Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálsz a kutyáddal...

Mit csinálsz a kutyáddal sétáltatáskor, ha már idős, és rosszul hall? Nem engeded el? Vagy utánaszaladgálsz, hogy meghallja a parancsszót?

Figyelt kérdés
Jól nevelt kutyám van, az elmúlt 11 évben be tudtam hívni. :) De erősen romlik a hallása. Hülyén érzem magam, hogy ordítok, mint a sakál, hogy behívjam, úgy néz ki, mintha nem tudnám kezelni. De nem elengedni meg sajnálnám. Milyen séta az már?
2015. júl. 18. 18:43
 1/9 sippara ***** válasza:
Rezgős nyakörv, hozzákötöd a behíváshoz, és meg van oldva a gond :)
2015. júl. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy flexi. Nálunk asszem az lesz, én még tipródom, hogy csak elkanászodott az öregem, vagy a hallása kezd romlani, de ha hallás, akkor előbb-utóbb kap egy szalagos ötméteres flexit, aztán mehet isten hírével süketen is :)
2015. júl. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a helyzetben voltam, nem engedtem el, a biztonsága fontosabb. Mondjuk nekünk kertünk is van. Vettem neki hosszú, nyomkövetős pórázt. Szerintem a flexi gáz, de hát kinek mi. A rezgős jó ötlet csak nem tudom mennyire tanulékony egy idős kutya. Az enyém sajnos 13-14 évesen már eléggé leépült ilyen téren, pedig vizsgázott, engedelmes kutya volt. Plusz ha messzebb van a kutya és gyorsan kell visszahívni, akkor hiába fogad szót, nem biztos, hogy tud olyan gyorsan mozogni.
2015. júl. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akumi, volt amikor én is azt hittem, elkanászodik a kutyám, noha sosem tett ilyet egész életben. Csak amikor hívod mondjuk a ház mögül, ő meg lelkesen szalad a ház elé és keres téged, vagy hasonló bakik előfordulnak, akkor elég egyértelmű lesz!
2015. júl. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is lesz vmi a hallásával,meg szürke hályog is alakul a szemén.Idős kutya. Mivel nem kell sok mozgás,elég lesz neki a 2 méteres kiképző póráz.


Biztonságosabb ha van rajta vmi,szerintem :) Vagy pedig csak kutyafuttatóba engedd el.

2015. júl. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Csóri öreg kutyámnál én is a sokadik dackorszakot képzeltem a dologba, holott nem hallott úgy, és fájdalmai is voltak az utolsó 1-2 hétben :(

Egyébként simán figyelt rám, én meg hangosan szóltam hozzá, nem volt gond.

De egy 8 méteres szalagos flexi megoldja a problémát, nagy zöld területen meg hadd menjen szabadon

2015. júl. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát nálunk az van, hogy néha tök jól meghallja, hogy miről van szó, máskor meg ismerős és szeretett hangra sem figyel fel, pedig beszélnek hozzá, aztán megijed, amikor hirtelen megjelennek mögötte, az meg biztos nem szívatás (anyósék jöttek látogatóba, imádja őket, ott beszéltek két percig a kapuban, és nem tűnt fel neki, engem bámult csóválva, aztán megijedt, mert nem számított rájuk, utána meg ment ezerrel üdvözölni őket). Valószínűbb, hogy inkább szenilisedik, nem figyel már annyira mindenre, és ha éppen elvan valamivel, akkor tényleg nem jut el a tudatáig a külvilág.


#4: még a kisebbik gáz az, ha csak a térhallása szűnik meg a kutyának, de figyel és elindul. Ha tényleg nem hallja, hogy szólsz neki, akkor hiába az igyekezet. Tök más helyzet, mert az általad leírt esetben elég látható körön belül tartani a kutyát, és még simán lehet sétáltatni, mert felkapja a fejét, rád néz, és nyilván nem fog máshova visszamenni.

2015. júl. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akumi nem csak a térhallása volt rossz a kutyámnak, egyszerűen úgy általában a hallása romlott el, csak nálam ekkor vált biztossá, hogy nem csak rosszalkodik. Ha csak a századik ordításra kezd el a rossz irányba szaladni, akkor nem csak térhallás probléma van. Ugyanúgy megijedt ha mögé kerültem, mikor első emeleti szobába költözött teljesen megszűnt ugatni, mert nem hallotta az utcát, csak akkor vette észre hogy hazajöttem amikor bekapcsoltam a villanyt, ha rám nézett akkor sem reagált a hangomra, csak ha ordítottam. Mutogatásra viszont igen.
2015. júl. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Oké, csak amit írtál, abból nem ez jött le :)
2015. júl. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!