Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya fajtát ajánlanátok?

Ktigam kérdése:

Melyik kutya fajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sajnos többnyire lakásban lenne tartva.

Általában sokat tudnék és szeretnék is foglalkozni vele, tanítani, kirándulni, otthon együtt tévézni, stb. Otthonról dolgozom. De sajnos időnként (havi egy-két alkalommal) egy vagy több teljes napra el kell, hogy utazzak, egyedül kellene hagynom. Etetés és egy kerti séta persze ilyenkor is meg lenne oldva. Jó lenne, ha nem lenne hajlamos a rombolásra és nem okozna neki lelki traumát ha nem vagyok otthon egy-két napig. Van egy kismacska is a lakásban, így nem lenne teljesen egyedül. Tehát fontos, hogy jól kijöjjön a macskákkal.

Ahova tudom, oda persze vinném magammal. Ezért is jó lenne, ha intelligens, jól tanítható, nevelhető eb lenne, aki bírja az autózást, a különböző terepeket, különböző társaságokat, várost, vidéket.

Az én életformám eléggé változatos, így lennének nagy kirándulós, szabadban játszós, vagy egész nap városban mászkálós napok, meg lennének rövid sétás, otthon pihenős napok is.

Termete, "fogyasztása", tulajdonképpen mindegy.

Jó lenne, ha a szőre nem igényelne túl sok rendszeres ápolást.



2015. júl. 19. 17:37
1 2
 11/13 macdln ***** válasza:

Bocsánat, rosszul írtam :)

* Szóval tényleg tenyésztőtől vegyél kutyát!

2015. júl. 20. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Csak halkan megjegyzem, a menhelyeken is vannak kölykök (amennyiben pici korától te szeretnéd nevelni). Akik tök normálisak, kedvesek, emberbarátok, mint minden kölyökkutya. És vannak kiegyensúlyozott, lelkileg rendben lévő felnőttek is. Nem tudom, jártál-e már menhelyeken, ismerkedtél-e már ott kutyákkal. Én igen, rendszeresen járok önkénteskedni, ezért merem írni, amit írok.

De persze nem akarom rád erőltetni, csak ha ez az egy tart vissza, hogy pici korától te szeretnéd nevelni, akkor ez tartson. :)

Ha fajtatiszta kutyát választasz, akkor figyelj rá, hogy normális tenyésztőtől, törzskönyvvel vegyél kölyköt, tenyészszemlés és fajtára jellemző betegségekre szűrt szülőktől. Ez az alap.

Cica mellé jack russelt, és hasonló vadászkutyákat nem vennék.

Ne válassz nagyon aktív fajtát sem, ha nem akarod, hogy romboljon (mint pl. border collie).

A legtöbb kutya jól nevelhető, tanítható. Az autózáshoz, különböző helyzetekhez hozzá kell szoktatni.

Labrador, golden retriever esetleg?

2015. júl. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
* akkor ez NE tartson
2015. júl. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!