Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák megérzik ha baj van?

A kutyák megérzik ha baj van?

Figyelt kérdés

Furcsa dolog történik velem épp. Az elmúlt időszakban nagyon sok csalódás ért és nagyon padlóra tettek a történtek. Sokszor akaratlanul is eszembe jut hogy nincs értelme maradni, pedig nem ilyen beállítottságú vagyok.

Három napja a közös családi kiskutyánk, aki eddig ezt sose csinálta, folyamatosan itt van mellettem a szobámban. Tegnap végig itt kuporgott mellettem az ágyon és el sem mozdult. Éjszaka folyamatosan kilöki az orrával az ajtót és bejön csak körbejárja az ágyat és ellenőriz.

Ma reggel is arra keltem, hogy ki be mászkált csak hogy ellenőrizzen.

Most épp itt fekszik megint, de nem jön ide ahogy eddig szokott, hogy ide bújjon, csak fekszik az ágyam mellett.

Olyan mintha megérezte volna valamilyen módon.. és furcsa számomra, hogy nem mozdul mellőlem. Eddig mindig a kertben volt inkább, most bárhova megyek a lakásban jön utánam és néz.



máj. 29. 12:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
máj. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Igen.
máj. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Krisipoke ***** válasza:
97%
Nincs a kutyáknak misztikus ereje, vagy ilyesmi, ha arra gondolsz. De azt biztosan láthatja rajtad, ha levertebb és kedvtelenebb vagy, és akkor próbálhat felvidítani vagy megvédeni.
máj. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
96%

Nem jelenteném ki, hogy minden kutya minden esetben "érzi ha baj van"... viszont nekem is volt egy olyan kutyám,aki mindig tudta, érezte,ha nagyon magam alatt voltam és akkor mindig jött és hozzám bújt, észrevehetően szomorúnak tűnt olyankor.Ott feküdt mellettem, rám tette a fejét, mintha vigasztali próbált volna.Ő igaz barátom volt. És mikor jobban lettem,neki is jobb kedve volt.

Egyébként most nagyon mély ponton vagyok én is, ha esetleg van kedved beszélgetni, vagy csak megosztanád valakivel a bánatodat, írj nyugodtan privátot, hátha tudok valamit segíteni.

máj. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt látja, ahogy te is látod egy másik emberen, másrészt érzékeli az ilyenkor a testedben lezajló biokémiai folyamatokat pl szagok formájában. Aztán odamegy hozzád, mert reagál a változásra, te tudattalanul ledicséred pl egy simivel, aztán máskor is próbálkozik és ha sikerrel jár, pikk-pakk kialakul nála ez a válaszreakció. A személyi segítő kutyákat is hasonlóan képzik, csak tudatosabban.
máj. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

3 nincs abban semmi misztikus, hogy a kutyák érzékenyebbek a hangulatváltzásokra, mint mi emberek.


Miután nekik nem foglalja le az agyukat a nyelv, beszéd stb., ök kénytelenek minden más rezdüléspnkböl, árasztott szagokból (ugye a kutya orra vagy 10 ezerszer érzékenyebb a mienknél) kitalálni, hogy milyen a hangulatunk.

máj. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer legurultam a lépcsőn, vissza kellett mennem a lakásba, annyira összetörtem magam, de csak az előszobáig jutottam, ott le kellett feküdnöm a földre, annyira szédültem. A kutyusom akkor még kölyök volt, odafeküdt mellém, és nyalogatta a kezem. Nem mondom, hogy érezte, hogy valami nem oké, legfeljebb meglepte, miért fekszem a földön, de nekem jót tett, hogy ott volt velem, míg jobban nem lettem.
máj. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
39%
Persze, mindent éreznek. Csodás teremtmények.
máj. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Senior Séf ***** válasza:
100%
Nemrég halt meg egy szívbéli jóbarátom rákban. A gyász napjaiban a kutyámat nem tudtam levakarni magamról. Folyamatosan és nagy komolyan (minden szeleburdiságát mellőzve) jött utánam mindenhova, és bújva, dörgölőzve "biztosított az együttérzéséről". Persze ez így kommersz marhaság, de ha emberi tulajdonságot keresnék a kutyámban,ez az lenne.
máj. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A kutya elképesztően ráhangolódik a gazdájára. Exemnek volt egy tacskója, aki mikor exem az anyjával összeveszett, bement a hálószobájába, bújt, és vonyított, mintha nyúznák. Nagyapám pulija meg ha nagycsaládi kaja van, akkor el szokott bújni, és amikor a vendégeknek legalább a fele már hazament, akkor kerül elő, miközben egy átlag hétköznapon, amikor csak beugrok, felugrik rám és "ölelget". Nagyapám sem bírja a tömeget, a kutya is átvette tőle, hogy ne nyúzza őt nyolc gyerek meg ne simogassa minden családtag, amikor estére nyugodtabb a hangulat és nagyapám is láthatóan vidámabb, akkor lesz neki is jobb kedve.
máj. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!