Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 14 hónapos német juhászomat...

14 hónapos német juhászomat sokan próbálják simogatni, amit nagyon nem veszek jó néven?

Figyelt kérdés
Van, aki megkérdezi, de sokan már nyúlnak felé. Azért különösen haragszom, ha a fejét simogatják. A kutya barátságos, de mit tegyek, hogy tartsam távolabb ezeket az embereket?
2015. júl. 24. 14:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Próbáltad már megmondani nekik, hogy ne simogassák a kutyát?
2015. júl. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Amikor nyúlnak felé közlöd, hogy "rühes a kutya".

Alternatív megoldásként te is megsimogatod az illető fejét, hogy "de cuki ember/csajszi/öreg néni".

2015. júl. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Aki kérdezi, annnak mindig azt mondom, ne simogassa meg, mert jelenleg kiképzés alatt van, de itt azokról van szó, akik pl.elmennek mellertünk, és simogatják. Pedig alapból mindig magam mellett sétáltatom, különösen olyankor ha jön valaki.
2015. júl. 24. 14:30
 4/17 A kérdező kommentje:
Második, ez nagyon jó :)))
2015. júl. 24. 14:31
 5/17 anonim ***** válasza:

Rühes a kutya :D ez jó

Sárga szalagot is kirakhatsz

2015. júl. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A sárga szalag nem azt jelenti, hogy kiszámíthatatlan?
2015. júl. 24. 14:37
 7/17 anonim ***** válasza:
Is
2015. júl. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%

Én nem látom akkora bűnnek, ha valaki megsímogatja a kutyámat, illetve most a tiedet. Azok akik ezt teszik, kérdéssel, vagy anélkül, biztosan nagyon szeretik a kutyákat, ha kényszerük van rá, hogy megsímogassák. Az más kérdés, hogy az udvariasság úgy kívánja, hogy kérdezze meg előtte.

Ha attól tartanál, hogy emiatt a kutyád nem lesz elég "vad", vagy bizalmatlan az idegenekkel szemben, akkor megnyugtathatlak, hogy ez nem így van. Feltételezem, hogy te se azt akarod, hogy a kutyád mindenkit megtámadjon, csak azt szeretnéd, ha az otthonodat, vagy adott esetben téged megvédjen.

Az otthon védelmére nem is nagyon kell tanítani a kutyákat, az ösztönös. A kutya egészen másképp viselkedik otthon, mint az utcán. Biztosan láttad már a kerítés mellett elhaladókra acsarogni. A hatékony személyvédelemhez már kiképzésre van szükség, de ha jólértettem, ezen már dolgozol.

Az utcai símogatások egyetlen "mellékhatása", hogy szocializáltabb lesz az állatod. Mind az emberekkel, mind a többi kutyával szemben. Ez azért nem olyan szörnyű.

Ha azért nem szereted az utcai símogatást, mert hogy a te tulajdonodhoz ne nyúljon senki, ehhez jogod van. Csak az benne a szomorú, hogy a kutyádat a tulajdonodnak tekinted, nem pedig a barátodnak. A símogatás az emberek részéről a dícséret kifejezése, olyan, mint amikor megdícsérnek egy kisgyereket, hogy milyen szép. Az ilyenre a szülők inkább büszkék szoktak lenni, mint hogy kikérjék maguknak. Én a barátaimnak szánt dícséretekre is büszke vagyok. De nem vagyunk egyformák.

A rühösség poénnak jó, de nem elég riasztó, mert a kutya rüh emberre nem terjed át. Annál meg nyílvánvalóan jobb szőrben van a kutyád, hogy hihető legyen, hogy rühös. Mondj inkább igazat, hogy nem szereted, ha símogatják. Az emberek tudomásul fogják venni. Legfeljebb csak nem értik, miért?

Mint ahogy én sem.

2015. júl. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Elég bátrak az emberek.Én csak úgy biztos nem simogatnék meg egy német juhászt :D Semmilyen kutyát sem alapból nem simogatok megkérdezés nélkül.


Amúgy csináld azt,hogy a kutyát átrakod a másik oldaladra vagy mikor nyúlnak,"b...meg meg fog harapni mit csinálsz??"

Rühes is jó megoldás :D


Csak ha látod a szándékot nagyon nézik nyúlnak akkor gyorsan! Vagy vidd szájkosárban akkor nem hinném,hogy bárki hozzá nyúl :D

2015. júl. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Miért, is nem lehet megsimogatni a kutyád? Csak azért mert a tied, vagy mert tényleg azt akarod hogy rajtad kívül mindenki másra vicsorogjon és bizalmatlan legyen?
2015. júl. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!