Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 40-50 kg körüli 10 hónapos...

Egy 40-50 kg körüli 10 hónapos kutyának kevés a napi 1kg kaja (hús)? Pontosan nem tudom a tömegét csak körülbelül, tehát ez az arány jó vagy mindenképpen mérjem meg a súlyát?

Figyelt kérdés
2014. máj. 5. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Napi 3szori étkezést adj neki minnél kisebb részekre osztod a kaját annál jobb.De szerintem ne csak hús legyen mert púpcsemelt kap :P Én úgy szoktam hogy egy tálba belerakok húst kenyeret meg étel maradékokat ezt felöntöm meleg vízzel vagy tejjel és nekem az enyéim nagyon szeretik
2014. máj. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyen rendes tápot, vagy etesd BARF vagy PREY szerint, de csak úgy találomra ne tömd hússal. Mérd meg, úgy sokkal könnyebb kiszámolni, hogy mennyi kaja kell neki. Ne etesd túl, inkább legyen sovány, mint nem, a fejlődő szervezetének azzal teszed a legjobbat.
2014. máj. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen Prey módszer szerint akarom etetni,ma is adtam neki rendesen,csak belsőséget nem kapott,de akkor meglesz mérve,hogy mekkora.

Egyébként mi a véleményetek erről az etetésről,aki eszerint etette a kutyáját?

2014. máj. 5. 20:12
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi BARFozunk, nagyon jó, bár én éppen most túloztam el a húsmennyiséget a pitnél, amitől megfájdult a lába, de már gyógyulunk. Szóval ésszel kell csinálni.
2014. máj. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy milyen fajta, ha már 10 hónaposan 40-50 kiló?
2014. máj. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ha sovány többet adj neki ha kövér kevesebbet.. ha 10hónaposan ekkora akkor azt ajánlom hogy addig adj neki kevesebb kaját amíg minden bordája könnyen tapintható hogy ne terheld az izületeit fölöslegesen..


1kiló elvileg elég kell hogy legyen de tényleg egyéni szükséglete van minden kutyának...

2014. máj. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kutyája válogatja, én a 30 kilós staffomnak napi 800g-ot adok, és így néz ki pont jól. Ha a bordái szemmel már nem láthatóak, de jól kitapinthatóak, akkor van jó súlyban a kutya.

De egyébként mivel a BARF/PREY adagolásnál is a kutya súlyához viszonyítjuk a napi adagot mindenképpen meg kellene mérni pontosan.

2014. máj. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet így behatárolni, mivel eléggé fajta és egyedfüggő. Egy bernáthegyi, angol masztiff, német dog 2-2,5x többet eszik meg, mint egy hasonló méretű kaukázusi vagy komondor. Szóval ha pásztorkutya féléd van, akkor eleve nem kell nekik sok kaja. Ha valami molosszer, akkor jóval többet esznek.
2014. máj. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pl. itt előbb írták, hogy 30kilós staff 800gramm húst eszik. Az én komondorom is kb. ennyit eszik húsból, pedig 65kg.
2014. máj. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem az egyik kutyám 38kiló és 1,5 kilót eszik naponta. a másik 50kiló. 900gram +- 100grammot eszik
2014. máj. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!