Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a tápmánia?

Mi ez a tápmánia?

Figyelt kérdés
Rengeteg olyan kérdés van, ahol tápokkal kapcsolatban vannak észrevételek meg dolgok itt GYK-en. Annyira idegesítő már (számomra), hogy a kutyájukat csak táppal etetik az emberek. Egyszerűen nem képes belátni, hogy megveszi a csirkefarhátat meg a csirkenyesedéket 1000 Ft-ból és máris sokkal jobban lesz tőle a kutya. Erre veszik durván 15-20 000 Ft értékben a prémium tápokat, hogy vagy beválik-e, vagy megszívta a dolgot a kedves vásárló. De tanulságképpen, megint tápot rendel. Én elismerem, hogy az Acana meg az Orijen meg a szuperprémium tápok nagyon jól beválnak, és hogy sok jó dolog van bennük, de a BARF-ot miért nem próbálja ki senki?

2015. júl. 23. 22:02
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
70%

Engem meg az idegesít, amikor önjelölt megmondóemberek helyettem akarják eldönteni, mi nekem a jó. Persze miután agresszív idióta stílusban leugat mindenkit a kérdező a kérdésben, később gyorsan hozzáteszi jól, hogy ő nem is úgy gondolta, mert ő nem olyan. Hát ez nem így megy, haver.


A kutyám nyolc éves és köszöni szépen, de remekül van, közérzete remek, labdázik, úszik, rohangászik, hegyet mász satöbbi. Széklete rendben van mennyiségre, állagra, szagra, a tápját imádja. Nem érzem szükségét a nyers hússal való szórakozásnak.

2015. júl. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ítélek el senkit az miatt, hogy milyen módszer szerint eteti a kutyáját, főleg azért nem, mert még az állatorvosok is nagyon különböző véleményen vannak.

Amiben viszont 100%-ig biztos vagyok, hogy ameddig nem tud valaki megbízható helyről húst vásárolni ( a Tesco és hasonlók pont nem ez a hely), addig tök mindegy, hogy BARF, PREY, házikoszt(nem maradék) vagy táp, nem fog tudni teljesen egészségesen etetni. A kiskereskedelemben kapható húsok tele vannak hormonokkal, antibiotikumokkal, vízmegkötővel, tehát már az alapanyag rossz minőségű, ezért a BARF semmivel sem egészségesebb, mint a többi etetési mód, csak az illúziója van meg. Sőt, főzésnél vagy egyéb hőkezelésnél a hormonok és antibiotikumok nagy része lebomlik, így én személy szerint a megfelelően összeállított házikosztot tartom még a legegészségesebbnek. Én így etetek, de egy 10 kilós kutyám van, havi egyszer lefőzöm neki az ennivalót és lefagyasztom, így minimális erőfeszítéssel és költséggel jól tudom tartani a kutyámat. Ha 30-40 kilós lenne már nem biztos, hogy így meg tudnám oldani.

2015. júl. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
34%

A vízmegkötő az okés a húsban, az nagyon olcsó, de ne lovalják már egyesek bele magukat abba a baromságba, hogy hormon van a húsban, az nem azért van benne, mert szándékosan azt adnak neki!

Gondoljatok már bele, hogy mennyibe kerül egy testépítő havi hormonadagja, hát akkor mennyit kéne adni egy marhának vagy sertésnek és ezt szorozd be 1000-el telepenként, mikorra jönne az vissza. A hormon ugyanazért kerül bele, mint amiért az emberekbe, a vízből nem tudják kiszűrni. Kicsit off, de ne menjen el ebbe az irányba a beszélgetés, mert ez marhaság.

2015. júl. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
37%

Aki azt hozza fel érvnek hogy a kapható húsok egészségtelenek, azoknak mondanám hogy inkább etetek ezekkel a kétes "előéletű" húsokkal, mint a tápba beledarált madártollal, csőrrel, körömmel.


Senkit sem fogok és nem is akarok meggyőzni arról, hogy jobb a BARF mint a táp, elég ha én látom a kutyámat.


Felesleges a hittérítés, aki megrőgzött tápozó az nagy eséllyel az is marad, aki BARFos az tutira BARFos is marad.

2015. júl. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
100%

"de ne lovalják már egyesek bele magukat abba a baromságba, hogy hormon van a húsban, az nem azért van benne, mert szándékosan azt adnak neki! "


Én sem akarom elvinni a vitát erre, de azért azt gondold át, hogy egy nagyüzemi csirke 1,5 hónapos korában vágásérett, egy normál, falusi csirke 3-4 hónapos korában. Szerinted ez mitől van? A nagyüzemileg tartott állatokat pedig minden termelő antibiotikummal kezeli, hiszen akár egy csirke megbetegedése is egy egész hangárnyi (1000-2000 db) elhullását okozhatja, amit egyikük sem kockáztat meg.


Ettől függetlenül nem vagyok paranoiás, én is eszem és etetem a nem falusi csirkét is, de arra azért szerettem volna rávilágítani, hogy hiába hivatkoznak a BARF-osok arra, hogy így tudják, hogy mit etetnek, ez azért nem teljesen igaz, hiszen már a hús tele van káros anyagokkal. Én sem bízom meg teljesen a tápgyártókban, de sajnos a nyers húsban sem, ezért hőkezelem a húst mielőtt a kutyámnak adom. Nem kell egyetérteni velem, de el sem kell ítélni senkit azért, mert más a nézőpontja a kérdéssel kapcsolatban.

