Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kezdjek el tenyészteni?

Hogyan kezdjek el tenyészteni?

Figyelt kérdés
Border colliet

#Border cllie
2015. júl. 17. 12:12
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nem tudtam végigolvasni, de akkor a BRAFF azt jelenti hogy nyersen aggyák a kutyusoknak a húst oda :/
2015. júl. 18. 14:51
 12/17 anonim ***** válasza:

A BARF azt jelenti, hogy úgy etetjük a kutyát, mint mikor anno ragadozó volt (mondjuk most is az, csak ugye az ember fogságában). Az összetételei alapján kb. 99%-ban minden kutyánál beválik, míg egy minőségibb táp, mint pl.: Acana, Orijen, Brit Premium...stb kb. csak 75-80%-ban, vagy talán még kevesebb eséllyel válik be a kutyáknak (szőrét, székletét tekintve). A BARF módszert én így alkalmazom (csak a husira godolok, mert a többi értéket neked is követned kell):

40% csontos hús: Én farhátat szoktam adni, jó véres és csontos, én már 2,5 hónapos korában is azzal kezdtem etetni. Plusz ha csirkecomb van ebédre, abból az összes csontot a kutyuliknak adtam. Nem csak jól elszórakoznak vele, hanem a fogait is erősíti.

30% színhús: Nyesedéket adok neki. Rengeteg-rengeteg nyesedékféle van, ha jól tudom, a Coop nevű üzletbe is forgalmaznak egy párat. Hallottam olyat is, hogy megfőzött halat adtak a kutyának, és főzés közben az élősködők elpusztultak, és sok vitamin jutott a kutya szervezetébe.

30% zöldség/gyümi: Én répát és egy fél kimagozott almát adok a kutyáimnak apró darabokra szelve.

Remélem segítettem,a 3. voltam.

2015. júl. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Ó köszöm, igen, én úgyanezt csinálom, csak megfőzve rizzsel, ez mennyire jó?
2015. júl. 19. 10:58
 14/17 anonim ***** válasza:
Főzve teljesen más. És közel sem annyira jó.
2015. júl. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
De miért, nem jó?
2015. júl. 19. 12:23
 16/17 anonim ***** válasza:
Mert a kutyák a vadonban nem főzve ették az ételeket, hanem amit levadásztak, azt úgy ahogy van, megették.
2015. júl. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Jó, ezt értem, de azóta rengeteget fejlődtek, vannak amik már szó szerint zöldségeket esznek
2015. júl. 19. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!