Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másokat is kiközösítenek,...

Másokat is kiközösítenek, amiért nem törzskönyves a kutyája?

Figyelt kérdés
Most már tudom, mennyire fontos, hogy törzskönyves és jó kennelből származó kutyám legyen, szűrések, szemle stb. De sajnos, mikor vettem annak idején a kutyám, nem voltam elég tájékozott és sikerült egy olyan alomból venni, ahol a szeretett szukának lehoztak egy egyszeri almot. A kicsiket törzskönyvvel együtt adták, de mivel a szülőknek nem voltak meg a szükséges minősítései, felülbélyegzett tk-t kaptak. A "tenyésztő" ígért sok dolgot, minden szépnek és jónak tűnt, de a vétel napján mégsem úgy alakultak a dolgok. Addig végig kísértem a születése napjától a kiskutya fejlődését és persze nagyon megszerettem, így ennek ellenére, hogy jó pár dolgot nem tartott be az ígéretekből, mégis megvettem a kölyköt, viszont a vita során fölajánlotta, hogy akkor odaadja olcsóbban, tk nélkül. A többi tesónk mind tk-s. A lényeg, hogy próbálok barátkozni hasonló fajtájú kutyák gazdájával, mert szeretnék a kutyámmal sportolni, hasonló kutyás társaságba járni, de már sokszor tapasztaltam, hogy amint kiderül, nincs tk a kutyámnak, az addig kedves, barátkozós emberek hirtelen elutasítóvá válnak. :( Pedig el szoktam mondani, hogy tudom, tévedtem, de mégis. És ez nagyon rosszul esik. Már csak azért is, mert a kutyám néhány hónap múlva lesz ivartalanítva és ettől, hogy az elején naiv voltam, még nem vagyok rossz gazdi szerintem. Más is tapasztalta már ezt? Mit tehetek ezzel az egész helyzettel? Vagy már egész időre lemondhatok a kutyás közéletről, csak mert tudatlanságból szaporított kutyát sikerült vennem?
2010. márc. 5. 19:13
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hol élsz? A mi iskolánkban senki nem foglalkozik a kutyák irataival. Csak a kutya és a gazda van. Pedig jár oda tenyésztő is, versenyző is.

Kerüld azt a társaságot, ahol ilyenek az emberek. A kutya akkor is az, ha törzskönyv nélküli, ha keverék.

2010. márc. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
74%
Sznob majmokkal ne húzd fel magad. Az én kutyám malamut volt, és nem érdekelt, hogy nem volt törzskönyve
2010. márc. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem keverék kutyám van. ergo nincs tk-ve, mint ahogy pl a menhelyi kutyáknak sincs!

És a környékünkön van egy kutyafuttató, ahova mindennap járunk, és ott is a kutyák 90%a keverék, mégis mindenki imádja a másét is meg persze a magáét is!

az ilyen emberek presztizskérdést csinálnak a kutyákból, vagy pénzt akarnak csinálni belőlük:S

Akiktől pedig Te vetted a kutyákat, azt a MEOE egyszerüen csak szaporítónak nevezi, nem is tenyésztőnek.

Sztem bármilyen fajtájú kutyával barátkozhattok, nem mindenki ilyen sznob!

Sok sikert:)

2010. márc. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez nem így van. A törzskönyves, törzskönyv nélküli és keverék kutyusok mind együtt játszanak, még soha nem volt konfliktus ebből, hogy kinek milyen kutyája van.

Szerintem hagyd ott ezt a társaságot, mert ez a viselkedés, amit feléd tanúsítanak nagyon visszataszító. Keress olyan kutyásokat, akiket nem zavar, hogy honnan származik a kutyád.

2010. márc. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
76%

Én ezt az egész dolgot gusztustalannak tartom.

Nekem keverék kutyusom van, és nekem többet ér bármilyen kutyánál. Se törzskönyv se semmi, de el nem cserélném fajtiszta kutyára. Attól egy kutya nem ér többet vagy kevesebbet, hogy nincs törzskönyve, vagy épp nem fajtiszta.


Másrészről pedig egy kutya (legalábbis remélhetőleg) nem arra kell az embernek, hogy egy sznob társaságban villogjon vele. Ha csak erre kell a kutya régen rossz.

2010. márc. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Hát igen, tudom, hogy nem kéne ezen szomorkodni. Van nekem is egy mentett kutyám is. De a fajtatisztát szerettem volna, ha törzskönyves és nem sznobságból, de magam sem gondoltam volna, hogy akitől vettem, szaporító. A java nem is akkor derült ki, mikor elhoztam a kutyát, hanem utána. :( Ahová sétálni járunk, ott senki sem szól meg ezért, de szeretnék sportolni is vele, és ott sajnos sokszor elég sokszor szembesültem ezzel. :(
2010. márc. 5. 19:26
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne add fel! Én lagalábbis úgy gondolom, hogy az, akinek amúgy nem lenne fontos a tk, csak azért keres olyan kutyát (ha jól tájékozott), mert az biztosabb, hogy a fajtára jellemző örökölhető betegségektől mentes...na az biztosan nem csinálná ezt. Az aki ezt teszi úgy gondolja, hogy akkor már a te kutyád mondjuk butább, pedig ez nem így van! Sűt elárulom neked, hogy nekem fiatalon volt már tk-es kutyám, meg keverék -tehát nem tk-es- ás mégis a keverék okosabb volt, könnyebben, gyorsabban tanítható. Szóval ha úgy vesszük a tk. nem minden :)

Nem lebecsülni akarom a tk-et, ill. a tk-es kutyákat ne érts félre! Inkább csak a tk-es kutyával rendelkező gazdikat, természetesen tisztelet a kivételnek!

2010. márc. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
És egyáltalán nem szeretem emiatt kevésbé, nekem így is ugyanannyit ér, mintha meglenne a tk.
2010. márc. 5. 19:27
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
Ne is foglalkozz velük, te sportolj csak a kutyáddal és mutasd meg nekik, hogy a te törzskönyv nélküli kutyád jobb, mint az övéké.
2010. márc. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen keress más társaságot!!! Aki ilyen dolog miatt kiközösít téged és a kutyusod, az nem állatbarát csak egy magáról sokat gondoló sznob idióta! Én még sose kérdeztem meg egy kutyást sem h van e TK-ja a kutyusának és tőlem se kérdezte még soha senki! Amúgy Debrecenben lakom. Ne aggódj nem mindenhol van ilyen, egyszerűen rossz társaságot fogtál ki! Keress tovább, kitartást! :) Amúgy milyen kutyus? :)
2010. márc. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!