Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaválasztás - kezdő kutyáso...

Kutyaválasztás - kezdő kutyásoknak gyerek mellé tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

Ő lenne az első kutyánk, kertes házunk van, kinti kutya lenne. Két gyerek van, 2 és 6 évesek. Szívesen tanítanánk, játszanánk vele, kutyasuliba is vinnénk. Elsősorban családi kutya lenne, nem örző-védő (bár az is jó lenne, ha jelezne).

Persze elsőre labradorra gondoltam, de félek a túltenyésztéstől. Hovawart szerintetek?

És még egy kérés: kölyök, vagy fajtamentőktől felnőtt kutyus legyen? Kölyök felé jobban hajlok a gyerekek miatt - most eléggé tartanak a kutyáktól -, de a fogváltás miatt lehet, hogy nem lenne szerencsés..


2015. júl. 12. 23:58
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Gyerek mellé, pláne első kutyának csakis kölyköt!
2015. júl. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem gyerek mellé kíváló a Labrador, mert nagyon játékos, okos és egyben jó házörző is !!! :D
2015. júl. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A felnőttnek az az előnye megvan, hogy lehet tudni milyen a jelleme. És a felnőttek valószínűleg találkoztak már gyerekkel. Kölyöknél persze számít a nevelés, de azért vannak alaptulajdonságok, amik nem bagyon változnak.
2015. júl. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A hovawart munkakutya és nagyon pörgős. Legalább is akiket én ismerek, azokkal két gyerek mellett én biztosan nem tudnék megfelelően foglalkozni. Arra készülj, hogy a kölyök kutya olyan, mintha születne mégegy gyereked (csak gyorsabban felnő).
2015. júl. 13. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A labrador ideális választás, csak arra figyelj, hogy valóban jó tenyésztőtől vásárolj, ahol tényleg olyan a kutyák jelleme, amilyennek lennie kell. Jó lehet még a golden retriever is.

A hovawart inkább munkakutya. Akkor válaszd, ha választanál mondjuk német juhászt is. De én inkább a labradorra szavazok.

Lehet felnőtt is, de előtte meg kell ismerni a kutyus jellemét, gyerekekhez való hozzáállását.

2015. júl. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
73%
Berni pásztor:) Nekünk 10 évig volt, 3 napja döglött meg:// NAgyon szerettük, családbarát, de ugyanakkor házőrző is:) Senki nem mert bejönni, mindent jelzett, bárki jött a ház előtt ugatott. Minket is nagyon szeretett, 5 éves voltam mikor hozzánkkerült. Könnyen tanítható, okos, intelligens.
2015. júl. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!