Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya fajtát ajánlanátok?

Ktigam kérdése:

Melyik kutya fajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sajnos többnyire lakásban lenne tartva.

Általában sokat tudnék és szeretnék is foglalkozni vele, tanítani, kirándulni, otthon együtt tévézni, stb. Otthonról dolgozom. De sajnos időnként (havi egy-két alkalommal) egy vagy több teljes napra el kell, hogy utazzak, egyedül kellene hagynom. Etetés és egy kerti séta persze ilyenkor is meg lenne oldva. Jó lenne, ha nem lenne hajlamos a rombolásra és nem okozna neki lelki traumát ha nem vagyok otthon egy-két napig. Van egy kismacska is a lakásban, így nem lenne teljesen egyedül. Tehát fontos, hogy jól kijöjjön a macskákkal.

Ahova tudom, oda persze vinném magammal. Ezért is jó lenne, ha intelligens, jól tanítható, nevelhető eb lenne, aki bírja az autózást, a különböző terepeket, különböző társaságokat, várost, vidéket.

Az én életformám eléggé változatos, így lennének nagy kirándulós, szabadban játszós, vagy egész nap városban mászkálós napok, meg lennének rövid sétás, otthon pihenős napok is.

Termete, "fogyasztása", tulajdonképpen mindegy.

Jó lenne, ha a szőre nem igényelne túl sok rendszeres ápolást.



2015. júl. 19. 17:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Egy kölyök kutyának csak szörnyű lenne többnyire lakásban felnőnie és leélnie az életét, ne tégy ilyet, menj el emnhelyre hozz el egy szimpatikus kutyust, így jót is teszel az egyikkel és nem is teszed tönkre egy egészséges kutya leendő életét.
2015. júl. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
3%
Nekem Jac Russel Terrierem és Border Colliem volt és nagyon könnyen taníthatóak. Ha belegondolsz a jobbik neked mindenképp a terrier lenne jobb mert termete kicsi és a rövidszõr
2015. júl. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Befejezem a választ! Mert rövid könnyen kezelhetõ szõre van és kicsi ezért lakásban is könnyen tartható.
2015. júl. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A Border Collie nagy kedvencem! Baromi intelligensek. Személy szerint én megbolondulok értük. És állítólag hiába a hosszú szőr, nem igényel sok törődést. Viszont a temperamentuma alapján sajnálnám lakásban tartani.

A Jack Russel szintén megfogott valamiért, de arról is azt írják, hogy rettenetesen nagy a mozgásigénye. Amit időnként meg is tudnék neki adni, de vannak napok, mikor nem. És nem szeretném, hogy emiatt rossz kedve legyen.

Neked mi a tapasztalatod, mennyire tud nyugodt lenni egy otthon ülős napon rövid sétával?

2015. júl. 19. 18:15
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet az első kettővel. Ha kutyát válalsz, akkor számítanod kell rá, hogy sok mozgásra van szüksége, lehetőleg minden nap (nyilván ha havi 1-2x elutazol, az még belefér.) A kutyák két okból rombolnak főleg, és ebből az egyik az, hogy unatkoznak!

Ha fajtatiszta kutyát akarsz, akkor számolj min 100 000 fttal (a legtöb fajta ennyinél kezdődik tenyésztőtől, szaporítótól nem vásárlunk). Ezt csak akkor javaslom, ha készen állsz egy kölyök ellátására (ez sok meló + sok takarítás + sok nevelés), aztán pedig arra, hogy megbirkózz egy kamasz kutyával. Mindenképp olyan fajtát válassz, ami nem vadászkutya. Bár azokat is össze lehet szoktatni a cicával, sokkal könnyebb dolgod lesz, ha nem akarja ösztönösen szétcincálni. A Jack Russel már itt kiesik szerintem. A border collie tényleg nagyon ügyes, de rendkivül foglalkozásigényes, napi kb 3 órát lent kell vele lenni, ha esik, ha fúj.

