Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítható meg egy...

Hogyan tanítható meg egy kutyának, hogy csak bizonyos állatokat fogjon meg?

Figyelt kérdés
Adott két amstaff, hogyan lehet megtanítani nekik, hogy ne nyírjanak ki minden állatot? Pl patkány és hasonlók nyilván, de pl a sünt már hagyják békén? Nem kölyökkutyák

2015. júl. 24. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Nehezen, nagy szakértelemmel, és állatkínzásnak minősülő módszerekkel (na nem a kutyák, hanem a patkányok és társai miatt), úgyhogy felejtsd el. Inkább csinálj sünbiztos kerítést.
2015. júl. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Állatkínzás?

Fogjak patkányt és játszunk vele? Azzal nincs gond, reggelre kiterítik, a gond, hogy a sünt is elkapják éjszaka. Kerítés nem igazán opció, akkora telek, hogy egy kisebb ház ára lenne atombiztos kerítést csinálni, ráadásul esztétikai szempontból nem is kivitelezhető az utcafronton pl

2015. júl. 24. 14:30
 3/10 anonim ***** válasza:

Állatkínzás az a része lenne, amikor megmutatod nekik, hogy a sünről ugyan le vannak tiltva, de a patkányt attól még fogják meg.


Amúgy ha ki vannak vágva egyedül, akkor sehogy nem fogod tudni megtanítani nekik, hogy ne bántsanak sünöket, hiszen ugye nem vagy ott, amikor helyzet van. Be kéne vinni őket, és csak felügyelettel kiengedni, és akkor úgy letiltani a sünözésről, hogy soha eszükbe se jusson ránézni. És ezt minden egyes olyan állattal el kéne játszani, amelyiket nem kéne bántani, és iszonyat nagy kontrollt és sok-sok gyakorlást igényel az, hogy a patkányt viszont ne kíméljék. Nehéz metanítani a kutyát a kertbe betévedő fajok között válogatni.

2015. júl. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%

Én ugyan arra tanítottam minden kutyámat, hogy SEMMIT és senkit ne bántsanak, de bocsánatos bűnnek tekintem, ha valaki nem akar patkányokat a kertjében. És igaza az is, hogy VALÓBAN szelektív viselkedésre csak állatkínzásra emlékeztető módszerekkel lehet rászoktatni a kutyákat. Gondoljunk csak a drogkereső kutyákra, akiket úgy idomítanak be, hogy rászoktatják a drogra - akár bevallják a kiképzők, akár nem. Így ugyanis sokkal hatékonyabb.

De vissza az eredeti kérdéshez. Mivel arra nem tudjuk megtanítani, hogy csak a patkányt támadja, tanítsuk meg arra, hogy a sünit ne bántsa.

Nekünk mindíg volt a kutyák mellett macskánk is (még egy husky mellett is, aki pedig macska-kérdésben valószínűleg a legrosszabb kutya), de soha nem volt gond az egymás mellett éléssel. Nem csak otthon, hanem az utcán sem. Póráz nélkül sem kergettek meg macskákat, a mieinket pedig egyenesen megvédték (még más macskáktól is).

Ebből a védelemből arra következtettem, hogy a macskát a gazdi tulajdonának tekintik, ezért nem csak, hogy nem bántják, de még védelmezik is. Erre lehet alapítani a kiképzést.

Én a macskáimhoz úgy szoktattam hozzá a kutyákat, hogy amikor először találkoztak, szorosan lefogva a cicát, hogy az ne karmolhassa meg a kutyát, hagytam, hogy a kutya megszagolja. A macska ezt egyébként rosszabbul tűrte, mint a kutya. Szaglászás közben az mondogattam, hogy "ez a micicánk", hogy legyen későbbre egy vezénylő hangom, amire emlékezhet a kutya, ha már szabadon mozog a macska. Ezután összezártam őket egy szobába a felügyeletem mellet - a macska azonnal búvóhelyet keresett - és amikor a kutya izgatottan szimatolgatta a rejtekhelyet, mindig rászóltam, hogy "Ne bánts! A micicánk." Néha előkapartam a macskát és újra megszagoltattam a kutyával. Erre egyébként inkább a macskának volt szüksége, mint a kutyának.

Ezt a módszert próbáltam alkalmazni a süni esetében is. Amikor hallottam a nagy ugatást a kertből, kimentem, hogy mi baj van (akkor éppen két kutyám is volt). Láttam, hogy az összegömbölyödött sünit ugatják. Tenyeremre vettem a sünt (javaslom, hogy valami vastag bőrkesztyűben tedd, ne úgy mint én, mert nagyon szúr), és elkezdtem mantrázni a "A süni a barátunk"-ot, miközben a kutyák szimatolták. Mégse mondhattam, hogy a "micicánk", bár valószínűleg az is működött volna. De nekem elvi gátlásaim vannak azzal, hogy egy szabadon élő állatot a tulajdonomnak tekintsek, még ha csak szóban is.

