Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mindenki szaporító?

Nodiggity202 kérdése:

Miért mindenki szaporító?

Figyelt kérdés
Nem értem, miért kell mindenkiről azt feltételezni ezen az oldalon, hogy szaporító, aki tenyészteni szeretne kutyát. Sokat értek a kutyákhoz, de mindenki, aki szeretne kutyát olcsón, vagy csak simán szeretne, az már szaporítótól vásárol. Mindenkit elkönyvelnek itt az emberek szaporító-vevőnek vagy ha már tenyészteni szeretne, azt egy szemét szaporítónak. Mindössze egy hete vagyok fent az oldalon, de kb minden 5. állatos téma ott köt ki, hogy szaporító. Most írt valami nem normális ember (Hülyeség lenne? Mit tehetnénk? címmel), és mindenki leszaporítózta. Ha valaki 20.000.-Ft-ért szeretne kiskutyát vásárolni, az támogatja a szaporítókat a munkájukban. Ha valaki szeretne tenyészteni, vagy ki szeretné próbálni, az emberek itt azt a szót kihagyják, hogy "kipróbálni" vagy ilyesmik, és szépen lehordják az embert szaporítónak. Utána meg a menhelyi kutyákkal jönnek. Támogatom, ha valakinek örökbefogadott kutyusa van. Csak azt mondom, hogy nem kéne mindenkit szaporítónak elkönyvelni, mert szeretne kutyát tenyészteni vagy mert úgy támogatja a szaporítók munkáját, hogy 20.000.-Ft-ért szeretnének ebet. Tudom, hogy erre nagy felháborodás lesz, de kérlek értsétek meg! :) Annó én is szaporítótól vettem, tudom, hogy bűn, de akkor még nem is tudtam hogy tőle vettem. Most pedig annyira beleszerettem az Italian Cane Corso-ba, hogy tenyésztem. Persze, persze, akkor én is egy szaporító vagyok, mi? Ezt fogom kapni válaszba.

2015. júl. 13. 18:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%

Hát ha még a fajta nevét se tudod normálisan, nem tudom milyen tenyésztő lehetsz, de biztos nem vennék tőled kutyát. Főleg így, hogy ilyen a hozzáállásod.


Senki nem hívja így a Cane corsot, hogy "ITALIAN CANE CORSO"

2015. júl. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Hivatalos tenyésztő vagy, szűrt, tenyésszemlés kutyákkal, akik kiállításra járnak, és tudatosan lettek egymáshoz választva, hogy ezzel is javítsák a fajtát? Tudsz számlát adni a kutyákról, amiket eladsz? Vállalsz garanciát az esetleges betegségekre? A kölyköket 8 hetes koruk után törzskönyvvel, chippel, megkezdett oltási programmal adod?

Vagy csak összeraksz egy akármilyen kant, meg egy akármilyen szukát, és pénzért adod a kölyköket?

2015. júl. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Angolul ez a teljes neve :D

2. válaszoló: Igen, úgy tenyésztem őket, törzskönyvezett a szukám és külföldi kanokkal fedeztetem. Egy kiskutya nálam 180.000.-Ft.

2015. júl. 13. 18:30
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Első sorban szeretném, ha megértenéd, mi a tenyésztő és a szaporító közötti különbség. pl: [link]


Utána megérted, hogy az efféle hobbi "tenyésztők miért vannak leszaporítózva.


Alapvető emberi butaság a mai világban tudatosan szaporítani olyan állatokat (kutyák-macskák), melyekből ezrek kóborolnak az utcán, és sínylődnek a menhelyeken! Egy jó érzésű ember felteszi a kérdést: kell ezt a létszámot tovább növelnem? Nem veszem el a már élő, megszületett állatoktól a gazdira találás esélyét, ha magam is 10-20 kicsit ontok a világra?


Csak gondold végig!

2015. júl. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

Pontosan, minden úgy van ahogy leírtad :)

Az utolsó mondatodat kivéve, az csak akkor igaz, ha nem törzskönyves, tenyészszemlén részt nem vett, eü. szűrések nélküli kutyákkal "tenyésztesz", te is 20 ezerért adod el a kiskutyákat, nem értesz a genetikához, meg úgy igazán semmihez, ami a komoly tenyésztéssel kapcsolatos. Ha ezek így vannak, akkor szaporító vagy, és erre nincs mentség. Nincs olyan hogy kipróbálni a tenyésztést. Ez több mint egy hobbi, több mint hivatás. Életstílus, amihez idő, szakértelem, véget nem érő tanulás, pénz, pénz és pénz kell. Nem a haszonért csinálja aki csinálja, itt új életekről van szó. Aki szaporít, az hozzá nem értő, akik pedig tőlük vásárolnak, szintén hozzá nem értők, egyenes út problémák és hibák sorozatához. Ezért van csak két elfogadható lehetőség, a tenyésztőtől való vásárlás és az örökbefogadás. Én mindkettőt helyesnek tartom.

2015. júl. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%

Bocsi hogy kijavítalak


Angol neve: Italian Corso dog/ Cane Corso Italiano

Eredeti neve: Cane corso italiano

Egyéb neve: Cane di Macellaio, Sicilian Branchiero, Italian Mastiff

Egyszerűen: Cane corso


Most már remélem tisztában vagy mi is a fajta neve, amit tenyésztesz.

2015. júl. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Most olvasom, hogy elméletileg tenyésztő vagy. Nos, akkor is fura vagy annak, nem hallottam még tenyésztőről, aki egy pillanatot is elgondolkozik azon, hogy miért nem helyes a szaporítás...
2015. júl. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%

Tenyésztő, de nincsen vele gondja, ha az ember olcsó/szaporított kutyát vásárol...


o.O

2015. júl. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Utolsó: Nem azon gondolkozom el, mi a szaporítás, hanem azon, hogy itt miért mindenki úgy hívja a másikat, aki tenyészteni akar, hogy szaporító... Ez szörnyű dolog. :/
2015. júl. 13. 18:38
 10/16 anonim ***** válasza:
95%
Ha valaki szeretne tenyészteni, az jól ismeri a fajtát, nem sajnálja a pénzt a megfelelő tenyészállatok kiválasztására, elméleti háttere is van a tenyésztéshez, kiállításra viszi a kutyáit és csak a megfelelően szűrt, egészséges és tenyésztésre valóban alkalmas egyedek génjeit akarja továbbörökíteni a nála született almokban. Ha te mindezeket megteszed, tenyésztőnek mondhatod magad, és mások se fognak leszaporítózni. Csak tudod, tenyésztők ritkán járnak ide a gyk-ra kérdéseket feltenni. No meg tisztában vannak vele, hogy mindezek a felsoroltak, meg még rengeteg egyéb költség jár a tenyésztéssel. 20000 Ft, az épphogy a kiskutya első 8 hetével járó költségeket fedezi (oltás, féreghajtás, chip, megfelelő táp az anyának és a kölyöknek, nagyon minimum), szóval akkor szerinted aki ennyiért ad egy kölyköt, az szívjóságból még a költségeit se akarja viszontlátni, vagy talán az a helyzet, hogy egyáltalán nem költött a kutyákra, és lelkiismeret-furdalás nélkül kiad egy ismeretlen genetikai hátterű, oltatlan, férges kiskutyát a spórolós vevőnek?
2015. júl. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!