Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Donthetunk mi egy kutyus...

Donthetunk mi egy kutyus eleterol? Nagyon magam alatt vagyok. Tanácsot szeretnék, mert én a szivemre hallgatnek.

Figyelt kérdés

Van egy yorki kutyusunk,aki kb 14éves lehet..a korát azért nem tudom pontosan,mert örökbefogadtuk 8 éve. Nem kellett az akkori gazdájának, hozzá sem kolyokkent került. Hányatott sorsa volt, míg hozzánk nem került. Mi nagyon nagyon szeretjük! A családunk része.. Hálás,boldog kutyus (volt).. pár hónapja rohamosan leromlott az állapota. Egyáltalán nem lát és hallani sem hall. Kovalyog a lakásban 😭 nem találja a helyét. Nekimegy mindennek. Aztán lefekszik ahol éppen van,de nincs nyugvasa. Az udvaron mászkál felorat, bejön és bepisil, bekakil..éjszaka is egyfolytában mászkál,ideges, a hálóba is bekakil,bepisil éjjel. Belemegy,mert nem látja,nem érzi. Próbáltam bepelenkazni,de lekepeszteti magáról..

Milyen élete lehet a dragamnak? Ismerosok mondogatjak,hogy már szenved. Engedjem el. De én nagyon szeretem, és hatalmas urt hagyma maga után..

Kit nezzek? Magam,hogy rossz lesz nélküle, vagy neki így már szenvedés?

Mit tennétek egy ilyen helyzetben?

😭😭😭😭


2015. júl. 26. 09:59
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem hívj egy állatorvost! Mondd meg neki,hogy nagyon szenved szegény. Majd ad neki egy injekciót. :/
2015. júl. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Bár mennyire is szomorú a helyzet, de a kutyus érdekeit nézd. Ha ennyire rossz állapotban van szegény az lenne neki a legjobb ha elengednéd. Gondolj arra h neki így sokkal jobb lesz és nem fog tovább szenvedni

Teljesen átérzem a helyzeted velem is ez történt tegnap, nagyon hiányzik a kutyusom, de tudom h neki így jobb. Nekem azt rosszabb lett volna h hónapokig szenved és nem tudok neki segíteni, így hát tegnap elaltattuk.

Bocsi h hosszú lett

2015. júl. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Természetesen az ő érdekét nézzétek.

Azok alapján, amit leírtál, valóban el kellene engednetek.

Együtt érzek veletek. Tudom, milyen nehéz, nekünk is többször meg kellett hoznunk már ezt a döntést.

2015. júl. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszaitokat..egyfolytában csak nézem és sírok..
2015. júl. 26. 10:32
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Ha szereted, akkor engedd el. Képzeld el saját magadon ezt az összes tünetet, amit a kutyádról leírtál. Szerinted hogy érzi magát?
2015. júl. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Eszik és iszik rendesen?


Az én kutyám is produkált hasonlót, süket és vak volt, nekiment mindennek. Aztán megtanulta vakon a járást és még 2-3 évig elvolt.


Lehet, hogy azért ideges, mert nem ismeri ki magát vakon és süketen a házban/lakásban, ilyenkor a szaglására kéne ráerősíteni.


Az ilyen kutyára fokozottan figyelni kell.


Én a helyedben mindenképp megnézetném állatorvossal, mert ha komoly baja nincs (tehát szervi károsodás) és nincsenek fájdalmai, akkor talán csak a stressz csinálja vele ezt.


Viszont ha mégis el kell altatni, fogd fel úgy, hogy már nem kínlódik többet és szép, boldog életet biztosítottatok neki.

2015. júl. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sajnos már nagyon idős. Ez a 14 év már sok lehet neki. Ideje, hogy elváljatok. Csak szenvedni fog, noha a kutyáknak eddig is a szaglása volt a legfontosabb, mégis eddig élt 14 évet látással és hallással és ezt már nehezebb lenne feldolgoznia ilyen öregen, hogy már csak a szaglására hagyatkozhat. Hívd ki az állatorvost, mondd el a történteket, és búcsúzz el a kutyusodtól. Gondolj arra, milyen jók történtek veletek. És tudod: a fájdalomra a legjobb gyógyír egy kölyökkutya. :)
2015. júl. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

Azért ne temessétek már szegény kutyát, simán lehet valami olyan baj (is) a háttérben, ami kezelhető.

Több állatorvosnak is ki kell kérni a véleményét és utána lehet dönteni.

2015. júl. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mégegyszer hálásan köszönöm a tanacsaitokat. Mindenképpen allatorvoshoz viszem és kikerem a tanácsát... Sajnos a szaglasa sem az igazi már. Szerintem neki azért is lehet még rosszabb,mert nagyon ragaszkodott hozzánk. Amikor elvittuk kozmetikaba , mindegyik kutyakozmetikus egybol mondta,amikor mentünk érte,hogy teljesen bepanikolt,hogy otthagyjuk..most viszont nem érzékel minket csak amikor hozzaerunk, simogatjuk. Nem lát és nem hall minket és bepanikol.. mindig vittem magammal mindenhová, dolgozni is..nyaralni is vittük, még akkor is mikor 1200km-t mentünk. Neki jó volt,mert velünk volt. Még akkor is,ha az apartmanban hagytuk,mert meleg volt. A légkondicionáló ment, Ő meg a borondunkben aludt..szóval nehéz elengedni. Neki meg az nehéz és azért szenved,mert nem lát és hall minket..de Ő szobatiszta volt. Mindig ugatott a teraszajtonal,h engedjük ki. Most mindig bepisil,bekakil. Annyira sajnálom szegényt,de elengedni is nagyon nehéz.. 😭
2015. júl. 26. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!