Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Domináns kutya nevelése -...

Domináns kutya nevelése - rászólással vagy csendben maradással hatékonyabb? Kinek milyen bánásmód vált be.

Figyelt kérdés

Ugyebár ha az ember megszólal a hangjából is kihallatszódhat az ingerültség. Nem kívánt viselkedésnél szerintetek melyik a megfelelőbb, ha rászólok vagy ha odamegyek, megfogom és kivonom a szituációból hang nélkül és csak távolabb szidom le?


BŐVEBBEN a kutyámról: Egy 2 éves keverék kan (valami bull típusú és valami tacskó féle kutya keveréke lehet) Befogadott kutya ,valószínűleg a kölyökkori szocializáció is kicsit hiányos...A lényeg, hogy én nagyon sokat viszem más kutyák közé. Nagyon domináns. Sokat tanult a helyes viselkedésről, néhány gazda el van ájulva tőle, hogy milyen szófogadó, jól nevelt kutya, de SZERINTEM még mindig néha elég bunkó módon reagálja le a dolgokat és önkéntes rendőrnek képzeli magát.

Pl. fut mellette el egy felpörgött vizsla ő meg belecsíp a fenekébe. Fölé hajol egy németjuhász erre odakap neki. Ha rálép egy boxer odakap neki. Ha két kutya túl hevesen játszik odamegy és pattog, ugat, le akarja állítani őket. Ma vittem pórázon, odaszaladt egy póráz nélküli hatalmas agár,nagyon kedves kutya volt, összeszagoltak, aztán az agár kicsit fölé hajolt erre ő meg rögtön odaugrott és elmorogta magától. (Hogy ne csak rosszat írjak, a nagyon kicsi kölyköket simán bevédi, ha egy felnőtt másik kutya csesztetni kezdi őket.)


Én értem, mit akar a kutyám, hogy rászól a másikra, hogy kiköveteli a személyes teret, de szerintem túlreagálja a szituációkat, lehetne kevésbé hevesen is. És időről időre előjön ez a dolog, pedig mindig leállítom. Eddig mindig rászóltam, de talán nem szóval kéne köze lépni?


Egyszer összeverekedett egy nagyon neveletlen jagd terrierrel (enyém rászólt az meg visszafordult rá), én rászóltam az enyémre, hogy hagyja, hagyta is és kihátrált a bunyóból, szóval abszolút kontrollálható. (Az már más dolog, hogy a jagd terriert nekem kellett megfogni és leszállítani a gazdájának, mert ugrott volna megint az enyémre, annyira begőzölt :D)



(Van egy extra domináns németjuhász is az egyik futtatón, de úgy domináns, hogy nem csinál semmi látványosat, csak megjelenik peckesen és rend lesz. Odalép egy rendetlenkedő kutyához és az rögtön rendesen viselkedik, nagyon ritka hogy egyáltalán mordul egyet. Szeretném, hogy az enyém is inkább ÍGY, higgadtan lenne domináns, nem tudom neveléssel elérhető-e? :D)



Itthon amúgy nincs vele semmi probléma.



2015. júl. 26. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
A te kutyád sosem lesz olyan, mint az a német juhász.
2015. júl. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

A kutyádra való fejrátétel dominancia, normális, hogy szól érte. Ilyenkor rászólhatsz, hogy elég lesz, s ha nem megy tovább ,dicsérd meg.

Ha rendőrködik, akkor hatásos egy éles blokkoló hang, majd odamész és kiveszed a szituból. Ha csak kiveszed a szituból és aztán szidod meg, már nem tudja mihez kötni a "büntit"

2015. júl. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! :)
2015. júl. 28. 17:25
 4/4 Bushkomor ***** válasza:
Szia! mivel ismered a kutyádat és nagyon okos kutyi,próbáld meg a megelőzést Ő sztem érteni fogja (ahogy írtad profi)és jutalom a helyes viselkedésért.Ha lábnál követésnél gyakorlod a más kutyák elleni ignorálást sokat segíthet.Teljesen normális viselkedés egy ivaros kannál,viszont ha más kutyák akikkel találkozik és ők szocializáltak kevesebb "szóból" is érteni fognak.ezer meg egy válasz létezik,szituációtól függően,valaki pl.az ivartalanítást találná jó megoldásnak,habár lehet hogy már nem segítene.Az én kutyámnál pl.a hagyjuk a francba hangsújt (na gyere már tovább)segít mivel nem kiabálok nem vagyok ingerűlt figyelmen kívűl hagyom a másik kutyát,szituációt.Nincs két egyforma kutya,mint ahogy ember sem.Ha kiveszed a szituból akkor azt a megfelelő pillanatban kell megtenned és rosszallásodat hangsújoznod(nem szabad,mit képzelsz magadról,stb.) azaz már az első vagy az elsőt megelőző pillaqnatot.Nyílván ezt töbször kell ismételni,hogy az ingerűlt kutyus megértse mit akarsz közölni.Nem feladni(mert nem működik )jelszóval.Alig tudom abbahaqgyni az írást mert sok minden"t" lehet és kutyafejjel gondolkozni nehéz.Egy biztos az emberi logika őket nem fogja-:)
2015. dec. 12. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!