Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétáltatáskor elkattan, lehet...

Sétáltatáskor elkattan, lehet ezen segíteni?

Figyelt kérdés
A 1,5 éves németjuhász keverék kutyám sétáltatáskor teljesen megbolondul. Neki akar menni a környék összes kutyájának, akik persze ugatják a kapu mögül. Próbálkoztunk fojtónyakörvvel is, de nem sokat segített, még így is elhúz és fojtja magát. Egy-egy ilyen séta után már sajnálom ahogy torokhangon liheg.
2013. jan. 29. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
próbáld haltival sétáltatni, akkor nem tud elhúzni annyira
2013. jan. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2013. jan. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 29. 17:58
 4/11 anonim ***** válasza:

A halti tüneti kezelés, nem segít.


Kérdező, neveld meg, szocializáld megfelelően és fáraszd le kellően. Mennyit sétáltatod póráz nélkül? Ahogy kiveszem, semennyit. Mennyit gyakorolsz és dolgozol vele? Mennyire fárasztod le szellemileg? Ezek nélkül értelem szerűen ezzel vezeti le a fölös feszültségét. A sétának az a lényege, hogy a kutya fizikai igényeit kielégítsd, márpedig csak pórázos sétával ez lehetetlen! Ha nem mozoghat szabadon eleget, természetes, hogy húz és őrjöng!

A fojtó nyakörvet tudni kell használni, ezért mondják, hogy kezdő kezébe nem való! Az a lehető legrosszabb, hogy hagyod, hadd fojtsa meg magát. Ez veszélyes is a kutyára! Nézz utána a póráz fegyelemnek (itt is kismillió kérdés van a pórázos sétáról.)

És mennyit találkozhat, játszhat más kutyákkal? Szüksége van rá! Anélkül nem tud megfelelően szocializálódni, persze, hogy így viselkedik!

És neveld megfelelően! Ez a viselkedése a kutyának arra utal, hogy nem tudod, hogyan kell vele foglalkozni.

2013. jan. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Természetesen nem is állítottam azt, hogy értek a kutyákhoz vagy, hogy kutyakiképző vagyok. Kertes házban élek, 800 négyzetméternyi területen él a kutyám éjjel-nappal, tehát tud mozogni. Hétvégente tudok vele csak foglalkozni, sétálni. Ilyenkor a falu határáig viszem pórázon, ezután elengedem had menjen, játszok vele, de max 20-30 méterre tőlem, ilyenkor a neve hallatára visszajön. Egy átlagos séta kb 2-3 km. Sajnos játszótársa nem akad, mert a környéken nincs hozzám hasonló gazdi, akit érdekelnének a kutyája érzései.
2013. jan. 29. 18:17
 6/11 anonim ***** válasza:

Akármekkora a kert, a kutya nem rohangál benne fel-alá, mint egy hülye. Nem mozgatja le egyedül magát. Ha a német juhászból indulunk ki, akkor a napi 2-2.5 órás séta kell neki.

És akárhogy is, de a szocializációt pótold be! Valószínűleg most már kelleni fog szakképzett segítség is. Én is falun lakok, mégis heti 3 alkalommal megyünk be a városba, sokszor busszal, hogy mégiscsak találkozzanak a kutyáim más ebekkel. Nem olcsó, de igénylik!

És a szellemi lefárasztásról még nem beszéltél. Az talán még fontosabb is, mint a fizikai lemozgatás. Napi tanítás, gyakorlás, munka, sportok kellenek neki!

2013. jan. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Labdázás, tárgyak visszahozása, vezényszavak tanítása megy ilyenkor. Napi szinten csak az etetésnél tanítom, hogy várjon, hozza a tálját.
2013. jan. 29. 18:34
 8/11 anonim ***** válasza:

először is, tudom hogy marha könnyű azt mondani de LEGYÉL NYUGODT. amikor én is kicsit feszültebb kedvemben vagyok érezhető a különbség hogy nehezebben is megy a séta, ugymond akadozik. nézz előre és ne foglalkozz semmivel csak menj. a pórázt ne a végén fogd meg hanem kb a felénél. ugy hogy a kutya amikor a lábadnál áll kényelmesen laza legyen a póráz de ne lógjon se nem legyen feszes. akkor amikor sétálsz vele és érzed a pórázon hogy húzna akkor rántasz egyet oldalra. nem húzod, csak rántasz. és mész tovább.


a további megérthetőségért íme egy videó


http://www.youtube.com/watch?v=8o8rfd8nRCU&list=PLB6B8B4625A..


24:52től nézd

2013. jan. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt megpróbáljuk.
2013. jan. 29. 19:36
 10/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ha másfél év alatt nem sikerült elérni a laza pórázos sétát, akkor kutyasulit ajánlok :)
2013. jan. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!