Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A westie fajtájú kiskutyám...

A westie fajtájú kiskutyám reggel egy egeret hozott a küszöbünkre. Félek, hogy mérgezett az egér. Mi a teendőm? HELP, SŰRGŐS!

Figyelt kérdés
A mamámmal egy udvarban élünk, külön házban. Voltak nála egerek, így egérméreg lett kirakva. A kutyusom hozott a szájába egy egeret, de azt sajnos nem tudom, hogy a házban találhatta, vagy az udvarban. Félek hogy mérgezett volt, de a kutya nem ette meg, csak vitte a szájában. Lehet ettől bármi baja? mi a teendőm?

2015. júl. 13. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Csak elroppantotta a gerincét, nem eszi meg.

Tejitatást szoktak javasolni, de az van mikor árt. Esetleg korai időben hánytatást.


Ha mérgezési tünet jelentkezne, azonnal állatorvos. Azonnal. Például XIII. kerületben van egy "sürgősségi állatkórház", nem tudom te merre laksz. Ne legyen rá szükség, de tudj meg címeket. De ettől a kutyának semmi baja nem lesz szerintem. Kisebb testű rágcsálóra van méretezve, és nem ette meg az egeret!

2015. júl. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól, hogy a szájában tartotta nem lesz semmi baja, még akkor sem ha mérgezett volt.

Egyébként a westie terrier fajta, tehát nem lenne csoda, ha élő egeret fogott volna meg, közel sem biztos, hogy az egér előtte is döglött volt.

2015. júl. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat! Baranya megyében, Pécs közelében lakom, így Budapest elég távol van innen.. :/ Abból gondoltam, hogy nem ő fogta meg, mert nem volt friss a tetem. Mégegyszer köszönöm!!
2015. júl. 13. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!