Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy a magas fehérjetart...

Igaz, hogy a magas fehérjetartalmú tápok hosszú távon károsak?

Figyelt kérdés

Egy állateledelbolt vezetője mondta, hogy nem ajánlja az Acanát a nagy testű kutyámnak, mert állítólag többévnyi etetés után veseproblémákat okozhat a "tömény", magas fehérjetartalmú táp. Valami számomra ismeretlen márkát ajánlott helyette, már nem emlékszem, mit.


2 éves a kutyám, kb. fél éve Acana Adult Large Breed-et eszik, azelőtt Belcandót kapott. Szép, egészséges, jó a kondija még a kiírt adag kb. 70-80%-án is (kis fogyasztású), de mégis szöget ütött a fejemben, amit a manyus mondott.


Oké, tudom, a farkasok sok fehérjét esznek, blabla, de a kutyák nem olyan életmódot folytatnak, mint a farkasok.


Tapasztalt bárki ilyen jelenséget a kutyájánál?


2015. júl. 12. 17:53
 1/6 anonim válasza:
ha egyébként vesebeteg, akkor kell figyeli a fehérjebevitelre, de az amúgy is látszik
2015. júl. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A magas fehérjetartalom nem káros, a tápoknál inkább a kalóriára (magas zsír és szénhidráttartalomra) kell odafigyelni az elhízás elkerülése érdekében, valamint kölyköknél kiemelten fontos ez a növekedés szakaszában. Lehet, hogy nincs teljes mértékben igazam, lehet, hogy valamit nem jól tudok, vagy valamit nem tudok, de az én véleményem az, hogy a magas fehérjetartalmú étrend csak jó lehet. Bár hallottam olyat, hogy néhány kutya gyomra egyszerűen nem bírta az Orijent vagy az Acanát (fogalmam sincs a pontos okáról).

A fehérje és a vesék kapcsolatáról egy sportolókról szóló cikkben olvastam még régebben, ott határozottan cáfolták a károsodás állítását. Kutyáknál sem hinném, hogy problém származna belőle.

2015. júl. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ugyan kistestűt etettem Acanával(2 évig)nálunk minden rendben volt ez idő alatt:)


Váltani pedig anyagiak miatt váltottunk.

2015. júl. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy jönnek ide a farkasok, hiszen ők általában nem tápot esznek, ráadásul nem is kutyák, de én biztos nem etetném a nagytestű kutyámat 30% körüli fehérjetartalmú táppal. Az a töménység nem természetes. Jó, tudom a táp alapból nem természetes meg a kutya se természetes élőlény, de ha már tápot kap, akkor inkább olyat adok, ami közelebb áll a húsok fehérjetartalmához.
2015. júl. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, a növekedési időszakban nagyon odafigyeltem, nehogy túl erős legyen a táp, se ne hízzon, se ne nője túl magát a kutya.


Utolsó: megkérdezhetem, mivel etetsz?


Az Acanának szerintem nagy előnye, hogy gabonamentes.

A legjobbat akarom a kutyáimnak, és nem jó arra gondolni, hogy hiába fizetem ki a súlyos pénzeket a szuperprémium tápokért, azoknak is megvannak a hátrányaik... :(

2015. júl. 13. 10:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Én egy viszonylag olcsóbb táppal etetek. Josera Active-ot kapnak a nagytestű kutyáim. Kölyökként Josera Kids-et adtam nekik.
2015. júl. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!