Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá anyumat,...

Hogyan vegyem rá anyumat, hogy kapjak egy csivavát?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömnek most van egy és mondták, hogyha lesz kiskutya akkor szívesen adnának nekem. Ott volt anyu is és hallotta, de mondtam ismerősömnek, hogy anyu ugyse engedné. Erre az ismerősöm mondta, hogy pedig nem is hulatja a szőrét és nincs vele sok gond se. Anyum egyből azzal jött, hogy de azért nem látszik, hogy hullik a szőre, mert világos. Kb. csak azzal van baja, hogy hullik a szőre.

Nagyon szeretnék egyet és ezt anyu is tudja, de mindig csak a kifogásokkal jön. Pedig tudnám a gondját viselni, mert volt már nyúlam és macskám is, és mindegyiket rendesen gondoztam. Akkor a kutyát mért nem engedi meg? Van egy amerikai bulldogunk is, de ő nem az enyém hanem apukámé és nem engedi, hogy őt gondozzam. Apum is mondta, hogy nem szeretné, hogy a házban legyen és mindent összapiszkoljon stb. De megtanítanám szobatistaságra, szóval nem lenne gond vele. Tudom, hogy nagyon eleven, érzékeny kutyus és hogy megvan a maga egyénisége. Tudom, hogy sok felelőséggel jár és én mindent megcsinálnék. Mégis hogy tudnám rábeszélni szüleimet a kutyusra?

15/L


2010. márc. 7. 00:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Úgy,hogy ne csivavát kérj,anyum is utálja,ha egy kutyától szőrős minden,így hát vettem egy kopasz kutyust:D Ez ellen már nincs kifogása:P
2010. márc. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%

Olyan nincs, hogy nem hullajtja a szőrét. Ha van neki, akkor az hullani is fog. Egyébként meg a kutya tényleg nem a lakásba való. Ha nincs udvarotok, akkor teljesen felesleges, vegyél inkább lovat és tartsd azt bent.

Ha viszont van, akkor mond azt, hogy kint tartod és minden gond megoldva.

2010. márc. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az igaz,hogy olyan nincs,hogy egy szőrös kutyának nem hullik a szőre,akár milyen rövis is,atól ugyan úgy hullik,csak nem olyan feltűnő,de az hülyeség,hogy kutya nem való lakásba. A manapság kitenyésztett szobacirkálók nem élnének meg kint szerintem. Valószínű,hogy nem tenne jót,egy 1 kg-os csivavának ha kitennék. Maximum van aki nem viseli el bent,de attól még ne mondjuk azt,hogy nem való lakásba.
2010. márc. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
66%
Mond anyudnak hogy gondoskodnál róla mindig.. Vigyáznál rá megnevelnéd. Megetetnéd. Takarítanál utána stb. =) De bár ahogy leírtad nem fog segíteni.. De azért meg próbálhatod!
2010. márc. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
elírtam: attól (3. válaszadó)
2010. márc. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
65%
Hallod!Gazdasági válság van..neked meg csivava kell?Az a kis duracellnyuszi?oltások naponta van valami kinnya ráadásul finnyás....szobatárnömnek olyan van de mindig van valami baja....multkor nem engedte be barátnöm az ágyba a földön aludt, és megfázott....
2010. márc. 7. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

lehet, hogy anyukádnak nem a szőrrel van baja, hanem egyszerűen nem tetszik neki az a "kutya", és az ismerős előtt hirtelen nem tudta mire fogni, mert nem akarta megbántani... ez nem lehet?

nekem nincs bajom a házban tartott állatokkal, de én egyszerűen undorodom a csivaváktól, és ha cigánygyerek potyogna az égből, akkor se engednék olyat a házamba - csak én nem vagyok az a típus, aki nem mondja el a véleményét :)

most ezzel nem megbántani akartam a csivava-rajongókat, de ez is egy lehetőség... de Te ismered anyukádat jobban :)

2010. márc. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem van két csivavám! Az egyik fekete a másik drapp. Ha a drappnak nem is a feketének biztos látnám ha hullana a szőre!!! De nem hullik és ezt anyukádnak is megmutathatod! Nem tom ki irta hogy gazdasági válságban miért kell neked csivava?!

1. Nem hullatja a szőrét akkor sem!

2. Kis helyen is elfér!

3. Kevés kajára van szüksége, de még a gyümölcsöt és a párolt zöldséget is megeszi!

4. Ingyen kapnád! (Mert egy fajtiszta 100 ezer ft)

5. Haláli édes!

6. Sokáig él! (16 évig is élhet)

7. Könnyen tanul!

Mivel ő kifejezetten kistestű kutya kutya pelenkára pisil, kakil,van ilyen hormon szarság patikában lehet kapni, rácsöpögteted a pelenkára amit havonta 1000 forintér megveszel a patikában és mivel kicsi ha mellépisilne se kell sokat feltörölnöd!!!!

Szerintem megéri!!!

2010. márc. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
Kedves utolsó, amit te tartasz az már nem is kutya..... :o/ Miért kell egy kutyát - még ha ekkora is - elkorcsosítani és teljesen természetellenesen nevelni??
2010. márc. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A manapság kitenyésztett szobacirkálók nem élnének meg kint szerintem. Valószínű,hogy nem tenne jót,egy 1 kg-os csivavának ha kitennék."


Ha abban nem is értünk egyet, hogy kutya nem való a lakásba, az tény, hogy megélnek kint. Nekünk is van két francia bulldogunk, (Amelyikből az öregebbik fiatalabb korában még szoba kutya volt, de ki lett szoktatva. Mostmár nincs bejárása.) és vígan megélnek kint is. Akkor futkosnak, amikor akarnak, néha szétszednek ezt-azt, vadásznak a madarakra/békákra/sünökre, szocializálódnak a szomszéd kutyákkal, stb. A szomszédban pedig egy csivava van, szintén kint tartva. Az is már sok évet lehúzott, szóval igenis bírja odakint. :D


Persze a kutyák háza nem csak egy fa doboz, hanem egy egész jól felépített, hőszigetelt létesítmény, belül infra lámpával. Így télen is 20 fok fölött volt bent a hőmérséklet.

De a szomszéd csivava háza meg egy fadoboz, és túlélt sok telet, szóval...

2010. márc. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!