Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a tápmánia?

Mi ez a tápmánia?

Figyelt kérdés
Rengeteg olyan kérdés van, ahol tápokkal kapcsolatban vannak észrevételek meg dolgok itt GYK-en. Annyira idegesítő már (számomra), hogy a kutyájukat csak táppal etetik az emberek. Egyszerűen nem képes belátni, hogy megveszi a csirkefarhátat meg a csirkenyesedéket 1000 Ft-ból és máris sokkal jobban lesz tőle a kutya. Erre veszik durván 15-20 000 Ft értékben a prémium tápokat, hogy vagy beválik-e, vagy megszívta a dolgot a kedves vásárló. De tanulságképpen, megint tápot rendel. Én elismerem, hogy az Acana meg az Orijen meg a szuperprémium tápok nagyon jól beválnak, és hogy sok jó dolog van bennük, de a BARF-ot miért nem próbálja ki senki?

2015. júl. 23. 22:02
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
55%

Miért kellene mindenkinek BARF-ozni, mert te azt találod az egyedül üdvözítőnek?

Van, akinek kényelmesebb egy kész tápot kiszórni a kutya elé. Van, aki nem bízik a húsokban. Csak csirkenyesedék és farhát viszont nem a legideálisabb étrend.

2015. júl. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
77%

Én is ezt írom mindig, hogy próbáljátok ki a BARFot, de senki sem teszi, pl multkor egy csaj vega életmódra nevelte a kutyáját

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__7045840-vegan..

Én prey modell szerint etettem :D

2015. júl. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:

2. Erre én is kommenteltem :D Amúgy igen, én is a kölyökkutyámat prey modell szerint etetem, illetve a nagyobbik kutyámat BARF szerint.

1. Nem csak én találom üdvözítőnek, hanem állatorvosok és mostmár elismert tenyésztők is. Szerintem egy Tesco-ban vagy Auchan-ban bízhatna az ember, ha mondjuk onnan vesz.

2015. júl. 23. 22:11
 4/51 anonim ***** válasza:
17%
A tápba minden szart beledarálnak, amitől allergiás lesz a kutya és gyenge lesz az immunrendszere.
2015. júl. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
85%

Azért, amiért sokan esznek kajáldában ahelyett, hogy főznének maguknak otthon olcsóbbat, egészségesebbet. Idő. A BARF macerás, ezt azért el kell ismerned, plusz nem kötelező elhinni, hogy tényleg jó. Nem ítélheted el azért az embereket, mert paráznak a nyers hústól, vagy mert nincs idejük rá. Ez a hozzáállás nem vezet semmire, ne nézz mindenkit szar embernek, aki nem az általad legjobbnak ítélt etetési módot választja.

Mondom ezt úgy, hogy én BARFozok, és a fél kutyasulit megtérítettük már rá, de ettől függetlenül senkit nem nézünk le, aki nem így etet, mert nem való mindenkinek. Mármint minden gazdának. Tápon is el tudnak éldegélni a kutyák 15 évig boldogan, nem kínzás az, még ha úgy is tűnik neked, aki már tudod a tutit. Dicsérd a nyers kaját, de ne szidj senkit, aki nem így csinálja, mert elterjed, hogy a nyersezősök mind felvágós parasztok, és csak azért se fogják kipróbálni.

2015. júl. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:
Erről meg nem is beszélve...
2015. júl. 23. 22:16
 7/51 A kérdező kommentje:
Nem szidok senkit, csak furcsának találom, hogy tanulságképpen megint más tápot próbál ki.
2015. júl. 23. 22:18
 8/51 anonim ***** válasza:
70%
Amúgy sose vennék húst teszkóból meg ilyen helyekről, a kutyáknak is max. SOS két napra farhátat, ha nagyon nem tudok rendes helyről szerezni, de akkor is inkább rizst kapnak túróval meg tojással. Piac, az a tuti. Meg a vágóhídról jövő cuccok. Azok tényleg frissek, nincsenek minden szarral tartósítva, hogy két hét múlva is eladhatóak legyenek.
2015. júl. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
50%
Most miért? Én is kipróbáltam többféle húst, mire megtaláltam a tutit a pitnek. A tápokkal ugyanígy van, némelyik jobb adott kutyának, némelyik nem; addig kell próbálgatni, amíg meg nem lesz a legjobb. Tök normális és logikus dolog, nem tudom, mit nem értesz ezen :)
2015. júl. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
62%

OFF: Köszi Akumi, ez jólesett.

Egy táppal etető, aki szó szerint rosszul van, ha nyers húst kell megfognia.

ON: Kedves Kérdező! Feldolgozod nekem a nyers húst? Akkor azzal fogok etetni.


Vagy akkor ne tartsak kutyát?

2015. júl. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!