Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 8 hónapos goldenemet képtele...

A 8 hónapos goldenemet képtelen vagyok sétáltatni. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Már egy csomó mindent próbáltam. Nagyon húz. Könyveket is olvastam róla. Amikor húz megfordulok és akkor arra húz. Ha visszafordulok akkor meg arra. Ha kutyát lát képtelen megfékezni. Pedig betartom az alapvető szabályokat a falkavezérség elnyerésénél. Nem nézek rá amikor hazaérek, úgy csinálok mintha ennék a kajájából, de ilyenkor simán végignézni, nem érdekli. Nem hagyok előtte kaját, itthon kezesbárány, kint meg nem lehet vele bírni. :( Sürgősen kéne válasz, nem akarok kifogyni az időből. 15/L
2010. márc. 6. 20:29
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Ha kutyát lát képtelen megfékezni magát.*
2010. márc. 6. 20:31
 2/24 anonim ***** válasza:
27%
klikker és jutalomfalat! nekem bevált. Igaz én a yorkimat tanítottam így arra, hogy ha klikkelek akkor leül és nyugton marad.
2010. márc. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
51%
próbáld úgy hogy amelyik kezedbe fogod a pórázt vagy ha nagyon húzz, akkor a másik kezedbe fogj jutalom falatott párizsit virslit amit nagyon szeret. ha nem veszi észre mi van nála szaglásztasd meg vele mennyetek előre úgy hogy közben nézz téged lehet először ezzel csak kis ideig figyel rád de ha rád figyel agy juti falatott. ha nagyon nem megy akkor a fejhám a leghatásosabb!! [link]
2010. márc. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Ezt próbáltam, de nem figyel rám! Hiába virsli volt, akkor sem...
2010. márc. 6. 21:15
 5/24 anonim ***** válasza:
Ha fejhámot veszel akkor nagyon vigyázz vele. Könnyen eltörheti akutya nyakát ha előreugrik vagy nagyon elkezd húzni, megfeszül a fejhám...feléd fordítja a nyakát a kutya és akk nagy bajok lehetnek. Mindenképpel pórázzal együtt használd a fejhámot. 15/L (nekem is goldenem van, csak ő 6 hónapos.)
2010. márc. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nem veszek ilyet.
2010. márc. 6. 21:36
 7/24 anonim ***** válasza:
71%

Ha klikkelsz, leul a yorkid? Bocsi, de ez nagyon gaz...

A klikker nem taviranyito, hogy ha klikkelsz egyet, akkor valamit csinal a kutya.

Dicseretes, hogy veszed a faradsagot, hogy kepezt es tanitsd, de ezt elegge elszurtad.

A klikkernek ugyanis az a lenyege, hogy a klikkelessel tudatod a kutyaval, hogy melyik pillanatban csinalta helyesen a feladatot. A klikker hangjat helyettesitheti az is, hogy azt mondod: "Jo kutya!", vagy akarmi mast, csak a klikker azert sokkal jobb ennel, mert eles hang, a kutya semmivel nem tevesztheti ossze es rovid, tehat a kutya a masodperc toredekere pontosan tudni fogja, melyik pillanatban csinalta jol.

Belinkelek neked egy oldalt, amit alaposan at kene olvasnod, a klikkerkepzesrol szol es a leheto legjobb oldal, amit valaha talaltam.

Meg egyszer: a kutyanak nem a klikker hangjara kell leulnie, hanem arra, ha azt mondod neki: "ul!" Es ha leult, abban a masodpercben kell klikkelni, hogy a kutya vilagosan megertse, hogy akkor csinalta jol, amikor a feneke leert a foldre!

Amugy egy logikai kerdes: ha a kutya arra lett betanitva, hogy a klikker hangjara uljon le, akkor szerinted minek a hangjara fog lefekudni, vagy egyeb dolgokat csinalni? Ez a kerdes meg sem fordult a fejedben? Nem volt gyanus, hogy valamit rosszul csinaltal?

Igy mar, hogy felre lett tanitva az eb, nem tudom, hogyan fogod tudni kijavitani a hibat. Az is lehet, hogy ezt lehetetlen lesz. Szoval olvasd el az alabbi link minden egyes reszletet, gondosan.

