Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyasuliba menjünk?

Melyik kutyasuliba menjünk?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__7041869-miert..

Eldöntöttük, hogy akkor busszal bejárok Debrecenbe és kész. És akkor melyik kutyasuliba menjek? Tóth Ágihoz nem tudok sajnos menni, mert nem jó nekem az időpont.

Választottjaim:

A Szent Ferenc kutyaiskola (www.szentferenckutyaiskola.hu) időpontjai pont jók nekem, viszont nem tudom, mennyire jó suli.

Debreceni Kutyaiskoláról (www.debrecenikutyaiskola.hu) sok jót, de ugyanannyi rosszat is hallottam. Valaki szerint Annamari jó, valaki meg azt mondta, a kutyája pánikbeteg lett ettől a sulitól. De azért szerintem jó.

A Te KutyasuliD ( [link] nem tudok túl sok mindent. Egyszer voltak a giminkben, de 2 évvel ezelőtt. Igazából a honlapon se derül ki sok.

DASZE ( [link] : Egyenlőre nem szeretnék agility-re járni. Elég lenne egy alapengedelmes képzés. Viszont a honlap nem valami biztató, nem túl sokat tudok meg a dolgokról.

Mielőtt valaki még azt írná, hogy mindegyiket próbáljam ki, arra azt mondom, hogy:

1. 1 óráról még nem tudom biztosra, hogy hűdejó lesz.

2. Muszáj egy konkrét kutyasulit mondanom, ugyanis szülinapomra kapom ezt az "ajándékot".


2015. júl. 29. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Sokat tudnánk segíteni, ha megírnád, honnan jársz be, mennyi idős a kutyád és mennyi pénzt, időt szánsz rá. Mikor akarod kezdeni?

A legtöbb suliba folyamatosan lehet bekapcsoldni, de ennek az a veszélye, hogy nem fejlődsz, mert minden egyes új belépő miatt a többi is ismétel. De el nem küldenek senkit, mert az nekik pénzkiesés.

Egyedül a DKI-be és a 4 mancs 4 kerék parkba van tanfolyan rendszerű képzés. Kb 10 kutyaiskolaban foglalkoznak kutyával Debrecenbe.

2015. júl. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem feltétlenül. A Szent Ferencben pl. van kezdő és haladó csoport, sőt versenyzőknek is külön foglalkozás. Ha a kutya megtanulta az alapokat, megy át a haladóba, nem ismételget a kezdőknél.

Azt nem mondanám, hogy pénzre utazik a kiképzője, mert azt vettem észre, inkább "elijeszti" a pácienseket a bemutatkozó órán. Úgy van vele, csak azok maradjanak, akik elfogadják a módszereit. Egy alkalommal 5-ből kb. ketten maradnak, viszont aki marad, nagyon jól nevelt kutyát tudhat később magáénak. Az is igaz, hogy a régebbi, keményebb típusú kiképzést csinálja, jutalomfalat van, klikker nincs, és bizony, ha a kutyád nem jól teszi a dolgát, elég kemény fegyelmezés is van.

Egy kis gazdi pici kedvence szobakutyával nem érdemes odajárni, inkább közepes és nagytestű, többnyire munkakutyákkal foglalkozik.

A Debreceni kutyasuliban kis diáklányok képezik a kutyákat, aranyosak, kedvesek, de szerintem egy komolyabb nevelést igénylő kutyával nem igen tudnak mit kezdeni.

Ja, a Szent Ferenc tulajának utyáit már láttam, kb. olyanok, mint a Cesar Milan falkája (csak kevesebben vannak:)

Milyen fajta kutyád van?

2015. júl. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Keverék. Kb. 10-20 cm-rel lesz kisebb mint egy labrador meg egy golden. Nem lesz közepesméretű, mert a border collie-nál is nagyobb lesz picit.
2015. júl. 30. 17:50
 4/6 anonim ***** válasza:

A Szent Frencbe valóban közép és kistestű kutyák mennek és a Zoli elsőrorba az őrzés védelem, verseny ágat viszi. Családi kutyát oda valóban nem érdemes vinni. De ilyen jellegű képzés megy a Dombi Pistiéknél és a Jókutyába is amit Tibi csinál.

A tekutyasulid nincs már szerintem, a gázvezetéken ami volt az megszűnt, de annyira jó se volt. A csodakutyások vasárnap csinálnak ilyen bármikor beugrós verziót.

Ha nem tudjuk milyen idős a kérdező kutyája és mi is lenne a célja vele, mert más egy lakásban tartott és más egy kertesházas kutya élete.

Le lehet tiltani ha csengetnek az ajtón, de arról is hogy ne ássa ki a rózsákat.

Akármelyik képzést vagy iskolát választja, 10-20.000 forint egy tanfolyam ára, vagy mire alkalmanként hetente kifizet 2000 forintokat, ugyanott lesz.

Erre még lehe számolni a busz vagy üzemanyag költséget, stb. Átgondolandó, info hiányában nehéz jó tanácsot adni.


Azt elmondta, mit nem akar, azt nem, hogy mit, hogyan és mikor akar? nincs recept, se sablon amit minden kutyára rá lehet húzni.


Kérdező! írj többet, hogy tudjunk segíteni!

2015. júl. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, egy "nem " szó kimaradt az első mondatból. Zolihoz főleg nagy méretű és munkakutyák mennek. A DKI-ban azért lehet többnyire kislányokat látni, mert ők önkéntesen vagy ingyen dolgoznak. Egy tapasztalat, papírral rendelkező kiképző,aki családfenntartó részben vagy egészben nem engedheti meg magának, hogy ingyen csinálja, pusztán szerelemből. Viszont van, vagy volt köztük olyan hölgy kiképző, aki szuper volt. Nem vagyok bejáratos az iskolákba, de ha a gazdi tudja mit akar, azt is tudni fogja, a sok közül melyiket válassza. :-)
2015. júl. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a buszt választod, akkor oda vissza kell 300ft-ért venned jegyet a kutyának, ha nincs bérleted, magadnak is helyi járat esetén.

Ha távolságival jösz, 20km-ig 155 oda 155 vissza na kutyajegy, plusz az átszállása, ha messze van a kutyaiskola a távolsági buszállomástól. Én mindennap kutyával buszozok. A sofőrök egy kis része nem kedves a kutyásokkal, és erőltetik a szájkosarat. Ha már van 2 kutya a buszon, téged már nem engednek fel harmadiknak. Ha belefér egy hordozóba még a kutyád, akkor ingyenes. Busz esetén jó előre hozzászokatni a szájkosarat a kutyára, mert stresszelni fog, utálja majd. Kezd otthon és jutalmazd, így nem büntinek érzi, ha ráadod. Ezt az utazós részt is gondold át, amikor sulit választol. Persze nem a kedvedet akarom elvenni, azzal, hogy ezen körülményeskedésekre felhívom a figyelmed, inkább segítek előre gondolkodni, mielőtt 2 alkalom után feladnád. :-)A cél jó, kell az iskola, de ennek lesz pénzben, időben, energiában ára. De meg fogja érni, amikor azt látod, hogy a kutya a barátod, társad.

2015. júl. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!