Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane corso 2 éves kan kutyám...

Donne kérdése:

Cane corso 2 éves kan kutyám odakap az 1 éves kislányomra, eddig nem csinálta ezt! MI lehet az oka? Értelmes magyarázatokat várok! Kiosztó-szókiforgató, írást értelmezni nem tudók kíméljenek!

Figyelt kérdés
Kutyánk eddig sosem viselkedett így, 3.szor kapott a kislányom kezére, gyanakodtunk arra, h szuka kutyánk tüzelése miatt esetleg agresszív.Sebet egyszer sem ejtett, mindig volt valaki a babával.Nem szeretném megvárni akár 1 karcolás is legyen a lányomon.Értelmes válaszokat várok, nem szeretnék megválni a kutyámtól, eddig óvta-kísérgette-nyaldosta a kislányomat.
2015. júl. 16. 15:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az is egy elképzelhető variáció amit írsz, de a másik ami lehet, hogy a kislányod nem ütött/rúgott bele egyszer véletlenül mikor nem figyeltetek oda? Nem huzigálja a kutya fülét-farkát? Mert egy idő után megunja, ha folyamatosan buzerálják, te se bírnád, ha állandóan a hajadat huzigálná valaki :D szóval próbáljátok meg nem egésznapra a gyereket a kutyával összerakni, mert belefullad, főleg ilyen melegben ahol inkább pihenne, és buzerálva van.. :)
2015. júl. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekem egy pit keverékem van, 4 éves volt, amikor született a fiunk.

amikor egy éves volt a gyerek, és tanult járni, mindig a kutyát akarta nyúzni. Amivel nem volt baj, csak a kutya egyetlen háklija volt, hogy ha fekszik, ne feküdjön rá a gyerek. Mindig a gyerek mellett voltam, és mindig elvittem, amikor láttam, hogy a kutya is elvonul, mert már elég neki.

egy alkalommal történt meg, hogy nem figyeltem a kutya jeleit, nem szedtem le róla a gyereket, akkor hangosan morogva az arca felé kapott. De nem ért hozzá. Gyerek nagyon megijedt, kutyát megbüntettem, azóta jóban vannak. De mégjobban figyeltem, hogy a gyerek "hagyja élni" a kutyát.

most 2 éves a fiam, már a hátára is ráülhet. De tudja, hogy mit lehet, és mit nem a kutyával.


szóval szerintem ne hagyd, hogy a gyerek azt csináljon a kutyával, amit akar, neki is meg kell tanulnia a szabályokat, nem csak a kutyának.

amúgy amit leírtál, a kutyák ezt teszik más kiskutyákkal, ha "rendszabályozni" akarják. Nem bántják, de kifejezik, hogy rossz az, amit csinál. Figyeld, mikor reagál így a kutya.

2015. júl. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
nem, csak délutánonként megyünk ki közösen 1-2 órácskára az udvarra, nagy területről van szó, így nyugodtan elsétálhat, és a kislányomat sem hagyom a kutyán lógni.Sosem volt rá példa, hogy nyúzgálta vagy ütögette-rugdosta volna, mindig a kutya jön oda magától.Viszont nemtudom hogy először nem-e akkor kapta meg, amikor izgatott állapotban volt, mert akkor nem én voltam kinnt a lányommal az udvaron, hanem a páromra ás apumra bíztam, akik épp bolhátlanították a frontline cseppentős ampullával, emlékszem is, h nagyon zavart volt, és nem akarta engedni h becsepegtessék.A babó nem is lehetne olyankor ott, mivel maga az ampulla tartalma is mérgező, csak a nagy hangra eszméltem, állítólag hozzányúlt a kutyához, és az odakapott, de mivel sérülés nem volt a lányomon, inkább jelezni szerette volna felé, h kellemetlen-nem akarja stb...De ettől még úgy gondolom, nem szabadna csak úgy a semmiért odajönnie, és harapni kapni bármi.
2015. júl. 16. 15:42
 4/15 A kérdező kommentje:

igen arra is gondoltam, csak a fura, h a gyerek csak állt és simogatott 1 üres hordót, még hangot sem adott ki.

Apum épp krumplit pucolt, ő a lépcső ült.Gondoltam arra is, h a krumplira azt hiszi h kaja.Viszont megint ellentmond ennek amikor másodszor kapta meg, akkor meg semmit nem kellett védelmeznie, a bejárat el van keríte egy kis kapuval. A babó a kiskapunál volt, a kutya odament, a kislány át akarta nyujtani a kezét, és a kapu miatt nem tudta megkapni, mert még nem ért át a keze.

2015. júl. 16. 15:48
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Talán hülye kérdés, de nem lehet, hogy csak játékosan kapdosná be a kezét?

Mindenesetre ha biztosra akarsz menni, akkor elbattyogsz egy komolyabb kutyaiskolába, ahol foglalkoznak kutya-gazda kapcsolattal is, nem csak serlegeket gyűjtögetnek, és megnézeted, hogy mi a helyzet. Nem engedelmes oktatásra kell menni nyilván, hanem szocializációs foglalkozásra, ott szoktak a viselkedési problémákkal foglalkozni.

2015. júl. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A kutya csak kint lehet a kertben? Nem lehet, hogy sokkal kevesebbet látja a gyereket és így nem tekinti családtagnak?
2015. júl. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
sokat látja, és napi kapcsolatban vannak.Sajnos nem játékosan, icsarva kap oda, nem tudom hogyan lehet azt leírni.Sajnos az ország olyan területén lakom, ahol nagyon messze van akármilyen, nemhogy "jó" kutyasuli.A családom nem olyan beállítottságú,talán még kutyasuliról sem hallottak.Egyedül, jogsi-autó pénz és időhiány miatt megoldhatatlan lenne.Nem 1-2 óra kérdése gondolom.Persze butaság, de mi sosem folyamodtunk ilyesmi megoldásra.
2015. júl. 16. 17:08
 8/15 anonim ***** válasza:
És ilyenkor mit csinálsz a kutyával, amikor ráförmed a gyerekre? Tehát olyan is előfordul, hogy nem a gyerek megy a kutyához, hanem a kutya a gyerekhez és úgy kapkod?
2015. júl. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

2# vagyok.


Nekünk is csak kinti a kutyánk, nem találkoznak olyan sokat. Ilyenkor igen, de télen szinte alig. Mégis 1 alkalommal volt konfliktus, akkor ők ezt lerendezték. Azóta tudom, hogy semmi baj nem lesz. Inkább elmegy a kutya, ha nagyon nyúzza a gyerek, vagy egyszerűen hozzám menekül, hogy "mentsem meg".


Az nagyon nem normális, hogy a kutya megy a gyerekhez, és még bántani is akarja. Ilyen esetekben te hogy reagálsz? Te vagy a főnök egyáltalán?

2015. júl. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
rákiabálok, behúzza fülét farkát püff paff, elzavarom,de már nagyon zavarni sem kell, szalad magától, és oda sem jön, ha nem hívom, de természetesen nem.Lehetne mást tenni is, amikor ideges az ember?
2015. júl. 16. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!