Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire elítélendő, ha "...

Mennyire elítélendő, ha " szaporítótól" "veszek" kiskutyát?

Figyelt kérdés

Régóta gondolkoztunk párommal, hogy jó volna egy kutya, majd megtudtuk, hogy egyik távolabbi ismerősünknél születtek kölykök.

Fajtatiszta angol cockere spánielek, egeszséges szülők, viszont nem tenyésztők, nem törzskönyvesek a kiskutyák...

Természetesen elmehettünk, megnézhettük őket, nagyon jó körülmények közt tartják a kutyákat.

Mivel teljes mértékben társnak szeretnénk a kutyust, nem kiállításra, versenyekre vagy tenyésztésre, úgy gondoltuk, hogy nekünk egy törzskönyv nélküli kutya is megfelelő, ugyan úgy szeretni fogjuk, s legalabb jó helyre kerül.

Az erdekelne , hogy másoknak erről mi a véleménye?



2015. jún. 22. 16:14
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
56%

Mennyire elítélendő, ha " szaporítótól" "veszek" kiskutyát?


Nagyon.

2015. jún. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
22%

NEE!!!!!ne tegyetek!!!

Ezzel csak hozzajarultok az o munkajukhoz.,,

Tudd,hogy a szaporitok kegyetlen korulmenyek kozt,eszkozkent felhasznalva a nostenyt h fialjon nem torodve a a kutya egeszsegevel...

Aztan ha gyengenek latjak a szukat ujabb fialasra,hagyjak hogy ehenhaljon,esetleg sajat kezuleg vegzik ki... Es aloor meg a reszletekbe bele sem mentem.

Ha allatbarat vagy,nem teszed.

Adoptalj,ne vasarolj. (Allatotthonok)

Udv

2015. jún. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
84%

Ezzel az a baj, hogy csak magadra gondolsz és nem nagyban látod a dolgokat.

Te elviszel egy kiskutyát, akinel arany élete lesz, de ettől a kedves gazdák (meg a többi hozzájuk hasonló) majd azt fogják gondolni, hogy "ó hát el tudtuk őket passzolni, akkor majd legközelebb se kell aggódni" és ilyen felkiáltással még születik egy csomó kiskutya, akik közül néhánynak biztos normális gazdája lesz még, a többinek viszont nem, szenevedni fognak, kidobják vagy tovább szaporítják és így tovább.

2015. jún. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
93%

Az a véleményem, hogy ha mint írod, egy törzskönyv nélküli kutya is megfelel, akkor fogadj örökbe menhelyről.

Vagy, ha ezt a kiskutyát szeretnéd, ajándékba hozd el, ne fizess érte (max. az addig beadott oltás és chip árát fizesd ki). Hogy ne érje meg nekik szaporítani, ne hasznuk, hanem költségük legyen az almon.

2015. jún. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
28%

Én most nagyon nem leszek népszerű :)

Én bizony szaporitótól vettem kétszer is kutyát, egy havaneset és egy csivavát. Engem sem a törzskönyvük érdekelt, imádom őket, nagyon jó dolguk van nálunk. És lehet, hogy ezt mások elitélik, de én azt néztem, hogy majd milyen jól jár a szaporitó, hanem azt hogy ezek a kiskutyák már megszülettek és ha nem én, akkor más fogja megvenni őket. Igy legalább biztos hogy nekik jó életük van.

2015. jún. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
azt még nem tettem hozzá, hogy ezt az egyetlen almot szerették volns csak, mielőtt ivartalanítják a szukát, hogy egyszer átélje milyen.
2015. jún. 22. 16:34
 7/33 anonim ***** válasza:
59%

szerintem is inkább menhelyről hozz el egy kutyust. én is régebben háztól hoztam el a kisállataimat(cicákat)

nagyon szeretem őket, de ha most állnék azelőtt ami előtt ti, akkor biztosan, hogy menhelyről hoznék el.

pont a múltkor nézegettem, hogy van itt a környékünkön egy menhely és van kutya aki már több éve ott van. meg na azért nem mindegyik menhely olyan rossz, amit ismerek ott sétáltatják őket, jó minőségű kaját kapnak. de a nap nagy részét akkor is kis ketrecben töltik, inkább onnan hozz el egyet, ha úgyse fontos a papír, nem versenyre akarod vinni őket vagy tovább szaporítani.

amit én ismerek menhelyt ott ivartalanítják az összes oda került állatot, oltásokat féregtelenítést kapnak. szóval nem kell úgy elképzelni, hogy valami vad veszett állatot fogsz onnan elhozni.

az ismerősödnek meg megmondod, hogy máshogy döntöttél, nem hiszem, hogy meg fog sértődni, elvégre ők vállalták a szaporulatot, ha nem akarták volna vannak módszerek a megelőzésére.

