Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy építhetnék agility pályát?

Hogy építhetnék agility pályát?

Figyelt kérdés
Itt a nyár, unatkozom és arra gondoltam, a kutyám úgy is egy ugrótehetség, hát építek egy agility pályát otthonra. Hatalmas udvarunk van, az nem akadály. Sajna a városunkban nincs agility pálya, csak valami kopott dolog, akadályok nincsenek is. :/ A legközelebbi város Debrecen lenne, de ott meg az ár magas és szerintem egy tinilányt hülyének néznének, meg a szállítást se tudnánk megoldani :/ . A kutyám keverék kölyökkutya, de már most jobban ugrik mint a 2 éves border collie, azért is gondoltam, hogy megérné kipróbálni. Szerintetek ügyeskedjek, és nézzük, mi sül ki belőle, vagy szülinapomra agility pályát kérjek otthonra, vagy kérdezzem meg a kutyasulis oktatót, hogy a border collie-nak mikor építi ki a pályát.

2015. júl. 13. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a szulinapos megoldást válaszd :)

Nézz körül a neten, hogy hol mennyibe kerül :)


Amúgy nem hinnem, hogy hülyének neznenek :D

15 eves vagyok es alapfokú tanfolyamot végeztem a kutyammal ( nehogy valaki félre értse nem vagyok nagyképű :) )

Aztán jöhet a középfok, majd az agility :D

Nagyon pattogos a kutyám , jot fog neki tenni es tetszett is neki ( amikor az órán megnéztük :D ) bolognese kutyus :)

Az oktató is mondta, hogy érdemes lenne vele kipróbálnom :D

2015. júl. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, nekem is mondta az oktató, hogy próbáljam ki. :)
2015. júl. 13. 20:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Kölyökkutyát ne ugráltass! Egy életre tönkreteheted az ízületeit! 1-2 éves korában szabad csak akadályhoz vinni és akkor is fokozatosan emelve a magasságot! Az agility különben sem csak ugrálgatás, az irányíthatóság, pontosság a lényege, erre pedig egy kölyökkutya még képtelen.

A kutyaiskolai képzést javaslom, nem néznek hülyének :) Én 16 vagyok és agilityzem.

2015. júl. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A 2 éves kor kicsit túlzás... nem kell átesni a ló túloldalára.
2015. júl. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A 2 éves kor nem feltétlen az otthoni, hanem a kutyaiskolás edzésre vonatkozik. Mire több kutya és gazdi jelenlétében is az ő gazdájára koncentrál :) Ez azért idő.


Plusz azt nem is említettem, hogy egy agility pálya árából lehet, hogy egy évre kijönne az edzős, kutyasulis megoldás :D Rettentő drágán van minden akadály és úgy sem olcsóbb sokkal, ha a szabványméretek alapján megcsináltatjátok.

2015. júl. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!