Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemények a BARF étrendről?

Vélemények a BARF étrendről?

Figyelt kérdés

A kutyusomnak állandóan ég a gyomra, hányni szokott és füvet eszik. Az étvágya, energiája sem a régi, pedig még csak 4 éves.

A szüleim ház kosztot adnak neki, de csak úgy szemmértékre adják az ételt, és egész nap nasiztatják. Szegény kutyám már fintorog, és ők ott mutatják hogy "finom köles/száraz kenyér/ túrós rétes!", dugják az orra elé és csodálkoznak, miért nem eszi meg. Az a gond, hogy ők a fent leírt problémát a gyógyszereknek tudják be, az étel eszükbe sem jutna...

Szeretnék áttérni a BARFra, és ma adtam is nyers farhátat a kutyusomnak, de hozzá sem nyúlt. Nyalogatta, aztán kiköpte és ott is hagyta. Ez így, elsőre normális?

Kétségbe vagyok esve, mert a szüleim nem fogják engedni, hogy ma ne egyen (mondván, hogy a gyógyszer kimarja a gyomrát), és ha ma nem fogja megenni, akkor soha nem lesz lehetőségem a váltásra. Így is azt hajtogatják, hogy kínzom a kutyát és egész nap sajnálják, hogy jajj szegény...



2015. júl. 18. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

A legjobb etetés amit valaha tapasztaltam. Nálunk tökéletesen bevált.


Igen, normális hogy először nem ette meg, ilyen körülmények közt pláne.. El kellene érni hogy semmi mást ne kaphasson az eb, és így előbb-utóbb meg fogja enni.


Muszáj lesz kiállnod magadért, és a kezedbe venni az irányítást ha így szeretnél etetni, mert ha folyamatosan tömik a kutyát minden féle számára moslékkal, akkor sajnos nem fogsz nagy eredményeket elérni.

2015. júl. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Ha van facebookod, akkor BARF elvek az alapoktól mit miért nevű csoportba lépj be
2015. júl. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 piriiiii ***** válasza:
68%

Hú, az én szüleim is ilyenek, bakker. Viszont, mivel a kutya teljes mértékben az enyém, így nem hagyom, hogy mindenféle szarral etessék. Nem értem, Te miért hagyod. Vagy inkább családi kutya?

Bocs a nem igazán a kérdésre válaszolásért.

2015. júl. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: hát ELMÉLETBEn az enyém meg én gondozom, de amint látod a szüleimnek ez nem sokat számít...
2015. júl. 18. 20:36
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

Anyukádék értelmes emberek, hivatkozz a józan eszükre és magyarázd el, hogy miért borzalmas, amit művelnek. Tessék kiállni magadért, fontos a kutyád élete, hogy ne hagyjon ott 3 év múlva? Akkor legyél sokkal-sokkal határozottabb. Kérd meg a szüleidet, hogy egy napig egyék azt amit a kutyájuk és annyit és annyiszor (persze saját tömegükre felszorozva). Egy nap, a kutya négy éve szenved a sok sz.rtól, csoda hogy nem akkora mint egy ház és hogy nem 50 gyógyszert eszik egy nap.

A barf nagyon jó, az én kutyom 3 hónapos kora óta eszik így, imádja. A doki odavan amikor viszem, hogy milyen egészséges, milyen szép a szőre, milyen tiszta foga stb.

Normális ha elsőre nem ette meg, bár nem az ízével lehet a gond, hanem hogy mint egy jóllakott napközis eldőlne csak oldalra, hova férne még egy falat kaja. Egy napig ne adjatok neki enni, annyi idő alatt semmilyen gyógyszer nem tesz benne kárt, utána simán megeszi a számára is természetes és kívánatos kaját. Csak a farhátat írtad remélem azért húsos hús is volt mellette nem csak csontos, mert az nem lesz jó. Az elején 1-2 percig forralt húsival (csontost nem!) is próbálkozhatsz, de aztán ezt hagyd el.

2015. júl. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen gyógyszert szed a kutyád?
2015. júl. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!