[link]

2010. márc. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
30%

szerintem nem az volt a kérdés, hogy engem kioktass... nem segítettél a kérdezőnek. szóval eléggé off vagy!

amúgy meg, elárulom, hogy a vezényszavakat is ismeri. ez csak egy kiegészítő. nincs félrenevelve, nem tudom miből gondolod ezt Kedves Okoska!

2010. márc. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
64%

(Az elozo vagyok)

Kedves kerdezo, kulfoldon elek es nezek egy kutyas sorozatot. A pasi barmilyen rossz viselkedesre tud megoldast. Szinte mindegyik reszben van ilyen problema, hogy a kutya huz seta kozben. A pasi percek alatt megjavitja a problemat.

En kiprobalnam, amit o szokott:

A lenyege az, hogy a kutyanak mindig melletted kell setalnia, soha nem mehet elore, vagy maradhat le. Ezt ugy erheted el, ha olyan nagyon rovidre veszed a porazt a kezedben, hogy a kutyanak tenyleg ne legyen helye masfele menni. De vigyazz, a poraz ne feszuljon, ne folytogassa a kutyat.

Ekkor elkezdtek setalni, pont pont pont es akkor egyszer csak a kutya elkezd huzni, mint szokott is. Na, ilyenkor huzd magad fele es feszuljon a poraz (ici-picit ranthatsz is rajta), igy a kutya kenytelen lesz melletted maradni. Amint melletted van, megint lazitsd el a porazt.

Azt is csinalhatod, hogy amikor huz, rantasz egyet a porazon, megallsz es magadhoz huzod. Csak akkor indulsz tovabb, ha a kutya ott van, ahol lennie kellene. Ekkor megint elindulsz es ha megint huz, megint eljatszod vele az elozot.

Azt azert tudnod kell, hogy ugy nem mukodik, ha ezeket addig csinalod, amig az idegzeted birja, aztan ha mar nem birod tovabb, feladod. Ez olyan akkor, mintha semmit sem csinaltal volna. Azt is tudni kell, hogy a kutya tobb szazszor fog probalkozni, mert ha azt tapasztalja, hogy a 101. probalkozasra elerte a celjat, akkor mindig addig fog probalkozni, amig csak lehet.

Ha ennyi mindent probaltal mar es megsem sikerult semmi, akkor szerintem ez azert volt, mert azt gondolod, hogy mindent jol csinaltal, pedig megsem. Vagy azert, mert hiaba csinaltad jol, ha tul hamar feladtad. Most gondolhatod azt, hogy "Tul hamar? Ja persze! Egy teljes hetig mindig pontosan betartottam a szabalyt!" De lehet, hogy a kutyadnak ket het kellett volna, mire megtanulja.

Szerintem ne egymagad probalkozz, hanem fordulj szakemberhez, azaz kutyakikepzohoz, mert ha egyik profi modszer sem valt be, akkor eleg gyanus, hogy ott valamit te rontasz el.

Es ezekre a hibaidra csak egy hozzaerto szemely fog tudni ravilagitani. Meg az is lehet, hogy teljesen meg fogsz lepodni, mennyi mindent nem is gondoltal addig, pedig a leheto osszes konyvet elolvastad a kikepzesrol.

2010. márc. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
77%

Illetve most mar az utolso elotti voltam, csak valaki kozbeirt.

Es kedves Okoskodo, nem azt mondom, hogy buta a kutyad es teljesen felre van nevelve.

Te irtad, hogy a klikker hangjara leul a kutyad. Ha klikkerrel kepezed, akkor ez egy teljesen rossz reakcio, de nem, nem a kutya a hibas ezert, hanem te. Es ha azt kerdezed, hogy miert, akkor olvasd el meg egyszer, amit irtam, mert ott reszletesen kifejtettem neked.

Es mellesleg egyaltalan nem sertegetni akartalak, hanem megprobaltam elmagyarazni, mire valo a klikker. Mert, ha a klikkelesre leul a kutyad, az minden, csak nem klikkerkepzes.

2010. márc. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!