Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki hogy tanítja meg a kutyáját...

Ki hogy tanítja meg a kutyáját ugatni?

Figyelt kérdés
Keveset ugató (szinte csak játéknál ugat) kutyát szeretnék megtanítani arra, hogy vezényszóra ugasson. Fél éves.
2015. júl. 16. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Elővettem a legkedveltebb játékát, amit csak tanulásnál kap meg. Fogtam magam, felhergeltem vele és felültem valahova, ahova nem ér el. Közben pedig mondogattam a vezényszót és mutattam a kézjelet. Mikor már nagyon ideges volt, ugatott nekem. Ekkor gyorsan odadobtam neki a játékot és megdicsértem. Miközben rájött, hogy mit kérek fokozatosan közelebb jöttem hozzá, még végül előtte álltam. Ha a folyamatosan ugat, vagy anélkül, hogy kérned, akkor szólj rá, ezzel is rögzítve benne, hogy csak vezényszóra szabad :)

Az enyém boxer, szinte egyáltalán nem ugat, csak vezényszóra és Őrző-védőnél :D

2015. júl. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
:D AZ ENYÉM IS BOXER!!!!! Mindjárt leírom, először hogy csináltam. De azzal leálltam, mert begurult.
2015. júl. 16. 14:34
 3/9 A kérdező kommentje:
Szóval mint mondtam, ő kölök. Akkor ugat, amikor szemétkedni vagy játszani akar velünk. De olyankor én elzavarom, hogy hagyjon. Meg kisebb korában akkor is ugatott, amikor én ettem és hogy ő miért nem kap. Na ilyenkor is le lett állítva. Tudom, hogy még kölyök, de mikor csengetnek, még csak fel sem ébred, nem hogy ugasson legalább csak egyet. Namost ezért gondoltam, hogy jó lenne, ha legalább vezényszóra egyet ugatna. Elkezdte a férjem játék közben ugattatni, meg mondogatni hozzá a vezényszót, de nem igazán tudtuk, hogy tudja-e, mit akarunk. Akkor elkezdtem így a fejéhez közelítve szétnyitni az ujjaim, mintha az ujjaimról akarnám lerázni a vizet. De arra meg csak pislogott, akkor hozzáértem a pofájához és mondtam a vezényszót, akkor már elkezdett ugatni, viszont egy idő után begurult. Mondom így nem lesz jó. Le is álltunk egy hétre. Aztán most azt csinálom, hogy mondogatom neki a vezényszót, egész addig, amíg zavarában el nem kezdett prüszkölni meg morogni, akkor elzedtem biztatni, és mikor végre kiadott egy hangot, akkor azonnal megdícsértem és jutalmaztam. Ezt eljátszottuk jópárszor, még bizonytalan ugyan ebben, de már kapisgálja. Szerinted ez így jó? Van videom is.
2015. júl. 16. 14:40
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor mindent értek :DD

Szerintem tökéletes módszer :) Ha mérgesedik, hisztizik, akkor egy gyors "csitt"-el igazából ki is lehet zökkenteni jó esetben :) Kell hozzá egy kis idő neki, de szerintem meg lesz :)

Az enyém más-más vezényszóra tud ugatni, vagy morogni :) Kis csendes kutyák, de elég pörgősek ahhoz, hogy szeressenek egyet-kettőt vakkantani.

Az enyém 2 éves, 1 éves korában kezdett el ugatgatni, de most is csak akkor, ha valaki piszkálja az ajtót, becsönget, megáll egy autó a ház előtt, stb., stb. Szóval nem esik át a ló másik oldalára.

Az előző boxosunk 2 éves korában adott ki először bármilyen hangot, persze ő sokkal finomabb kutyi volt :) Kell nekik egy kis idő, de szerintem a tiétek is előbb-utóbb jelezgetni fog.

2015. júl. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Aha értem. Nekem az pont elég lenne, hogy ha valaki kopog, ugasson. A morgást is meg akarom tanítani. De az könnyebben fog menni, mert most is az van, hogy mielőtt ugatna, morgolódik előtte. De basszus már most is olyan félelmetes feje van, ha morog is hozzá, szóval biztos elég hatásos lesz, ha majd indokolt esetben "megmorogtatom" egy kicsit.
2015. júl. 16. 15:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor azt javaslom, hogy ne vezényszóra tanítsd, hanem kopogásra. Így ha minden jó, rögtön felugat, ha meghallja.

Viszont valószínűleg, idővel így is, úgy is elkezd majd kicsit őrizni. Egyszerűen fiatalka még :) Ha láthatóan bátor, magabiztos kis eb, nem riad vissza a hirtelen hangoktól, akkor szinte biztosan eljön majd az ideje, mikor magától kezdi el védeni a házat :)

2015. júl. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez nem ijed meg semmitől. Ráadásul felújítunk, tehát még a fúróhoz, és egyéb hangos vágószerszámokhoz is hozzászokott. Már azon gondolkoztam, hogy süket, mert mikor csőtörés volt, akkor horkolt, mikor vágták szét a csövet. De nem süket, nagyon nem.
2015. júl. 16. 15:20
 8/9 anonim ***** válasza:

:""DDD Az a jó, ha nem besz*ri :D Szeretem az ilyen jó idegrendszerű kiskutyákat (: Ha már most így veszi fel, hogy a fúrás-faragás nem veszélyes, akkor pedig csendes lesz :) Szerintem bőven elég, ha csak akkor ugat, mikor valaki tényleg a ház körül járkál, vagy gyanúsnak tűnik neki. A szomszédok is megköszönik, meg az ebecske idegei is :)

Az sem utolsó most, hogy nyár van, azt pedig elég kevés boxer bírja :D Ilyenkor természetes, hogy inkább szunyálnak. Ha nem létfontosságú a dolog, inkább meg sem mozdulnak.

2015. júl. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egyébként neked mennyi idős koráig nőtt magasságra és kan vagy szuka? Mekkora?
2015. júl. 19. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!