Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen házőrző kutyafajtát...

Milyen házőrző kutyafajtát ajánlotok gyerek mellé viszonylag kezdő kutyásnak kutyasulival?

Figyelt kérdés
2011. márc. 11. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Német juhász. Gyorsan tanul, a gyerekek is szeretik, és fordítva is.

Ajánlanám még a kuvaszt, de attól sokan tartanak, pedig, ha rendesen van tartva, semmi gond vele.

2011. márc. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kaukázusi?
2011. márc. 11. 18:34
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha mindenképpen fajtatisztát szeretnél, és kertben tartod, akkor szerintem így elsőre: labrador, arany retriever (tudom, most sokan leszólnak, de jelzőkutyának abszolút jók, szerintem, nem is kell több gyerek mellé!), német juhász, belga juhász, magyar vizsla, boxer.
2011. márc. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A kaukázusira tényleg mondják, hogy szereti a gyerekeket, valóban jó házőrzők is. ami hátrány (persze csak idézőjelben értem), az a nagy termete, a sok szőre lehet.
2011. márc. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Rottweiler, Közép-Ázsiai juhász, dobermann, németjuhász, Labrador
2011. márc. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp moszkvai őrkutyát! Nagyon jó házőrző, imádja a gyerekeket! Családdal nagyon szeretetre való:) De az idegenekkel bizlmatlan! Nekem is van 2 moszkvaim és imádnak a gyerekekkel játszani! És nagyon jó házőrzőim! 2 Mackó:D Szerintem moszkvait vegyél kezdőknek is nagyon könnyű vele.. én imádom őket
2011. márc. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

berni pasztor a gyerekekket imadja a hazat is orzi de nem harap

rottweiler de kolyok kora ota gyerekel legyen mert akkor tamadni fog mindenire sajat tapasztalat

de a nemet juhasz a legjobb

2011. márc. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok. A kaukázusi sem egy elvetendő ötlet, bár néha erélyesen kell velük fellépni, persze nem ütni. A moszkvai is jó, vagy ami még elfogadható, a bernáthegyi. Sokan nem is gondolnák mennyire bizalmatlanok az idegenekkel,ellenben nagyon barátságosak a gyerekekkel, jó jelző kutya.
2011. márc. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a kaukázusit nem ajánlanám kezdő gazdinak, mert kemény kézre, határozott, következetes nevelésre van szüksége. Ellenben egy berni pásztor, bernáthegyi, újfoundlandi vagy leonbergi tökéletes választás lenne, kezdő kutyásnak is bátran ajánlhatók és a gyerekekkel is maradéktalanul jól kijönnek.
2011. márc. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Esetleg leonbergi? A területét ő is őrzi, bár nem olyan kemény kutya mint a moszkvai vagy a kau. Sokkal barátságosabb és nyugodtan beengedheted a vendéget anélkül, hogy kutyatámadástól kellene tartani.


http://www.youtube.com/watch?v=0ynys5TdRf0

2011. márc. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!