Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik, hogy a zsíros ételtől...

Létezik, hogy a zsíros ételtől hány a kutyám?

Figyelt kérdés

Van egy puli típusú kiskutyám. Mielőtt kapnám a savat, elmondom, hogy örökbefogadott kutyus, első kutyám, nem volt nekem időm 3ezer kutyás könyvet végigolvasni az etetésről, gondozásról. Ismerősöm koráhzba került, szóltak, hogy elviszem-e, vagy menhely. Hát elvittem.

SZÓVAL. Úgy kezdődött, hogy amikor megjött, szinte csak konzervet kapott enni.Csak néha kapott száraztápot. Egy nap hányt, futás a dokihoz, mondta, hogy be van gyulladva a mandulája. Kaptunk antibiotikumot, és gyulladáscsökkentőt. Az antibiotikumot még mindig kapja (kb 2hete kezdtem el, pár szem van már csak). Konzervet hetek óta nem kapott, a mostani étele igy néz ki: 1nap csak száraztáp(Chappi) másik nap szárazáp+kutyaszalámi(hogy mégse legyen annyira száraz)

Megfigyeltem, hogy egy-kétszer mióta szedi az antibiotikumot, csak azokon a napokon hányt, amikor száraztápot+kutyaszalámit is kapott. Amikor csak száraztápot, akkor semmi.

Mellesleg nincs baja, eleven, sétáknál mozgékony fut-játszik, nem látszódik rajta, ha beteg lenne. Lehet nem bírja a zsíros ételt a gyomra? Vagy még mindig a madulájával van a gond?



2015. júl. 18. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, létezhet.

A kutyaszalámi, a legtöbb konzerv (furcsának tűnhet, de) NEM alkalmas kutya etetésére. Leginkább semmire nem való. A chappy és a hozzá hasonló tápok is főleg gabonából készültek, húst maximum nyomokban tartalmaz, tehát ez sem alkalmas a húsevő kutya etetésére.

Vegyél neki jobb minőségű száraz tápot (pl. Brit, Josera), a lényeg, hogy a fő összetevője a hús legyen, és gabonát ne vagy csak minimálisat tartalmazzon.

Vagy etetheted BARF módszer szerint, keress rá, olvass utána, aztán el tudod dönteni, melyik a szimpatikusabb/megoldhatóbb neked.

A kutyaszalámit, konzervet felejtsd el.

2015. júl. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Meg nem brutálisan hány megy-megy kiöklendezik egy "maréknyi" gyomornedved(gondolom aza habos valami) és megy is tovább, több nincs.
2015. júl. 18. 15:11
 3/6 A kérdező kommentje:

BARF-ról már gondolkodtam, de sajnos nem tehetem meg, hogy napiszinten ilyen húst adjak neki (sajnos sok fogalmam nics erről, csakhogy nyers etetés, hogy honnan szerezzek be húst meg ilyenek azokkal még gondom van, de tény olvastam erről, és gondolkodtam már rajta)

Akkor be fogok ujítani egy jobb minőségű táppal :/ gondolom az összetevők közt a húsnak a %-kát kell néznem, ugye?

2015. júl. 18. 15:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Simán hányhat még a mandullagyulladástól, vagy esetleg sok a sava. Az a habos vmi amit kihány, gyomorsav... Ha a gyomorsav túltengés miatt rókázik, két óránként adhatsz neki két-három darab háztartási kekszet, az segített nálunk is lekötni a savat. Egyébként Brit Premium tápot tudom ajánli chappy és társai helyett, ár-érték arányban remek.
2015. júl. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a tippet, próbálkozok keksszel :)

ilyen Brit tápot hol lehet kapni? Fressnapf, bevásárlóközpontok? Esetleg netről rendelős?

2015. júl. 18. 15:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Netről tudsz rendelni. Itt megnézheted, melyik site-on mennyibe kerül:


[link]

2015. júl. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!