Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Helyes bánásmód?

Helyes bánásmód?

Figyelt kérdés

szerintetek helyes az, ha a kutyám baromi rossz fát tesz a tűzre és tetten érem akkor keményen megbüntetem, hogy emlékezzen rá (értsétek ezt úgy, hogy kap pár anyai pofont)

vagy amennyiben távollét alatt csinálja a rosszat, hazajövök odaviszem (persze már amikor belépek az ajtón kotródik az ágy alá mert tudja h disznóságot csinált)

na de ha odaviszem a tett helyszínére és úgy kap a fejére, akkor azt tudja miért kapta? ez a nevelési mód elítélendő? hagyományos eszközökre ugyanis fittyet hány.

eddig amiért kikapott azt megjegyezte és azóta sem csinálja (2 hét távlatából)



2012. szept. 24. 17:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a verés nem helyes bánásmód.

Mit értesz a hagyományos eszközök alatt? Mikre hány fittyet?

2012. szept. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Hovarju ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy a verés nem célra vezető.

Ha tetten éred, akkor kaphat büntetést, de ekkor sem veréssel oldanám meg. Egy szidás és egy kis figyelmen kívűl hagyás nálunk jobban bevált.

Pl. ha valamiért megmorgott, akkor otthagytam, és amikor ő akart közeledni, kizavartam a helyére. Később persze kb.20 perc múlva behívtam és akkor már szent volt a béke.


Ha a távolléted alatt teszi a rosszat, utólag már hiába bünteted, nem fogja tudni miért. Igen, csalóka a dolog, hogy amikor belépsz a lakásba és észreveszed a bajt menekül. DE csak azért menekül,mert látja rajtad, hogy mérges vagy, és ha mérges vagy bántani fogod.

Ebből legfeljebb azt jegyzi meg, hogy félni kell tőled, ha hazaérsz.

2012. szept. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A tettenérés még érthető -bár verés nélkül is jól lehet büntetni ha ért hozzá az ember, de mindenkinek járt már el a keze úgy gondolom- a kutya számára hogy rosszat csinált, de az hogy odaviszed a helyszínre már nem. A kutyák nincs olyan memóriája mint az embereknek, a rosszaságra nem emlékeznek órák múlva. Azért kotródott a helyére, mert -ha nem tévedek- már máskor is kikapott tőled mikor hazaértél így hogy elkerülje a verést, inkább bemegy a helyére -gondolom ott még nem kapott ki tőled- mert ott biztonságban érzi magát.
2012. szept. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
*kutyáknak
2012. szept. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Utólag SOSEM szabad bántani a kutyát, mert nem tudja miért kapott, így bizalmatlan lesz feléd, hiszen tuajdonképpen számára ez azt jelenti, hogy 'ok nélkül' elvered. Álszentség lenne azt mondani, hogy sosem nyúltam a kutyámhoz, egy-két pofont volt, hogy lekevertem, de sokkal inkább a leszidás híve vagyok, nagyobb hatást érek el, ha tényleg mérgesen 'kiüvöltöm' őt a bundájából, mint ha verem. Komolyabban megverni amúgy sem tudnám soha, azt mocskos, gusztustalan dolognak tartom.
2012. szept. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Hovarju ***** válasza:

Azt én sem állítottam, hogy sosem vertem meg a kutyát, de nem ez a célra vezető.

Egyetlen egyszer adtam neki egy pofon, amikor felevett valami szottyadt kenyeret az utcán. Legközelebb elég volt, egy hangos FÚJ. Azóta nem evett fel semmit.

2012. szept. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

igen látta, h mérges vagyok ezért kotort be az ágy alá. ettől függetlenül vhogy úgy érzem ha rosszat tesz tudja h az nem oké.

hagyományos módszerek alatt a szidást, figyelmen kívül hagyást értem. szégyelli magát egy darabig aztán újra rossz lesz. am 3 és fél hónapos a kutyám... és beagle. sztem ezzel mindent elmondtam :D

2012. szept. 24. 18:18
 8/13 anonim ***** válasza:

Grabancrázással próbálkoztál már?

Nálunk ennyi idős korban egyébként az vált be a legjobban, ha rosszalkodott v szófogadatlan volt, fogtam és bezártam pár percre a konyhába/fürdőbe, ha abbahagyta a nyüszítést (mert persze hisztizett, hogy ki akar jönni), kiengedtem. 1-2 ilyen alkalom után egyből tudta mi a dörgés.

2012. szept. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
grabancrángatás miatt eleinte ment a műhiszti aztán már semmit se ér, megy tovább fél perc múlva mint a bolond
2012. szept. 24. 18:29
 10/13 Hovarju ***** válasza:

Hát egy beagle kemény feladat :-))

Esetleg nem tudod kutya óvodába vinni?

Mennyit mozog egy nap? Van lehetősége kutyákkal játszani?

Taníts neki feladatokat, hogy ne csak fizikailag fáradjon, hanem az agya is.

2012. szept. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!