Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok ember tanítja a kutyáját?

Sok ember tanítja a kutyáját?

Figyelt kérdés

itt olyanra gondolok, hogy nem csak az engedelmesség, hogy ül, fekszik, marad, hanem komolyabb trükkök, esetleg versenyek(agility, dogdancing) vagy az emberek többsége csak úgymond tartja a kutyát, és ennyi?

Azért kérdezem, mert én tanítom a kutyám, sőt, később is ezzel akarok foglalkozni, de akárhányszor ezt megemlítem úgy néznek rám, mintha ufó lennék...

"versenykutya? minek?" vagy " a kutya arra való, hogy jelezzen, és ennyi"

Szerintetek, saját tapasztalat és látottak alapján, kevés ember foglalkozik komolyabban a kutyájával?


2012. nov. 5. 07:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

Kevés. Magyarországon én ezt olyan 15% foglalkozik komolyan 25% ímmel-ámmal 10% csak annyit tanít hogy ül.. a maradék 50meg sehogy.

Magyarországon még nem igazán fejlett a kutyás kultúra. De alakul..

2012. nov. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kevés ember kutyázik komolyabban. Ez még nem is lenne akkora probléma szerintem mert ez sok időt, pénzt, energiát vesz igénybe ami nem mindenkinek adatik meg. A probléma az, hogy az emberek nagy része semmilyen formában nem törődik a kutyájával, az csak úgy van a háznál. Kap enni-inni, megkapja az oltásokat meg fiatalkorában játszanak velük néha napján és ennyi. Ezen a felfogáson lenne jó változtatni hogy a kutya nem csak egy dísztárgy a kertben vagy a lakásban, de ez legalább 1-2 generációs folyamat lesz szerintem mire észrevehető változások lesznek.
2012. nov. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én azért nem tanítom ilyenekre, mert ő se élvezné (és a betegsége miatt nem is csinálhat ilyeneket) és én se. Az alapengedelmesség megvan, a dogdancinget és társait meghagyom másoknak :)

De egyik barátnőm egyszerre két kutyával nyomja az agilityt.

2012. nov. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem az én kutyám ugyan, de azt hiszem a vadászkutya tanítása is ebbe a kategóriába esik.
2012. nov. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Jah egyénként amit te "csak engedelmesség" nek emleggettél az nagyon komoly kutyás sport :) Talán a legnehezebb
2012. nov. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem sokan, de egyre többen :)
2012. nov. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

2-es és 5-ös Válaszolók nézeteit osztom én is.

Itthon a kutyatartás átlagos helyzete, hogy a kutya kap enni-inni, néha játszanak vele, jobb esetben a kertes házból párhetente elviszik pórázon 1-2 körre és kész...

A panelosoknak sincs sokkal jobb helyzetük, rengeteget nem nevelnek, ezért örök életükbe pórázon sétálnak, társaikkal szemben igen agresszívak...ráadásul még nem is sétálnak a gazdik kimondottan, csak bóklásznak a füves területeken, kutyájuk meg csak lébecol...de egy tempós hosszabb gyaloglás, neadjisten futás már luxus lenne...


Kutyámmal itthon és a sétákon tanulunk mindenféle hasznos és haszontalan dolgot, trükköt...1 évig frisbee versenyekre jártunk, ezt meghagytuk azóta itthoni hobbinak. Néhány BH versenyen indultunk, ezt szeretném picit komolyabban csinálni a jövőben.

Itthon nyomkövetés alapjait csinálgattuk. ŐV és komoly nyom melóhoz rendszeres kutyasuli kéne, ez nem megoldható még egyenlőre.

Idén voltunk két dog-dancing versenyen is...ki tudja, indulunk-e még :D

De mindenféle amatőr szépség és ügyességi versenyen elindulunk :)

Ja, egyszer agility versenyen is indultunk, pedig egyetlen edzésen sem voltunk még :)

2012. nov. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Iszonyatoyan kevesen, szerintem nagyon bátor tipp az a 15%, én lehet, hogy még az 5-öt is nagyon bátornak tartanám. A nagy többség kutyája még ülni sem tud, még a városi, jól szocializált kutyák sem.
2012. nov. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

minél több lesz a magányos ember,annál több kutya lesz ,társ ,és nem jelzőcsengő . valamint,remélem egyszer eljő az idő ,amikor már az oviban tanítják, az állatokkal való foglalatosság lényegét.

kevés az idő ,arra,hogy a meló,a család ,és a többi mellett legyen még idő,és energia ,a kutya oktatására. hiszen sok kretén gazdát elnézve,még az alapneveléssel sincsenek tisztában az emberek!

minden kutyát nevelni kellene ,és akinek van kedve-pénze,és ideje,az képezze tovább .

persze ,isten mentsen az önjelölt kiképzők,és kutyapszichológusok ,valamint az ölebet ,gyerekként tartó gazdáktól, de valahol el kell kezdeni.

2012. nov. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szilvi! Nincs Argosról egy dogdancinges vidi? Úgy megnézném, tök édi lehet :D :D :D
2012. nov. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!