Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem figyel a kutyám a...

Miért nem figyel a kutyám a nevére?

Figyelt kérdés
Három hónapja van meg a bullterrier kiskutyám és már 2 hónapja megvan a neve de ha szólok hozzá felse figyel a nevére de más dolgokra igen. pl: a csettintésre. Miért van ez?Nem szokta meg a nevét még?Másik kellene?(amugy Kenny a neve?

2015. júl. 23. 15:58
 1/8 sippara ***** válasza:
Megtanítottad a nevére, vagy csak elnevezted, és azóta várod a csodát, hátha gondolatolvasó?
2015. júl. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Állandóan/folyamatosan a nevén szólítjuk.
2015. júl. 23. 16:05
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Ülj le valami ismerősöddel távolra egymástól, mind a kettőtöknél legyen valami fínomság a kutya részére.


A kutyát hívd magadhoz, nézz a szemébe és hívjad, hogy Kenny, Kenny.. ha erre odajön adj neki egy jutalomfalatot. Aztán amikor nálad van a kutya, akkor a haverod hívja magához, és amikor odaért a kutya hozzá, ő is adjon egy jutalmat neki. Így felváltva hívogassátok ide, oda. Szerintem a 20-adikra megtanulja a nevét. Aztán még másnap is, meg néha így rá kell erősíteni, szóval ha random magadhoz hívod, néha adj neki jutalmat amikor odajött.

2015. júl. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. júl. 23. 16:17
 5/8 sippara ***** válasza:
89%
Tehát várjátok a csodát. Leülsz a kutyával meg némi jutival, mondod a nevét, ha rád néz, klikk, juti. Ha elnézett rólad, újra mondod a nevét, ha rád néz, klikk, juti (már ha klikkereztek, ha nem,akkor csak juti). Ha esetleg rákattanna a jutira és nem akarna rád nézni, akkor egy szem jutival vezeted a tekintetét, tehát mondod a nevét, az arcodhoz (szemed közé) emeled a jutit, amint oda néz, megkapja.
2015. júl. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sippara ***** válasza:
100%
Ja és a " Kenny, Kenny, Kenny, Kenny" nagyon szar ötlet - illetve ha natúr háttérzajjal egybekötött kajaautomatává szeretnél válni a kutya szemében, akkor príma, csak általában nem ez a cél :) egyszer mondod a nevét, ha rád néz, juti, ha nem, akkor testhelyzetet váltasz, esetleg korrekciós hangot alkalmazol, és újra próbálod (szintén egyszer mondva a nevét)
2015. júl. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, mi a kutyát így tanítottuk a párommal. Klikk nélkül, mert mi azt tartjuk felesleges hülyeségnek.


Prímán hallgat a nevére és tud ilyen parancsokat is, hogy ül, fekszok, pacsi bal és jobbkézzel külön.

Áll, vicsorog. A vicsorgást párom tanította neki, az elég vicces egyébként amikor csinálja.


Nyilván 1 évesen már nem adom neki a jutalomfalatot, mert már tudja a nevét ragyogóan és a dícséret is nagyon sokat jelent neki. Néha elég csak jól meg dícsérni és megdögönyözni, megsimogatni. Az nagyon hatásos tud lenni.


Pl a szobatisztaságra szimplán a dícsérettel tanítottam, csak annyi , hogy ha kint kakált, akkor megsímogattam és mondtam neki, hogy nagyon okos vagy. Ilyen kedves hangsúllyal, mert a hangsúlyra is figyelnek a kutyák.

Ott nem volt nálam juti, utcára jutalmat nem vittem le magammal.

2015. júl. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Minek klikkerrel? Ez baromság, már bocsánat... Egyszerűen rászokik a nevére és kész. Két kutyánk van, és mindkettő egymás társaságában tanulta meg a nevét, és nagyon prímán tudják is, pedig az egyik igen-igen fiatal kutya. Minek másik név? Majd megszokja a nevét, úgysincs rá olyan sokszor szükség, mert ha magadhoz akarod hívni, akkor a "Gyere ide!" parancsot kell használnod.
2015. júl. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!