Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg be szabad törni...

Tényleg be szabad törni büntetlenül egy kocsi ablakát, hogy kiszedjem belőle ebben a melegben az állatot?

Figyelt kérdés
Most olvastam ezt a Szombathelyen történt esetet, ahol ugyan nem törték be a kocsi ablakát, de innét vetődött fel bennem a kérdés. Több helyen olvastam, hogy nem büntetik, de ha belegondolok, ha betöröm rgy méregdrága kocsi ablakát és a végén még engem jelent fel a tulajdonos rongálásért? Vagy mi van, ha jön a kigyúrt kopasz tulaj és jól összever érte?

2015. júl. 22. 16:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük jogi odlalról!

Ha az autóban felejtik az állatot, aki emiatt életveszélyes állapotba kerül, az illető állatkínzás vétségét követi el, és akár 2 év szabadságvesztéssel is büntethető.

Ha csak úgy feltöröd valaki autóját, akkor rongálást követsz el, aminek a büntetési tétele 1 év szabadságvesztés.

Viszont ez esetben a bíróság valószínűleg enyhítő körülménykéne fogja beszámítani, hogy azért törted be az autó ablakát, hogy a felelőtlenül otthagyott kutyát megmentsd a pusztulástól. Illetve szerintem ez még büntethetőséget megakadályozó ok is lehet: 23. § (1) Nem büntetendő annak a cselekménye, aki saját, illetve más személyét vagy javait közvetlen és másként el nem hárítható veszélyből menti, vagy a közérdek védelme érdekében így jár el, feltéve, hogy a cselekmény nem okoz nagyobb sérelmet, mint amelynek elhárítására törekedett.


Egyébként meg értelmes ember ilyenkor megköszöni azt, hogy megmentetted a kutyáját, meg mellékesen azt, hogy megmentetted őt attól, hogy bíróság elé kelljen állnia állatkínzásért.

A "kigyúrt kopasz" persze benne van a pakliban, de ez esetben ő testi sértés miatt fog bíróság elé állni.

2015. júl. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
ilyenkor jön a kérdés, hogy vajon a magyar jognak értékesebb-e egy állat élete, mint egy autó ablaka... :(
2015. júl. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
12%
A fanatikus állatvédő veszélyes faj, mint minden más fanatikus típus.
2015. júl. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj már, de próbáld ki, h beülsz az autóba, lehúzott ablakokkal ebben a forróásgban, víz és minden nélkül, csak öt percre! Akkor körülbelül át fogod érezni, mit érezhet egy kutya, ha bezárják!

Ha a kutya életveszélyes állapotban van, és már alig van magánál, rendőrt kell hívni, és igenis, törjék be az ablakot, mert mindenhol szajkózzák, h ebben a melegben senki ne zárja be a kutyáját a kocsiba!

2015. júl. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Pont az előbb ment a híradóban !!!

Nézd vissza az adást !!!

Túl van tárgyalva !!!

2015. júl. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

1. Kihivod a rendőrséget.

2. Körbe kérdezel, megpróbálod megkeresni a tulajt.

3. Lefényképezed ahogy a kutya szenved az autóban, rendszám is látszódjon.

4. Keresel legalább 2 embert és az ő jelenletukben a lehető legkevesebb kár okozásával betörsz egy ablakot.


Elvileg igy le vagy védve de ha pattog a gazda egy menhely felajánlja a jogi segítséget amennyiben a felsorolt pontokat teljesítetted.

2015. júl. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Nem rég olvastam egy cikket, amiben az állt ha bármilyen élőlény van egy forró kocsiba bezárva, nem büntetik ha betöröd az ablakot.

Persze igen, fotózd le rendszámmal együtt, hívj tanúkat magad mellé akik látták az esetet, illetve ha ez pl egy bevásárló központ bemondathatod, a kocsi rendszámát hogy kisiessen a tulaj(csak éppen lehet, hogy addigra már késő az állatnak).Ha nagyon rosszul van az állat, szerintem azonnal cselekedjünk, ne már hogy egy ablak miatt hagyjuk, hogy kínok közt elpusztuljon a kutya, vagy ha egy kisgyermeket hagy bent a felelősség teljes anyuka?! De igazából mindegy, hogy kutya vagy gyerek, ÉLŐLÉNYEK könyörgöm!!!

2015. júl. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Fotó meg videó felvétel mindenképpen kell,hívd fel a rendőrséget,addig míg kiérnek keresd a gazdát csinálj fotókat vagy videót,meg tanúkat magad mellé. HIába van a kutya szarul egy fotó vagy videó legyen!!Utána szerintem betörhető,hiszen kitudja meddig tart míg a rendőrök kiérnek,telefonba mondani is lehet,hogy a kutya pl már csak fekszik és befogod törni az ablakot.
2015. júl. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
37%

"De igazából mindegy, hogy kutya vagy gyerek, ÉLŐLÉNYEK könyörgöm!!!"

Így van! Ha odabent egy légy keresi kétségbeesve a kiutat, akkor is törd be az ablakot.

2015. júl. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Bedörömbölsz az ablakon, ha a kutya reagál, akkor még jól van, ez esetben nem csinálsz ilyesmit, mert lehet, hogy tényleg csak három percre hagyták a kocsiban, amitől semmi baja nem lesz, bár nem szép dolog. Ha nem reagál, akkor nyugodtan betörheted szerintem, itt fentebb is idézték, hogy nem büntethető az az indokolt károkozás, amit saját vagy más testi épsége vagy javai megvédése miatt csináltál. Persze ahogy itt már többen írták, célszerű erről valami bizonyítékot (filmfelvétel) vagy tanúkat beszerezni, mert aki a kutyáját hosszabb időre a napon hagyja egy bezárt autóban 35 fokban, az nyilván egy igazi barom, aki nem biztos, hogy jól viseli majd a történteket.
2015. júl. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!