Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky malamut keverékért...

Husky malamut keverékért pénzt adni? Többi lent.

Figyelt kérdés
Szerettem volna venni unokahugomnak egy husky kiskutyát, és az OlX-en valaki nem kevés pénzért, 15.000 Ftért árulja, malamut-husky keveréket. Keverék kutyáért ennyi pénzt? Én azért nem adnék érte, mert a kedves gazdi feltételezésem szerint nem véletlen pároztatta őket, mivel hasonló fajta. Azt irja hogy kérésre beoltatja, gondolom akkor oltatva sincsenek. [link] Nem tudom, hogy esetleg hogy lehet ezt jelenteni, az illetővel elbeszélgetni, hogy ezt mégis hogy képzeli? Fajtatiszta huskyt szerettem volna venni. Valaki tudna ajánlani esetleg megbízható személyt , lehetőleg Pest-megyében?
2015. júl. 18. 12:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy husky 90-120 ezer ft környékén van,bár lehet ettől több is. De törzskönyves fajtatiszta igazi Husky ilyen áron megy.


Google a barátod, "Husky kennelek Pest megyében"

2015. júl. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%

Ha nem akarod megvenni, miért fikázod?

Amennyiben én akarok eladni bármit is, ám tenem akarod megvenni, milyen jogon jelentenéd bárhol is?

2015. júl. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
8%

Miért akarod jelenteni? Mindenki azt árul és annyiért, amennyiért akar, nem kötelező megvenni. Minden annyit ér, amennyit adnak érte.


Egyébként pedig magyar valóság van, nincs mindenkinek többszázezre egy fajtatiszta kutyára, jó nekik egy ilyen keverék is 15 ezerért.

2015. júl. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Amerikában sok esetben direkt pároztatják ezt a két fajt a szánhúzás szempontjából, mivel így mind két fajta előnyeit tudja elvileg kamatoztatni a versenykutya.Nálunk valszeg véletlen nászból vannak a kutyusok, tehát ha a két szülőről azért tudna adni papírt, akkor még reális a 15000 ft, bár az is inkább oltással együtt, amit mindenképp érdemes belealkudni.Egyébként nagy esély van rá, hogy egy nagyon frankó , optimálsabb fajtatiszta keverék lesz a kutyából, mintha husky-t vagy malamutot vettél volna.Nekem volt malamutom és ismerem a huskykat is , de szerintem is a keverékük lenne a legjobb "variáció" azok számára, akik szeretik ezeket a szánhúzó, farkasszerű kutyákat. Többre mehetsz egy ilyen keverékkel, mint egy fajtatiszta huskyval ráadásul sokkal ellenállóbbak az ilyen keverékek, ez köztudott.
2015. júl. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem számítottam ennyi rosszindulatú válaszra! Körülnézek az interneten, de látom kár volt ide feljönni! Látom a magyar mentalitás, hogy az embert lehurrogják egy normális kérdésért.
2015. júl. 18. 12:30
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sok a szaporito .. Jofogasrol es hasonlo okdalakrol alapbol nem veszunk kutyat.. Kizarolag tenyesztotol, aki tudja bizonyitani hogy mit ad el. Amig nincs papirja rola addig csak fajta jellegu.

Kevereket jobb helyen elajandekoznak, de meg a menhelyrol is hozhatsz..

2015. júl. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne vásárolj szaporítótól...egy igazi husky pedig 100ezer forint felett lesz valószínūleg.

Nézz szét menhelyen, illetve nézz utána fajtamentõknek, ha sokallasz ennyit a kutyusért, örökbe is fogadhatsz. [link]

2015. júl. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Keverék kutyáért is el lehet kérni hasonló összeget, ha a kutya chipezett, oltott, féreghajtott. Náluk azonban erről egy hang sincs, sajnos.
2015. júl. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egyébként egy kölyök normális helyről, szűrt szülőktől 100 ezer és a felett, a párosítás minőségétől függően.
2015. júl. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem venném meg. Keverék kutyákat találsz a menhelyeken is, ámbár azokért is kell fizetni hasonló összeget, mert ezzel hozzájárulsz az oltási, fenntartási költségekhez. Azok pedig legalább oltottak, féregtelenítve vannak, ha felnőttek, akkor ivartalanítva is.

Ha pedig fajtatiszta huskyt szeretnél, akkor itt vannak a hazai husky kennelek:

[link]

Ezt az oldalt amúgy is érdemes átolvasni, különösen a "Kutyavásárlás előtt" menüpontot. Itt minden fontos dolgot megtalálsz.

2015. júl. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!