Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane corso 2 éves kan kutyám...

Donne kérdése:

Cane corso 2 éves kan kutyám odakap az 1 éves kislányomra, eddig nem csinálta ezt! MI lehet az oka? Értelmes magyarázatokat várok! Kiosztó-szókiforgató, írást értelmezni nem tudók kíméljenek!

Figyelt kérdés
Kutyánk eddig sosem viselkedett így, 3.szor kapott a kislányom kezére, gyanakodtunk arra, h szuka kutyánk tüzelése miatt esetleg agresszív.Sebet egyszer sem ejtett, mindig volt valaki a babával.Nem szeretném megvárni akár 1 karcolás is legyen a lányomon.Értelmes válaszokat várok, nem szeretnék megválni a kutyámtól, eddig óvta-kísérgette-nyaldosta a kislányomat.
2015. júl. 16. 15:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én elkezdeném a gyerekhez szoktatni. Pl elkezdeném kézből etetni, miközben a gyerek a közelében van, és ha már olyan a helyzet, esetleg taperolhatja is a kutyát, közben falatokat adok. Persze ilyenkor a gyerek ne a fejét taperolja, hanem pl a hátát. És ha egy csúnya nézés van, azonnal tiltás. Szóval jó élményekkel kapcsolja a gyereket össze. Érdekes amúgy ez a helyzet, mert a corso rajong a gyerekekért fajtájánál fogva. Bár hallottam már és láttam már olyat is, hogy boxer támadta a gyerekeket. Nem sajátot, de a fajtamentésnél van egy olyan boxer, amelyik bizonyos magasság alatt ugrik a kerítésnek látogatáskor. Mondták is és láttam is, mert gyerekkel voltam.
2015. júl. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet a szuka kutya tüzelése miatt is, de ami inkább valószínű, az a dominancia. Egy új tag érkezett az ember-kutya falkába (jelen esetben a kislányod) akinek a kutya logikája szerint a legalsó helyen kéne lennie a rangsorban. De a kutya szempontjából számtalan jel arra enged következtetni, hogy ez mégsem úgy van. Tehát a kutyatudatában fölborul a rangsor-rendszer, a kutya bizonytalanná válik. Ezt megpróbálja valamilyen testbeszéddel, vagy jelzésekkel a falka többi tagjaival tudatni.
2015. júl. 18. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Utolsó erre is gondoltam.
2015. júl. 18. 14:06
 14/15 A kérdező kommentje:
és valószínű
2015. júl. 18. 14:07
 15/15 A kérdező kommentje:
a kajás módszer nemhiszem h beválna, most legalábis biztos.A határozott fellépés odafigyelés nálunk most többet tesz.Nemtudom esetleg segít-e ha a gyermekkel kinnt vagyok elzavarom, nem engedem oda.Ezt az állat falkából való kirekesztésnek, veszi, vagy csak féltékenyebb lesz?
2015. júl. 20. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!