Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Párom első kutyás. A pici...

Párom első kutyás. A pici egész éjjel sírt, hogy lehetne megoldani hogy ne sírdogáljon hogy tudjon aludni a család?

Figyelt kérdés

A páromnak most van először kutyája, tegnap mentünk el érte, egy 10 hetes kis beagle. Én már gyakorlott kutyás vagyok, rengeteg tanáccsal elláttam. Interneten ő is utánaolvasott a dolgoknak és kutyás könyveket is kiolvasott, a gyerekei is, hogy ők is tudják mi a teendő egy kis blökivel. Nem volt elhamarkodott döntés, hosszú hónapok és felkészülés előzte meg a kutyavételt.

Amiben viszont nem nagyon tudok tanácsot adni neki, az az éjszakai sírdogálás. A párom panellakásban lakik, én kertesházban, tehát nekem a colliem kinti kutya. Ráadásul amikor megvettem őt, soha nem sírt, nagyon csöndes volt heteken át a hangját nem hallottuk, az éjszakákat csöndben töltötte mindig.

Viszont ma reggel mondta a párom hogy nehéz éjszakája volt mert a kis csöppség 2 óránként felkelt és sírt, és a párom mindig felkelt hozzá és a kicsi csak akkor aludt vissza ha a párom ott ült mellette a kosaránál és simizte. Mondtam a páromnak hogy ezt ne csinálja mert a beagle amúgyis makacs fajta és nem szabad ilyen luxus dolgokra rászoktatni, hogy a gazdi éjjel 6-8x térdel mellette és gügyög hogy elaludjon. Mondtam neki a legjobb az lenne, SZERINTEM, hogyha felkel éjjel és sír meg nyüszít, nem kell vele foglalkozni, majd elcsendesül, max 1x keljen fel hozzá de többször semmiképp, mert ha megszokja hogy felkelnek hozzá amint vakkant egyet az rossz hatással lesz rá a későbbiekben. Mondtam a páromnak hogy megkérdezem ezen az oldalon a felhasználókat, mert azért elég sok jó szakember szokott itt a kutyás kérdésekben megszólalni.

A kutyus egyébként kedden fog legelőször egyedül maradni, a párom szabit vett ki hogy otthon legyen vele.

A konyhában alszik a kicsi a kosarában, szabad bejárása van éjszaka a párom szobájába és a lányai szobájába, mert ezen a két szobán nincs ajtó (ha esetleg ez számítana valamit a történetben).


Szóval várjuk a jó tanácsokat, hogy könnyebbek legyenek az éjszakák, köszönjük szépen!!


23L


2010. márc. 6. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól látod, ezt semmiképp sem szabad. Amit én tennék, hogy az első néhány napban az ágy mellé raknám a kosárkát és adnék neki valami rongyot, ócska ruhadarabot, amin érzi a gazdi szagát. Majd pár nap után napról-napra kicsit távolabb raknám az ágy mellől a kosárkát, míg nem ki nem kerül a konyhába a helyére. De abban jól gondolkozol, hogy nem szabad, hogy azt lássa a pici, hogy ezzel a célját eléri, mert nagyon hamar megtanulja, hogy hisztivel bármit elér.
2010. márc. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval és veled is! Főleg ez a fajta olyan, hogy ha a gazdi túl engedékeny, akkor pillanatok alatt kitanulja hogyan sírjon ki magának bármit.

Mondjuk én megoldásként sem vinném be a hálóba, inkább csak unatkozik, mert most nincs mellette a mamája és a tesói. De ha a párod elég erős és nem megy ki hozzá -esetleg 1x, de én azt is meggondolnám-, akkor pár ilyen éjszaka után rájön a kutyus, hogy a sírással nem ér el semmit. Így szépen csendben ellesz, még ha fel is ébred. Adjon neki játékokat, de persze csak olyat, amivel nem tud zajt verni, és nem lesz semmi baja. (Csipogós és olyan gumi játékok, amiből ki tud harapni egy darabot kivételével bármi.)

Legyen erős és semmiképpen se menjen ki hozzá, hogy babusgassa még vissza nem alszik!

2010. márc. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Ha ki is megy 1x, csak nézze meg, hogy nincs e valami baja, és ha minden oké, akkor irány vissza az ágyába aludni.

2010. márc. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én westie-m is sírt, éjjelente ringattam aztán visszaaludt.

Semmilyen káros hatással nem volt rá, hirtelen azt vettem észre, h békén hagy és végigalussza az éjszakát.:)

2010. márc. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem értek veled egyet, nagyon nem. Én, mikor új kutyát vettem, mindig kivettem pár nap szabadságot, hogy az első pár napon vele tudjak lenni, amíg nagyjából megszokja. Ebben az időszakban azt is mindig megtettem, hogy éjszakára kiköltöztem mellé a nappaliba. Még véletlenül sem volt ez rá rossz hatással, nem szokott hozzá egyik sem, hogy vakkant és rohanok, csak a kapcsolatunk lett egészen szoros tőle. Minden nap, mikor eljön az idő, mikor haza szoktam jönni, kiülnek a kapuba, ott várják, hogy végre haza jöjjek. Minden kutyám nagyon ragaszkodik hozzám, kaptam már meg kutyaiskolában oktatótól, hogy nélkülem sz@rni sem tudnak. Szóval szerintem keljen csak fel nyugodtan, nem lesz rá rossz hatással.
2010. márc. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is tegye oda a kosarát az ágy mellé, hogy tudja nincs egyedül:)

Az én spánielemnél bevált:)

2010. márc. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Rakjad a kosarát az ágy mellé , ahogy ezt már írták!


Bizony a kicsi most nagyon fél , nincsennek vele a tesói , az anyukája , és fél!

Egy kisgyerek is fél az anyja nélkül , főleg este , sötétben, nem kell ezt másképp elképzelni !


Mennyi idős a kutyus ??

Remélem 8 hetes elmúlott , mert bizony ha 6 hetes nem csoda hogy sír szegényem , hisz akkor még az anyja mellett lenne a helye !


Írj majd , hogy mi a helyzet a kutyussal!

2010. márc. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

19.49

10 hetes... Az apróbb betűs rész első sorában leírták.

2010. márc. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönjük szépen a sok jó tanácsot :) szerencsére mostmár nyugodtak az éjszakák, a pici önkéntes elgondolás alapján bevonult a lányok szobájába és az egyik lányka ágya alá kucorodott le, és múlt éjjel is ott aludt. Napközben a kosarában alszik, de már második éjjel is ott alszik az ágy alatt. Csönd és nyugalom van, egész éjjel, nagyon jó kutyus :) az első éjjel biztos a tesók és a mami hiánya okozta a sírdogálást, de mostmár minden rendben van :)

köszönjük mégegyszer a tanácsokat!!!

2010. márc. 8. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!