Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fegyelmezzem meg a...

Hogyan fegyelmezzem meg a kiskutyám?

Figyelt kérdés

10 hetes amúgy és állandóan mikor meg akarom simogatni játékból ugyan de harapdálja a kezem mikor elveszem előle akkor rám ugat és és beleharap a lábomba. Az jó ha ilyenkor befogom a száját vagy lenyomom a földre a féjét akkor érzi hogy ki a főnök nem? Az ismerőseim azt tanácsolták hogy üssek a fejére újságpapíral de gondolom az még rosszabb nem? Tanácstalan vagyok :(

Válaszokat előre is köszönöm.



2015. júl. 26. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ennyi idős a kutyám.Én az orrára koppintok,vagy felemelem és kicsit megrázom,ahogy az anyakutya szokta,erőteljes "nem szabad"kíséretében,ezek után otthagyom.Már nem csinálja,szépen leül,picit lehajtja a fejét,és simizhetem.
2015. júl. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mikor beléd harap szisszenj, vagy kiálts fel, lényeg hogy éreztesd vele, hogy ez most fájt, majd hagyd ott. Ne törődj vele egy ideig. Rá fog jönni, hogy ha fájdalmat okoz, akkor nem lesztek jóban.
2015. júl. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Csak simán told el magadtól szó nélkül és hagyd ott.

Lehet, hogy ennyiből is ért.

2. ha nem: rázd meg a grabancánál, nem durván, de határozottan. Ne ijedj meg, ha felsikít, nem fáj neki, de meglepődik, ezért felvinnyoghat. Engedd el, hagyd ott.

Esetleg mehet a "nem", "nem szabad" is mellé.


Ez az orra koppintás, újságpapírozás hülyeség. Nem kell befogni a száját és ilyen piti dolog miatt nem kell földre nyomni. Ebben az esetben nem rossz a kutya, amiért le kell nyomni, hanem még nem tudja, hogy mit szabad. Óriási a különbség, ne keverd össze! Majd amikor "visszaugat" (értsd: ő akar a főnök lenni), akkor lenyomhatod, ha köcsög. Sima nevelésnél ez nem kell, csak tanítod neki az etikettet. :)

Egyébként a legnagyobb bünti az, ha utána nem foglalkozol vele.

Csak legyél mindig határozott és következetes! :)


Ps:

"lenyomom a földre a fejét akkor érzi hogy ki a főnök"

Ne ezzel érd el egy pici kutyánál, jó? Nekem se kellett (az egyik) kutyám sose lenyomni, mégis evidencia volt, hogy ki a főnök.

Viszont a másiknál igen, de nem 10 hetesen, hanem fél évesen.

2015. júl. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Legegyszerűbb, ha eltolod magadtól ilyenkor, egy "nem szabad" kíséretében. Gyorsan megtanulja.
2015. júl. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2015. júl. 26. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!