2015. jún. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

és azért idézőjelben írtam , mert ha azt nézem ez számomra nem szaporitas a szo szoros ertelmeben, s nem is igazan vasarlas, mert egy fillert sem kernek a kolykokert, csak annyit szeretnenek, hogy jo helyre keruljenek. lattam milyen korulmenyek kozt vannak, es semmi kivetni valot nem tudnek felhozni

a masik kutyam egyebken kolyokkent, kb 6 hetes koraban ut szelerol testvereivel egyutt kerult menhelyre, ugy hoztuk el

2015. jún. 22. 16:40
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó az ilyesmi, de ha egyalmos szaporítók, magyarul csak akartak egy almot a kutyájuktól, akkor nem áll meg az, hogy a kérdező támogatná ezt a tevékenységet, ha elviszi az egyik kiskutyát, akik már ráadásul megszülettek, úgyhogy mindenképp gazdi kell nekik. Az se igaz, hogy rosszul bánnának a kutyákkal. Az egészségügyi kockázatok persze megvannak, ez tény.


Olyantól viszont biztos nem vennék, aki a pénzért csinálja. Mármint én amúgy így se vennék már, de tény, hogy az én kutyámat is így hozták el anno még a szüleim. De én még egyszer nem kockáztatnék. Tény, hogy évezredekig kb így vették a kutyákat az emberek, de ha már van törzskönyvezés manapság meg egészségügyi szűrések, tenyésszemle, satöbbi, akkor nekem megérné azt a pénzt, hogy növeljem az esélyét annak, hogy nem fogok szívni.

2015. jún. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos nem a törzskönyv a lényeg...A szaporítók nagy része lelketlenül kihasználja a kutyákat...

Annak idején a család révén kapcsolatba kerültem egy szaporítóval. Bár teljesen elítéltem amit csinál,nem szólthattam bele a dolgokba. Úgy gondoltam végülis még a jobbik fajta szaporító. Családban nevelkednek a kiskutyák, viszonylag normálisan kapnak kaját. Volt pár szukájuk,1 kan az adott fajtából,mind törzskönyves volt,csak a kölyköknek nem lett kikérve és nem ellettek folyamatos jelleggel a szukák. Aztán szép lassan rájöttem,hogy nincs jobbik fajta szaporító. Hiába nőnek fel családban a kölykök,hiába kapnak viszonylag normális kaját. Itt is csak a pénz volt a lényeg. Hiába próbált az ember jótanácsokat adni,amivel segíthetett volna...Ez a szaporító simán hagyta volna a kedvenc kutyáját elpusztulni anélkül,hogy a kisujját mozdította volna. Végül pedig megunta a kutyáit,mert...és elaltatta mindet. Soha nem néztem volna ki belőle,de megtette...

Majd hív pár hét múlva,hogy vett egy xy fajtájú kutyát,ezt hogy kell nevelni. Hát erről ennyit. Nincs normális szaporító. Aki normális,az megérti,hogy nincs szüksége a kutyájának arra,hogy kipróbálja,milyen érzés anyukának lenni. Megérti,hogy tele vannak a menhelyek,ahonnan ugyan olyan szerető kutyát kaphat,mint a szaporítótól.

Ha végre nem támogatnák ezeket az embereket a vásárlással,egy idő után leállnának. Ez az "ismerősöm" is csupán azért csinálta,mert volt rá kereslet.

Aki pedig fajtatiszta kutyát akar,az igenis gyűjtse össze rá a pénzt és vegye meg rendes tenyésztőtől. Ne sajnálja az időt és a pénzt rá. Ha meg mégis,ott vannak a fajtamentők.

2015. jún. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!