Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egér mérget evett a kutyám....

Egér mérget evett a kutyám. Mit kell tenni?

Figyelt kérdés
Tegnap a kutyám meg evett valami egérmérget. A méreg pontos nevét nem tudom, csak annyit tudok, hogy hasonlít a tea filterhez, és elvileg lassan hat, belső vérzéseket okoz. Egyből észrevettem amikor megette, szóval adtam neki tejet. Jól tettem? Vagy a méreg hatni fog a kutyára? Vagy mit kell csinálni, hogy ne legyen semmi baja? Tegnap este fele történt ez.
2008. szept. 4. 17:18
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
Szerintem ma elvihetted volna állatorvoshoz vagy legalább felhívhattad volna...
2008. szept. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A tejjel nem sokat érsz méreg ellen. Főleg olyan ellen, ami belső vérzést okoz. Azonnal állat orvost kellett volna hívnod, de ha szerencséd van, még most sem késő!
2008. szept. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%

Minden féleképpen vidd el orvoshoz és mond el mi történt.

Lehet,hogy kimossák a kutyád gyomrát,de az is lehet,hogy valami gyógyszert kap rá.Inkább tudd meg,hogy lehet-e baja mint az,hogy leépüljön és baja legyen.

2008. szept. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Azok a mérgek ellen, amik belső vérzést okoznak a tej nem sokat ér. Ilyenkor K-vitamint kell kapnia az állatnak injekcióban, különben elvérzik.
2008. szept. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
lehet lepontozni nem érdekel. de ennyire hülye emberek hoyg lehetnek ???? mérget eszik a kutyája és ahelyett hoyg elvinné állatorvoshoz helyette ír interneten és várja hogy válaszoljanak neki?? szegény állatra nem gondolsz hoyg mit szenvedhet. ilyen idiótknak mint te nem kéne még állat.
2008. szept. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem az patkány méreg.Ha így van akkor már tegnap el kellett volna vinned orvoshoz.
2008. szept. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
Jah és még annyit hogy az én macskám szintén a patkányméregtől pusztult el pedig azonnal kihívtuk az állatorvost.
2008. szept. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

A mi kutyánk is megevett egyet már régen, adtunk neki tejet és hál Istennek nem lett baja. De lehet hogy szerencsénk volt. Én is azt javaslom mindenképpen vidd el állatorvoshoz, mert ha van vmi tőle akkor nagyon szenved szegény kutyád. Minél előbb!

Írd majd meg mi lett! Remélem semmi baj!

2008. szept. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, nem azzal kezdem, hogy a mi kutyánk is..., meg a mi macskánk is..., A patkányméreg kumarin (rakumin) tartalmú anyag, ahogy egyik előző írta K-vitamin és atropin injekció kell azonnal. Gondolom ezt nem fogod otthon a számítógép előtt megoldani. Irány a doki, és elég felelőtlen vagy!!
2008. szept. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg igazuk van az előttem szólók egy részének, hogy AZONNAL rohannod kellett volna az állatorvoshoz, mert akkor még a méreg nagy részét ki tudták volna mosni a négylábú "családtagból", így viszont az már teljesen felszívódott, és dolgozik! Ezt a tej sem köti meg. Azt olvastam, hogy pl a Warfarin nevű patkányméreg hatásideje néhány óra a végzetes károsodásig, viszont napok múlnak el a tényleges halálig, persze a hatásidő dózisfüggő. Lehet, hogy szegény kutyuson már nem tudnak segíteni ennyi idő után:( Sürgősen , vidd orvoshoz, remélem még nem késő! Írd meg, ha jobban lesz.
2008. szept. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!