Amit én leginkább javaslok a leírásod alapján: egy közepes energiájú, 2-3 éves menhelyi kutya (neked tetsző méretben, mert ez nem befolyásolja a természetét). Ő élvezné a túrákat, de nem viselné meg 1-1 nap egyedül. Ennyi idősen még remekül tanulnak, de már nem annyira izgágák, így jobban tudod hordani magaddal. A menhelyen remélhetőleg tudják, hogy áll hozzá másik állatokhoz, és megmentesz egy életet :)

2015. júl. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Mopsz kutya az a fajta, ami mellett nyugodtan ülhetsz egésznap a lakásban, nincs nagy mozgásigénye, border colliet nem csak fizikailag, de mentálisan is le kell fárasztani
2015. júl. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyi, fiatal felnőtt keveréket, nem túl nagy mozgásigénnyel, cicákkal, más kutyákkal barátságos természetűt (a gondozók tudnak segíteni a megfelelő kutyus kiválasztásában).
2015. júl. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de azt hiszem nem szeretnék menhelyit. Sajnálom őket, de nekem fontosabb, hogy pici korátol egészséges, kiegyensúlyozott, jó bánásmódban részesített kutyus legyen. A költségek, a ráfordított energia és figyelem mennyisége nem akadály.


De az fontos, hogy a nem sűrűn előforduló, ám akkor viszonylag hosszabb távú egyedüllétet kibírja.


Az hogy időnként egyedül kell hagynom, nem azt jelenti, hogy nem foglalkoznék vele egyébként rengeteget. Sok figyelmet kapna tőlem, mennék vele nagyobb sétákra, kirándulásokra, autóval is. Tréningezném, tanítanám, fizikailag és szellemileg is. De napi több órát nem tudnék aktívan sportolni vele. És lennének olyan napok is, amikor otthon sokat lennék vele, de csak rövidebb sétákra ugranánk le, hogy el tudja végezni a dolgát. Ezért a Border Collie valóban nem ideális nekem, bár szerintem gyönyörű.

A Jack Russel meg a macska miatt necces.


Mert az is fontos, hogy a macskát ne zsákmányállatnak, hanem barátnak tekintse.


Egyébként a macskám 3 hónapos és rettenetesen aktív, bátor, kíváncsi, mozgékony kis rosszcsont. Vele is nagyon sokat foglalkozom itthon. Ha lenne neki egy kis blöki barátja, akit nem zavar, ha a fején ugrál játékból egy bolondos kiscica, az neki is jobb lenne.

2015. júl. 19. 22:12
 9/13 macdln ***** válasza:

Nagyobb termetűek közül : border collie, golden retriever, labrador.

Kisebbek közül : tacskó, jack russel terrier, corgi, mopsz.

Szőrük különösebb dolgot, ápolást nem igényel, elég hetente egyszer-kétszer átfésülni.

Nekem a nagyobbak közül a kedvencem a border collie és német juhász. Collie-m hamarosan lesz. :) Kertes házban lesz tartva, lakásba nem mindenki ajánlja, mert nagy a mozgásigénye, de ha igazak amiket írtál, valóban lennének séták, kirándulások, akkor , csak ajánlani tudom a border collie-t ! Édes, gyönyörű, kedves kutyusok, akik imádják a gyerekeket, felnőtteket egyaránt. Ha megkedvelnek v.kit, ragaszkodni kezdenek hozz még az életük árán is megvédik akár ember, akár kutya legyen az, aki bántani akarja gazdájukat. Nem rombolós tapusok, bár ez "egyedfüggő".

Nekem v.ki a válaszába ezt írta. : " Nekem panelban van kettő Borderem és nyugodtabbak otthon mint egy Bernáthegyi.Semmi ugribugri a lakásban." Saját tapasztalatom még nincs, de majd hamarosan lesz. Egyszer én is írtam már ki ide hasonló kérdést és mindenki a border collie-t ajánlotta. Én ez a fajta mellett döntöttem.

Jelenleg van egy hosszú szőrű tacskó kutyusom. Nagyon édes, kis termetű, szőre nem igényel különösebb ápolást, nem rombolós típusú ez a fajta sem. Kint is bent is tartható. Ezt a fajtát is szintén ajánlom.

Bármelyik fajtára is essen a választásod, szaporítótól semmiképp ne vegyél kutyust. Szaporítóknál az állatok körülményei siralmasak (kb.1000 ből 1-nél nem), nincsenek oltva, féregtelenítve, tesztelve betegségek ellen stb.stb.

Sóval tényleg tenyésztőtől vegyék kutyát !

Néhány jó oldal tenyésztőkkel :

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

A kedvenc border collie tenyészetem, ahonnan az én kutyusom is lesz :

[link]

2015. júl. 20. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 macdln ***** válasza:

Német juhász tenyészetek :

[link]

Mopsz tenyészetek :

[link]

2015. júl. 20. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!