Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez túl sok kaja...

Szerintetek ez túl sok kaja egy kutyának?

Figyelt kérdés
Taste of Wild-dal etetek és rizzsel. Az adagolási útmutatóban az van, hogy egy 20kg-s kutyának 1,5cup kell. Jelenleg a kutyám 20kg-s, de még elférne rajta +3-4 kg szerintem - a doki szerint 1-2. Hogyha én 2cup-ot adok és még 1 cup rizst, akkor az úgy már nagyon sok? Vegyek vissza az etetéséből? Egyenlőre nem látszik, hogy hízna...
2015. júl. 21. 18:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A rizs mennyiségét semmiképpen ne növeld nála. A túl sok növényi fehérje gyakori adása nem tesz jót a kutyáknak és fehérjeallergiát, stb-t okozhat.

A tápnál függ attól, hogy milyen fajta kutya és mennyi idős.

2015. júl. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Magyar vizsla és ír szetter keverék feltehetőleg. Körülbelül 1 éves.
2015. júl. 22. 18:49
 3/11 anonim ***** válasza:

Akkor egy 0,5-1 adaggal több tápot nyugodtan kaphat, a rizst viszont ne emeld nála.

Ha így sem hízik, akkor adhatsz neki húsokat időnként (csirkefarhát, nyak, stb.) attól szed magára egy kis izomzatot. Valamint az etetés mellett figyelj a megfelelő testmozgásra is, mivel mind a két fajta nagy mozgásigényű kutya, így valószínűleg a tiéd is az.

Kevesebb mozgás = kövérebb kutya, több mozgás= izmosabb kutya. Szerintem inkább izmosabb legyen, mint kövérebb.

2015. júl. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mozgatom eleget, gondolom ezért is nem hízott, inkább fogyott. Súlyra. Izomra meg nem látványos, meg elvileg az izom többet nyom, mint a zsír... szóval nem tudom. De akkor etetem így, remélem akkor szed magára. Tényleg nem kellene sok szerintem. nagyon max 5 kg, de ez úgyis látszódna, hogyha sikerülne a dolog. Maximum meddig adhatom a rizst? Vagy ez hosszú távon nem okoz problémát? Gondolkodtam táp váltáson is, az megfelelőbb lenne esetleg?
2015. júl. 23. 18:58
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem okoz problémát hosszútávon sem a rizs, csak mindig a főétel kb. egynegyede legyen.

A Taste of the Wild táp kifejezetten a kutyák farkasokhoz hasonló ragadozó életmódjához készült, bár ők inkább már mindenevők, mintsem csak ragadozók. Így ha plusz súlyt akarsz a kutyádnak, akkor az nem biztos, hogy sikerülni fog vele. A testsúly normálértéken tartása annál inkább egyszerűbb vele.

Amennyiben a tápváltás mellett döntesz, akkor javasolni tudom, hogy Royal Canin, Purina Pro Plan vagy Eukanuba tápot válassz, ugyanis ezek a ténylegesen elismert szuper prémium minőségű tápok. Ezek mellé semmilyen vitamint vagy étrend kiegészítőt nem szabad adni.

Tápváltásnál annyi a fontos, hogy fokozatosan történjen, úgy hogy 1 hét alatt fokozatosan kell növelni az új eledel arányát, keverve a régivel.


Az én kutyám például kölyökkorában csak Royal Canin-t kapott és gyönyörűen fejlődött tőle, a széklete mennyisége és minősége is megfelelő volt (Ez azért fontos, mert a kutyáknál a széklet árulkodik az egészségről, betegségről és arról is, hogy mennyire megfelelő nekik az adott táplálék.). Most főtt hússal (csirkefarhát stb.) etetem, de kiegészítésként még mindig kapja a Royal Canin-t is és minden rendben van vele, a súlya és a magassága is megfelelő.

2015. júl. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként még annyi, hogy nem szabad siettetni a súlygyarapodását, mert 1,5-2 éves koráig még biztosan fog nőni a súlya és egy kicsit szélesedni is fog. 1 évesen a marmagasságuk áll meg általában.

Később pedig ha túlsúlyos lesz, akkor már azt nehezebb lesz kezelni és csak betegségeket okoz neki. Úgyhogy szerintem add neki továbbra is a megfelelő tápmennyiséget, ha egy fél adaggal növeled az még nem gond, de legyél türelmes.

2015. júl. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem szeretném, hogyha túlsúlyos lenne. A másik kutyánk sem az szerencsére, de ő jól néz ki. A vizsi-ír szetter keveréknél kilátszanak a bordái, meg a fenekénél a farcsontja nagyon kilátszik, ami nem tudom, hogy változni fog e - bár vizslám volt, neki sose látszódott ki ennyire -, de lehet, hogy a szettereknél ez normális, hogy ott olyan szögletesek. Mindemellett mozgékony, energikus, boldog kutya, szép szőrrel. Mennyi lenne az ideális testsúly gyarapodás, hogyha így folytatódik az etetése vajon? 1kg havonta? Vagy több? Vagy még ennél is lassabb lenne a folyamat?
2015. júl. 27. 12:47
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]


1 éves kor után normális esetben már 1 kg-t nem nagyon híznak havonta, de ha sovány a kutya akkor elő lehet segíteni ezt.

A bordái, farcsontja ha kilátszik, akkor tényleg ráfér pár kiló még.

Vagy maradsz ennél a tápnál és apránként növeled az adagját, amíg nem látsz változást rajta, vagy tápot váltasz.

2015. júl. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szerintem tápváltás lesz, mert már így is többet kap, mint amennyit elvileg kellene. Csak még nem tudom, hogy milyet... Valami ötlet? Maximum ilyen 1500Ft/kg-ban gondolkodom. Lehet, hogy ilyen aktív kutyáknak való tápra kellene váltanom. Csak ott is kérdés, hogy most vajon melyikre? Átállásnál mennyi az ideális idő, míg keverem a régi tápot az újjal? S ugye mindig csökkenteni kell a régiből a mennyiséget?
2015. júl. 27. 21:22
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]

Bocsi a késői válaszért, de ha még nem késő, akkor ezen az oldalon nézz szét, itt elég jó áron vannak a tápok. Hivatalosan is elismert szuper prémium tápok: Royal Canin, Pro Plan, Eukanuba. Ezek között találsz aktív kutyáknak valót is. Az én kutyáimnak az Eukanuba nem vált be, de a másik kettő igen, de ez kutyánként eltérő lehet, hogy melyik táp jó nekik.

Igen, mindig csökkenteni kell, 1 hét alatt fokozatosan a régi táp mennyiségét.

2015. aug. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!