2015. júl. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
94%

Erről a témáról nem éri meg nagyon vitatkozni. Sokan vannak, akiket meg lehet győzni erről-arról, de még többen, ha már van egy kialakult elképzelésük az etetésről, hajthatatlanok. Én mondjuk már egy éve egy Barfos csoport tagja vagyok, és azóta a tápot nem tudom érdemi kajának tekinteni a kutyák tányérjában. Viszont a lakhely, a fagyasztó mérete, a kutyák testtömege és száma, a megbízható hentesek (nem léte), a hús ára, na az nagy probléma. A "Pöstiek" nagy része ilyen szempomtból szerencsecsomag, irigylem is őket piszkosul :D Nekünk nehéz dolgunk volt, hogy találjunk két-három beszerzési helyet, az árral törődés luxusát meg sem engedhetem magamnak. Szállítás természetesen felénk se érkezik. Ugyanannyira jövök ki kb. hónapokra lebontva, mint egy drágább táppal, de nem bánom, nekünk abszolút bevált. Azt viszont elismerem, hogy valaki még így sem csinálná.

A hús eredetének mizériájáról annyit, hogy nem hinném, a tápba szabadon tartott tanyasi biocsirkék és egyebek kerülnek. Nem tudunk mit csinálni, gyakorlatilag ma már nem lehet hozzájutni az ideális húshoz. Az van, ami. A főzéssel pedig lehet hogy elpusztíthatók, eltüntethetők a káros dolgok, de a hasznosak egy része is elveszik.

2015. júl. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
100%

Én 8 hónapig etettem BARF szerint. Csak pozitívat tudok mondani,csak sajnos kimérve az Acana táp olcsóbbra jött ki mint a két kutyának a BARF. Én jó részt Spárból vettem csirke szivet,nyakat, hentesnél meg csirkemell csontot,meg farhátat. De tényleg drágábbra jöttem ki.Plussz sok meló volt vele,na meg max 5 napi kaját tudtam elrakni a kutyáknak,mert kicsi a fagyasztó.8 hónapig bírtam.Utána vagyis azóta újra táp. Igazából vissza térnék,sőt vissza is akarok térni BARF-ra csak éppen se olcsó hús forrásom,se helyem nincsen tárolni a húst.


Majd talán egyszer ha lesz egy nagyobb fagyasztóm,meg megbízható forrásom.


Amúgy az antibiotikumot,hormont azt nekünk állatorvos mondta,hogy ezért nem ajánlja a nyers etetést. Akkor már inkább nyúl,na az meg még drágább meg azt se tudom hol tudnék itt nyulat venni.


Szóval azért sokaknak nincs lehetősége így etetni.

Mondjuk a 13 éves kutyám, 12 évig tápon élt. 8 hónap míg nyerseztünk pozitív hatással volt rá,mert láttam energikusabb fogköve se nagyon volt,kevés széklet a másik meg izmosodott. De hát sajnos ez van.

Úgy hogy valószínűleg tápot is kap már élete végéig :/


Persze szoktam nekik havonta venni húst lefagyasztom aztán meg kapják 1 hónapba 1x-2x kapnak azért :)

2015. júl. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:

'Senkit sem fogok és nem is akarok meggyőzni arról, hogy jobb a BARF mint a táp, elég ha én látom a kutyámat.'


Aki táppal eteti a kutyáját és meg van vele elégedve, annak is ott a kutyája bizonyítéknak. Lehet, hogy egyesek kutyája döglődött a tápon aztán kivirult a hústól, de nem mindenkinél ez a helyzet.

Különben meg az a szerencséten csirke is állat, nem csak a drága kutyád, én azért sem fogom azzal etetni mert sajnálom ahogy élnek. Mi tartunk otthon biocszárnyasokat meg nyulakat (persze nem annyit, hogy elég legyen 4 állatnak meg nekünk) akik csak szemestakarmányon meg növényen élnek és nem több hónap alatt, hanem inkább 1 év alatt nőnek fel teljesen, míg a bolti, ahogy ugye más is említette 1,5 hónap alatt. Hát elég durva.

2015. júl. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:

Nem csak az én kutyám létezik igen. Én is sajnálom az ilyen sorsú állatokat, de a ragadozó állatomtól nem fogom megvonni a húst attól mg mert így tartják őket.


Amit írsz az helytálló, de valahol mégsem. A BARFosok szinte 80%-a tápról váltott, így látta táposan is a kutyáját. De vajon hány tápos váltott BARFról hogy ilyen szentül meg van győződve?


Félre értés ne essék, még mindig semmi bajom a táppal etetőkkel, és nem is szeretnék rábeszélni senkit semmire.

2015. júl. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
100%

A BARF etetés sok odafigyelést igényel, mert ugyanúgy árthat is, mint amennyire használ. Kiegyensúlyozottnak, változatosnak kell lennie + mindig megfelelően kell összeállítani a táplálékot, a kutya tápigényét figyelembe véve. Így egyszerűbb megvenni egy tápot, amiben minden tápanyag benne van, amire egy kutyának szüksége van.

Nekem egyik etetéssel sincs gondom, szerintem mind a kettő lehet jó, ha megfelelően és odafigyelve csinálják, a kutyák igényeit szem előtt tartva. Láttam már kutyát akit BARF diéta szerint etettek és olyat is, akit tápon neveltek, mind a kettő egészséges, hosszú életű volt és szerintem ez a lényeg.


Ilyen kérdésnél nekem mindig az jut az eszembe, hogy örülnünk kellene annak, hogy az emberek költenek a kutyáikra és igyekeznek tudatosan a szerintük legmegfelelőbb módon táplálni őket.

Annyi szegény éhező kutyus van, hogy ez a BARF vagy táp már csak részletkérdés. Egyébként az etetés évek óta örök vita és ez sosem fog változni. A BARF, PREY vagy kutyatáp pedig a legjobb etetési módszereknek számítanak, úgyhogy szerintem egyiket sem lehet megszólni.

2015. júl. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!