Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem az lenne a megoldás a...

Nem az lenne a megoldás a menhelyi illetve szapis kutyákra ha mind ivartalanítanák?

Figyelt kérdés
Szerintem szigorubban kellene veni a kutya tartás szabályait pl minden szapis keverék kutyát kötelezővé kellene teni az ivartalanítást. menhelyen 14 nap mulva tényleg altatni kellene nem csak riasztgatni fajtamentéseket létrehozni betiltani a keverék kutyák szaporítássát és magasan büntetni elaltatatni agresziv örökbe adhatatlan öreg kutyát
2015. júl. 16. 00:40
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Szép álom ez, de ez itt Magyarország.


Sokan azt se tudják mi az az ivartalanítás. Amikor a chip bevezetése volt abból is bazi nagy felháborodás volt, sokan inkább kidobták a kutyát minthogy kifizessék azt a 3500 forintot. Meg 2013 óta kötelező, ehhez képest szerintem a kutyatartók 70%-ának nincs a kutyájában chip.


Az ivartalanítás még drágább. A kormány meg nem fogja ezt pénzelni, mert ugye stadionok kellenek... Normális utak sincsenek az országban, szerinted akkor mennyire érdekel bárkit is hogy ki hogy tartja a házikedvencét?

2015. júl. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
sajnos igazad van én nagyon elítélem a jelenlegi kormányt semmi érdemlegeset nem tesz :( csak a stadionok meg a disznó telep stb marhaságaik az állatvédelem meg sehol sincs :( én már 2 éve tag vagyok a jobbiknál de semmit nem tehetünk még a fidesz van hatalmon mindent ellehetetlenítenek fél éve nyujtottunk be nyilatkozatot kutya tartással kapcsolatba helyben (lánc miatt) mert senki nem elenörzi sem a chipet
2015. júl. 16. 01:05
 3/8 anonim ***** válasza:
98%

A jobbik álomvilága se jobb a jelenlegi helyzetnél de mindegy( bár írásképedből és az általad megfogalmazott vélemény tartamából is látszik, hogy nem a világ felé vagy arccal)

Az ivartalanítás, ahogy előttem is megfogalmazták csak az álomvilágban élőkben vethet fel még kérdést (ez mondjuk sajnos) viszont az, hogy te 14 nap után kinyírnál minden kutyát felháborítónak találom! Sok kutya 2 hét után talál gazdára így egy csomónak elvennéd a lehetőséget egy szebb életre. A fajtamentőkhöz meg mi közöd? Miért fáj neked, hogy vannak ilyen szervezetek? Ők gyorsítják fel legtöbbször az örökbefogadás menetét. A menhelyi kutyáknak örökbefogadás után legtöbb esetben jó dolguk van persze itt is vannak kivételek de nem ez van többségben. A szaporítókat kell(ene) megbüntetni ténylegesen olyan összeggel, hogy onnan lábra ne tudjon állni többet.

2015. júl. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
8%

Nem.

Igazabol, ez mire is lenne megoldas?

Egy keverek kutya, leszamitva a vetelarat, semmivel sem ertektelenebb, mint egy fajtatiszta, tehat, ez a betiltani a keverek kutyak szaporitasat kutya-nacizmus...

A menhelyen 14 nap meg alszenteskedes. Ha ezt errol az oldalrol nezuk, akkor folosleges idohuzas. Nincs a kutyaban chip? Azonnali kivegzes. Minek szorakozni a hetekkel? Azonnali kilovesi parancsot minden gazdatlan kutyara, aztan majd ha elfogy, akkor az emberek talan ertekelni kezdik.

Vagy pedig mindent elkovetni, hogy az emberek egyszer felnojenek oda, hogy feleloseget valalnak a koztuk elo allatokert is. Egyszer. Igen, utopia, de szebb, mint a pusztitas utja.

2015. júl. 16. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%
Én meg a direkt nyomoréknak tenyésztett fajtatiszta kutyák szaporítását is betiltanám.
2015. júl. 16. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
azokat akik a kutyajuk/macskajuk kolykeit megolik, azokat legalább annyi év börtönre itelnem, mintha embert olt volna. akkor talán lenne motiváció, hogyha nem kell kiskutya/kismacska akkor ivartalanítani kéne vagy ingyen odaadni. de amikor 25-30ezerert arulja a gazda az oltatlan keverék kutyajat, kicsit kinyilik a bicska a kezemben. nem bizniszkent kene tekinteni rajuk.
2015. júl. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, ilyen nem lesz az országban. Persze a stadionok épülhetnek, de valaki meg nem csinálja az utat Nádudvar felé mert még több stadionra van szükség, de kit érdekel az, hogy bénák vagyunk fociból. A Samsungot S6-ot meg az Iphone-t mindenki megveszi, de egy életre szóló barátot, aki több örömet nyújt mint az Iphone, az embernek eszében sincs befogadnia.

Az, hogy a kutyákat ivartalanítsuk, az nem lenne gond. De ha már a 3000 Ft-os chip miatt is megteltek a menhelyek, akkor az embernek miért lenne eszében 15-20 000 Ft-okat elkölteni az ivartalanításra?! És még a menhelyi dolgozók a jófejek, hogy az ember már úgy fogadhat be ingyen egy kutyát, hogy semmi oltást nem fizet neki, hanem azt is a menhely állja.

2015. júl. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%

Az ivartalanítás részben megoldás lenne. De elég abszurd elképzeléseid vannak.


"menhelyen 14 nap mulva tényleg altatni kellene nem csak riasztgatni"

A sintértelepen 15 napot töltött el a kutyám, mielőtt örökbe fogadtam és baromi boldog vagyok, hogy nem nyírták ki.

"elaltatatni agresziv örökbe adhatatlan öreg kutyát"

Az agressziót a legtöbb esetben ki lehet nevelni a kutyából, csak rá kell szánni az időt és energiát. Az öreg kutyák meg a legjobb fejek, sok ember pl. nem is akar fiatal, energiabomba kutyát. A második kutyám biztos egy öreg csont lesz.

2015. júl. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!