Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért figyel jobban a kezemre...

Miért figyel jobban a kezemre a kutyám, mint arra amit mondok?

Figyelt kérdés
Ha megtanul vlm-t rájöttem, hogy a parancsszót egy idő után már el is hagyhatom, mert kezemmel, mutogatással is megcsinálja a feladatot, látom a szemén, hogy ránéz a kezemre, majd automatikusan megcsinálja a parancsot. Vannak ilyen kutyák, vagy csak én értek félre valamit?
2013. ápr. 15. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Lehet csak a jutalomfalatot várja, de amúgy az enyém is gyakran már kézjelből megérti, hogy mit várok el tőle.
2013. ápr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Már nem nagyon használok jutit. :)
2013. ápr. 15. 22:13
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a vizuális inger erősebb számára. Kezdetben sokat segít a testjel, de idővel ki szoktuk venni belőle és marad a szóbeli parancs. Persze lehet olyat is csinálni, amikor csak kézjellel irányítod. Neked kell eldöntened, hogy mi a célod.
2013. ápr. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nekem egyszerűbb a kezemet használni, mert kicsit félénk kategória vagyok, a családom vagy mások előtt zavarban vagyok néha pl mikor tanítom vagy fegyelmezem... Tudom, hogy ezt is le kéne küzdeni, de nekem akkor is könnyebb ha nem kell beszélnem.
2013. ápr. 15. 22:17
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy a félénkségnek mi köze van ehhez. Az "ül"-t vagy "fekszik"-et suttogva is ki lehet mondani. A fegyelmezés meg teljesen más téma, ahhoz amúgy sem használunk kézjelet.
2013. ápr. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen a fegyelmezéshez nem is használok, de attól még néha zavarban vagyok miatta. Suttogva is zavarban tudok lenni, teljesen mindegy ha ott állnak körülöttem az emberek... :'D
2013. ápr. 15. 22:30
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia. Én használok kézjeleket is, meg hangot is. Pl én nekem nagyon tetszik az, hogy ha kint vagyunk a parkban, leültetem a kutyám, otthagyom kb 50 méterre, és nem kell kiabálnom, hogy fekszik, hanem kézjellel mutatom neki, és lefekszik, hiába is vagyok távol. Én nem is fogom elhagyni, amikor trükköket csinálunk is, minden trükknek van kézjele, pedig nem kevés trükköt tud, de kézjel nélkül is megcsinálja, illetve, hang nélkül is. Nekem kifejezetten tetszik, hogy pl ha azt akarom, hogy ugasson, de nem akarom, hogy hallják, hogy utasítom, akkor elég a kézjel, és ugat.
2013. ápr. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

te értesz félre ,mindent:)

a kutyák NEM ÉRTIK AZ EMBERI BESZÉDET !! NONVERBÁLIS LÉNY!!

ellenben remekül érti a testbeszédet, a hanghordozást, a lelkiállapot változása miatti hangszín-modulációt,stb!

minden kutya ért ezekből !

a kezedből kapta a jutalmat,erre treníroztad ! motivációja a kaja volt ,és hiába hagytad abba ( amit természetesen rosszul tettél, mivel a motivációt nem állítottad át ,simogatásra, vagy labda jutalmazásra ,stb), a berögződött mozdulatodat keresi, jutalom a kezedben.

minden parancs megtanítása többlépcsős !

hang,kéz,és testjelet adunk ,( nem is tehetnénk másként, hiszen ,minden nap más lelkiállapotban, más ruházatban,más testtartásban,és más külső körülmények között adjuk ki ugyanazt a szóbeli parancsot!)

és ha ,jól működik ,jutalmazzuk a kutyát, ezzel-azzal,

-- PRÓBA :állj egyenesen ,kéz a tested mellett, fej magasra, szem előre néz,( vigyázz állás :) ( nem a kutyádat nézed, nem jelzel,sem testtel,sem kézzel,)és adj neki parancsot :):):) vajon mindent megtesz ?? végrehajtja ?? szemkontaktus nélkül is??

és ezek, csak az alapok, ez csak a jéghegy csúcsa :)

lsd : szemöldökkel, csak a hangsúllyal , kéz ujjaival, vagy csak a nyelv csettintésével kiadott parancsok végrehajtása :) minden a megfelelő motiváción múlik !!

2013. ápr. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Összességében elmondható a kutyákról, hogy az emberel való kommunikációjukban 60%-ban figyelik a testjeleket, 30%-ban az arcmimika és csak 10%-ban a vezényszavakat, hanghordozást. Így természetesen érthető, hogy a kutyád is első sorban a kézjelekre reagál.
2013. ápr. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Gyorsan összefoglalom egy kérdésbe.


Láttál te már két kutyát beszélgetni ? :) nah ezért.. mert a testjeleke sokkal fontosabbak számára. Persze meg lehet tanítani csak hangra reagálni is, de ez sok kutyának nehézkes.

2013. ápr. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!