Bevittem a sünt a fürdőszobába, adtam neki tejet.Az ajtó alján lévő szellőző résen át a kutyák tudták szimatolni én meg mondogathattam nekik a "süni a barátunk"-ot. Ezt azért mégsem javaslom, mert a süni félóra alatt huzatosra fosta magát és a fürdőszobát.

Ezután kivittem a kertbe, letettem a fűre és jó messze tőle, lefogva a kutyákat, megvártam, amíg elmegy. Ez sokáig is eltarthat, mert minél tovább ugatják a kutyák annál később gömbölyödik ki.

Az sün látogatás pár nappal később megismétlődött (sajnos a süni nem túl okos állat, hogy elsőre felfogja, merre ne menjen), akkor - a fürdődzoba kivételével - megismételtem a "kezelést".

Ezután a kutyáim csak egy különleges ugatással jelezték, ha sün tévedt a kertbe. Ha eléggé ismered a kutyáid hangját, fel fogod ismerni. Ilyenkor kimentem, és kivittem a sünit a kertből.

Nem tudom, hogy az anstaff mennyire argessziv ilyen téren, de volt staffordom, és annál is működött. A husky nem találkozott sünnel, így arról nem tudom, hogy mi lett volna.

Attól tartok, hogy ezt az eljárást minden "védett" fajra egyenként meg kell ismételni. Tekintve, hogy 3 millió faj él a Földön, eltart egy darabig, amíg szétválogatod ezeket védettre és támadhatóra. Még szerencse, hogy a 3 millióból 1,5 millió rovar :).


Egyébként örülök, hogy megismertem egy olyan kutya tulajdonost, aki más állatokra is vigyáz, nem csak a kutyáira. Nem mondom, hogy nincsenek ilyenek, csak én még nem találkoztam velük.


Most jut eszembe, hogy a vadászok is meg tudják tanítani a kutyáikat arra, hogy a rókét kihúzzák a lyukból, de ha őzgidát találnak, akkor amellé lefeküdjenek, és őrizzék, amíg a gazda odaér. Érdemes lehet őket is megkérdezni.

2015. júl. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Gondoljunk csak a drogkereső kutyákra, akiket úgy idomítanak be, hogy rászoktatják a drogra - akár bevallják a kiképzők, akár nem. "

Röhög a vakbelem. A mentőkutyákat meg emberhúsra szoktatják, hogy jobban keressenek, vagy hogy gondoltad ezt a dolgot? :D

2015. júl. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sőt, így elképzelem, hogy a kokainra, heroinra, és még tízféle drogra szoktatott leépült agyatlan zombikutyák keresztbe álló szemmel és habzó szájjal vetődnek az anyag után... Ja nem, ők tökre immunisak a negatív hatásokra, csak a pozitívakat érzik. Így belegondolva elég jó dolog kutyának lenni.
2015. júl. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A mentőkutyáknak nem megenni kell az embert, hanem megtalálni... és az emberhús szaga egyébként is különbözik az emberétől.


Sajnos, tényleg nem városi legenda, amit írtam.

2015. júl. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Abban igazad van, a rászoktatás erős, mert csupán kóstoltatásról van szó. Erre azért van szükség, mert a szájba vett anyag illata erősebben érződik. Gondolj arra, hogy te is jobban érzed az étel ízét a szájban, mint amikor beszimatolsz a fedő alá...
2015. júl. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

De a drogot sem kell a szájukba venniük, más módon jelzik, hogy megtalálták, jézusom. Vagy gondolod, hogy jutalomból felszippanthatják a bizonyíték egy részét? :D

Másrészről egy drogos kutya nem tud hatékonyan dolgozni, anélkül viszont szerencsére tökéletesen megy nekik. Ha szerinted nem, akkor nem vagy igazán tisztában a kutyák képességeivel... :) Én értem, hogy jós ztori, hogy drogozniuk kell, de nem. És tényleg nem. Kezd el a saját kutyáddal valami orrmunkát igényló sportot, például a mantrailinget, és majd leesik az állad, hogy miket tudnak művelni az orrukkal csak úgy "natúr", drog nélkül.

2015. júl. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért vagy ennyire rákattanva erre a drog, dologra, azt meg végképp nem, hogy miért nem akarod megérteni, amit írtam.

Azért kell szájba venni a drogot, mert így a szaga erősebben érződik. Talán megvan, hogy a filmekben is MEGNYALJÁK a drogot a dealerek és a nyomozók. Ami egyébként nem igaz, mert ismeretlen vegyszert nem kóstolgatunk. Lehet méreg is.

Szóval miután már a kutya MEMORIZÁLTA az erős szagot, megtalálja a gyengébbet is. Egyébként az se sokkal veszélytelenebb, ha megszimatoltatják, mert számos drog az orrnyálkahártyán keresztül is felszívódik, és roncsolja is azt. Márpedig senki nem akarja egy kutya szaglószervét rongálni, akkor már inkább a nyelvére keni.

De javasol, hogy ha tovább akarsz erről beszélgetni, nyíssunk egy új topicot, vagy folytassuk privátban, itt a kérdező a sünokre kíváncsi, nem a drogokra.

Szívesen válaszolok, ha megkeresel.

2015. júl. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!