Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha otthon kutyamódra tartanék...

Ha otthon kutyamódra tartanék egy farkast kölyökkorától kezdve, az felnőtt korában mennyiben különbözne egy kutyától?

Figyelt kérdés
Gondolom nagyobb lenne a mozgásigénye és bizalmatlanabb lenne a vendégekkel szemben.

2015. júl. 22. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont annyiban különbözne a kutyától, mint amennyire kölyök korában. A kutya kutya lenne, a farkas pedig farkas maradna. Egy több tízezer éves evolúciót nem fogsz véghezvinni 2 év alatt egyetlen egyedben.
2015. júl. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kittikehh00 ***** válasza:
59%
A vendégek ijednének meg tőle! Képzeld el, hogy senki sem akar majd meglátogatni, mert tudja, hogy van egy farkasod. Különben is szerintem tisztában vagy vele, hogy a farkas, az nem háziállat, ugyanúgy, mint az oroszlán, tigris, párduc sem. Tehát szerintem hanyagold ezt a farkasos témát!
2015. júl. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Erről én is álmodoztam, szerettem volna egy igazi farkast. Órákat töltöttem az állatkertben mellettük, amikor mentem, már megismertek, fantasztikus érzés volt :)Végül azért nem jött össze, mert nagyon macerás lett volna az engedélyt megszerezni, de azóta is imádom őket.
2015. júl. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Felfalná a nagymamát :D
2015. júl. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
túl sok Trónok harcát nézel :D
2015. júl. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Erősebb ösztönök lennének benne-->vadászat, dominanciaharc, talán területvédés terén.

A farkas máshogy kommunikál, mint a kutya. A kutya az évezredek alatt alkalmazkodott a hang alapú kommunikációhoz, amivel meglepő hatékonysággal képes az emberrel kommunikálni. A farkas illatokkal és testbeszéddel fog inkább kommunikálni.

A farkas a kutyával ellentétben nem képes megemészteni a keményítőt, ezért kicsit kisebb az adható élelem listája.

2015. júl. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egészséges keretek között megoldhatatlan!



Próbálták már, senkinek nem jött össze!

Farkas / kutya hibridekkel is próbálták már, az se jött össze.


Ennek ellenére hibrideket még mindig tartanak néhányan, (amerikában van "divatban" ) de több bosszúsággal, és rendszerint állatkínzással jár együtt.


Egy farkas soha nem az emberért csinál valamit. Nincs olyan másodperc, hogy ne tenné próbára a dominanciádat, mápedig egy farkassal szemben dominánsnak lenni, embert próbáló feladat, tekintve, hogy szó szerint farkas törvények szerint él, ami azt jelenti, hogy ivarérett kor után ha nem tudod kordában tartani, simán széttép, ha olyanja van.


Erősen falkaállat, így 1 db eleve szóba se jöhet.

Az egyenes út a pszichés gondok felé.

Az etetése is teljesen más, heti 1-2 alkalom elég neki (bőven) akkor viszont csontostól, bőröstől , belsőségestől, kell neki vagy 10 kiló marha.

Ezt se egyszerű megoldani.


Egészséges keretek között farkast tartani 1 módon lehet, legalábbis én 1 módszert ismerek, ami egyedüliként kivételt képez.


Keress rá Shaun Ellis munkásságára. Ő az életét tette fel erre, és rájött, hogy az egyetlen mód a farkas "tartásra " az, (mivel nem domesztikált faj, és így értelmetlen a "tartás" szó)

ha kontrollált körülmények között bekerítve tartasz egy falkát, és csatlakozol hozzájuk falkatagnak.

2015. júl. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja, ami a "séta" igényét illeti, az kb heti 6× 5-6 km kocogás, változó, inger gazdag környezetben, plusz 1×30-40 km futtatás.

Ellenkező esetben ugyanúgy pszichés zavarok, kitörési próbálkozások, agresszió, stb...

2015. júl. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha farkast akarsz akkor ink legyen whisky-d. Vagy malamutod ;)
2015. szept. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Husky*
2016. jan. 31. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!