Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivavát lehet-e kertben tarni?

Csivavát lehet-e kertben tarni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 18. 11:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%
nem. ésnem csak a hideg miatt. A csivava öleb.szüksége van ez ember közeléségére.
2011. szept. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
10%
Igen! Egyk ismerősömnek van 3 nekem is van 1 fajtatiszta törzskönyves! Kis korától télen nyáron kint vannak neki 4 nekem 5 éves(ek) de nem fáznak van óluk ott elvannak. Nálunk az van hogy a kutyának kint van a helye és ez így is van. Sokan mondják hogy csak benti kutya de nem igaz! Kis koruk óta kint vannak és megszokták. El lehet jönni megnézni a minuszokban sem vacognak!!! Szóval nyugottan tarthatod kint! De szólok le fognak róla beszélni a többiket.....
2011. szept. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
77%
Igen leszóllak,mert ha "kint a helye a kutyának" akkor vegyél olyan kutyát ami erre alkalmas. A csivavát nem erre tenyésztették. Ölebek voltak már sokszáz évvel ezelőtt is.
2011. szept. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%

Ha öleb ha nem kint lakik lakik és kész. Neincsen semmi bajuk 5 éven keresztül...


Aúgy itt van régen vadászkutya volt (már mint az ősei) :csivava ősei Spanyolországból kerültek Mexikóba.Pézsmatulok vadászatra is has tehetséges a vaddisznó cserkelésben, ahol ügyesen gazdája irányába hajtotta a vadat.

2011. szept. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
76%
és mindíg az emberközelében élt. Ez olyan mint a vizsla, ő se hal meg a kertben, de lelkibeteg lesz, ha nincs eleget az emberrel. Genetikailag nem erre tenyésztették.
2011. szept. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nem.

Manapság a csivava pont nem a kinti létre van 'tenyésztve'.

Én biztos nem tartanám odakint úgy,hogy éjjel-nappal odakint van..

2011. szept. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%

11:46 vagyok


Ja és azt kihagytam hogy persze az én kutyáim sincsenek állandóan szabadon van egy zárt fedett kennellük napionta többször kijöhetnek mert azért nem hagyom őket felügyelet nélkül...

2011. szept. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
89%
Piszok önző dolognak tartom, ha kint tartanak dafkecsakazértisilyenkell alapon fajtákat, amik ölebek, ergo: nem erre tenyésztették őket és kifejezetten igénylik az ember társaságát. Igen, lehet, hogy túléli, de ettől függetlenül nem oda való.
2011. szept. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%
És ha vadász kutya volt? Azóta már jócskán sok változáson ment keresztül, eleve melegebb éghajlaton élt, és attól, hogy valami vadász kutya, még nem feltétlen kertben él, hanem lakásban. Ráadásul az, hogy kertbe vagy lakásba való egy kutya nem csak azon múlik, hogy fázik-e kint vagy sem, nem is azon, hogy mekkora a testmérete, hanem főként azon, hogy milyen a természete és mennyire igényli az emberi társaságot! Általánosságban elmondható, hogy az önállóan dolgozó territoriális pásztorkutyákon kívül szinte minden kutya igényli a közvetlen emberi kontaktust, tehát szeretnek lakásban élni. Nem sok nagyobb kutya van, mint az ír farkaskutya, a legtöbb tenyésztő mégsem adja oda kerti tartásra, kizárólag lakásba. Olyan fajták esetében, mint például a csivava, amit már régóta társasági kutyának szelektálnak, főleg igaz, hogy nem valók kertbe. És nincs jelentősége, hogy fázik-e vagy sem, egyszerűen nem oda való! Kertben házimacskát kell tartani, az még nagyobb is mint a csivava!
2011. szept. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
8%
Hát elég hülyék akik a egy ír farkaskutyát bent tartanak. Ennyi erőlev minden kutya lehetni edabent!! Még egy dog is ami kiválló őrzőkutya a fodrászomnak is olyanjuk van és kint! Ennyire félteni egy kutyát istenem. Nem lesz kint semmi baja az ég atta világon.
2011. szept. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!