Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha megfürdetem tényleg tiszta...

Ha megfürdetem tényleg tiszta lesz a kiskutya?

Figyelt kérdés

Most veszünk egy egy hónapos kis Chihuahua kutyát amit a házban fogunk tartani, és az apám nagyon ellene van.

Ő szereti a tisztaságot, és úgy gondolja, egy kiskutya jelenléte megzavarná a tisztasággal kapcsolatos közérzetét a házban.

Én úgy gondoltam hogy hetente 2x fürdetném, de persze kicsi még, és szobatisztaságra kell szoktatni, így persze ki is fog járkálni a házból hogy elvégezze a dolgát.


Lehet-e egy ilyen kutya annyira tiszta hogy "ne kelljen kezet mosni utána"? Egyáltalán miért mosunk kezet a megsimogatása után? Hordozhat veszélyes baktériumokat egy ilyen benti kutya?


A válaszokat előre is köszönöm.



2015. júl. 27. 08:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy hónaposan ne hozzátok még el, minimum 2.


Tisztaságra lehet nevelni.

2015. júl. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha rövidszőrű az a kutyus elég hetente egyszer, de ha a hosszúszőrűt választod akkor kell hetente kétszer mert feltételezem majd azért viszed sétálni. Attól még mert benti kutya persze hogy hordozhat hisz bármilyen tiszta lakásban vannak bacik:)
2015. júl. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Gondold át alaposan újra a kutyavásárlást. Egyrészt egy hónaposan nagyon kicsi, tilos ilyen korán elválasztani az anyjától, a törvény minimum 8 hetes kort szab meg. Másrészt már most látszik, hogy állandó konfliktusforrás lesz a kutya, ha apád ennyire nem akarja. Egy családban mindenkinek akarnia kell a kutyát, hiszen mindenki együtt él vele. Abból mindig csak a baj van, ha valakire csak rákényszerítik, és a végén ebből szokott lenni, hogy sürgősen új gazdit kell keresni a kutyának, vagy beadják menhelyre. Számíthatsz rá, hogy a kutya nem egyhamar lesz szobatiszta, megbízhatóan inkább csak féléves kora után. Addig néhány óránként (eleinte 2, később jó esetben 4) ki kell vinni. Ha ezt nem sikerül megoldani, akkor be fog pisilni, kakilni. Ezt egy tisztaságmániás ember nem tűri meg több hónapig, ha amúgy se szeretné a kutyát. Nem a fürdetés lesz itt a gond, bár az se tesz jót a bőrének ilyen gyakorisággal. Normál esetben elég a talpát lemosni.
2015. júl. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!