Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanítja/ tanította valaki a...

Burgonya08 kérdése:

Tanítja/ tanította valaki a kutyáját "klikker tréninggel"?

Figyelt kérdés
Hogy válik be a klikker tréning? Nehéz megértetni a kutyával a kattanó hang jelentését? Olvasgattam pár dolgot erről a fajta tanítási módszerről, de valós tapasztalatokra lennék kíváncsi. :)
2012. máj. 27. 23:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, én két kutyámat is, az egyiknél nem igazán vált be. Jobb volt neki hangra, bár border collie, ők nagyon hamar megértenek mindent, ezért nem is volt rá szükség.

nézd meg, itt sok mindent fogsz erről az egészről találni, ha keresgélsz: [link]

2012. máj. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Körülöttem az egész kutyás baráti társaság klikkerezik. Nem "megértetni" kell vele a jelentését, mert ennek semmi koöze sincs az értelemhez. Ez egy feltételes reflex. Kondicionált megerősítés.
2012. máj. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A németjuhászomnál azonnal bevált a módszer, a kis snacimnál már nem annyira, de én nem lehettem elég kitartó.
2012. máj. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is így taníttottam, a kutyám, egy 3-4 nap altt megértette, hogy a klikk a kaja.

[link]

2012. máj. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A mostani kutyámat már csak így tanítom. Az eredménye az lett, hogy a régebben bonyolultnak vélt feladatokat, mint az előre küldés 10-20 méterre, helyes apport, szép lábnál követés, helyben maradás extrém körülmények között 8-10 percig is, ő már egy éves korára szinte tökéletesen tudta, olyan dolgokat vagyok képes megtanítani neki, amikről azt hittem, hogy lehetetlen dolgok.

Például formálással pár nap alatt képes voltam megtanítani azt a kutyámnak, hogy az itthon felszerelt agility pályán egy általam megadott sorrendben menjen végig, bármiféle kézjel vagy hangsegítség nélkül, míg én tőle messzebb állok. És nem borderem van.

Pesten van egy távoli ismerősöm, a rotija rettegett az oltásoktól, egyszerűen pánikba esett. A gazdájának sikerült klikkerrel elérnie hetek, hónapok alatt, hogy mozdulatlanul állt és tűrte, ha szurit kap. Ez a tanítási módszer ilyen, lényegében bármi megtanítható egy kutyának, ha megfelelően ismeri és használja valaki.

Ha csak bizonyítás kell a klikker hatékonyságára, az talán elég, hogy már itthon is ezzel képezik ki a rendőr és kereső kutyákat, úgy, mint sok segítő kutyát. Nyugaton és Amerikában ez még elterjedtebb, még több szolgálati, segítő és terápiás kutya tanításában használják jelentős eredményekkel.

2012. máj. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!