Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolognese kutyám nagyon...

Ratkainé Kormos Emíl kérdése:

Bolognese kutyám nagyon vakarózik. Az orvos szerint ki van száradva a bőre. Kapott két szurit és ajánlotta a Lavet bőrtápláló tablettát. Nem sokat változott. Mit csináljak? Most vemhes.

Figyelt kérdés

Mit adhatok neki?

Mivel fürdessem?

Minden válasznak örülni fogok, ami a gondunkkal kapcsolatos.


2008. szept. 5. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg hormonszint-változás okozza. Valamilyen bőrtápláló balzsamot nem ajánlott? Próbálj nercolajos terméket. Hátha!
2008. szept. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Utána néztem, a Gimborn gyárt nercolajos pumpás spray-t. Szerintem ezzel, ha megmasszírozgatnád néha a bőrét, az biztos jó lenne.
2008. szept. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, és ne nagyon fürdesd most, szerintem, nehogy még jobban kiszáradjon a kis bőre!
2008. szept. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia! Azt hiszem én el kell kicsit keserítselek...

Nálunk detto ugyanígy kezdődött... Hormonok miatt, meg ki van száradva... Kentük fentük mindenfélével... 5 éve ennek... Most ott tartunk, hogy allergia, ami mint megtudtuk a világos szőrű kutyáknál nagyon gyakori... Többnyire a kajára, amit kapnak. Most napi fél predniscilon tabblettát kap, ettől jobb. De emellé, érzékenybőrű kutyáknak tápot... Sok féle van belőle... (Sajnos nagyon drágák) úgyhogy mi is úgy csináljuk 1 hónap a méregdrága tápból, 1 hónap tészta és vagy krumpli ló hússal...Egyébként az állatorvos szerint a krumpli lóhússal a legjobb... Csak a lóhúst meg beszerezni nem túl egyszerű...

Ha még érdekel, hogy ez nálunk hogy alakult és milyen lépcsőket jártunk végig, írj nyugodtan priviben...

2008. szept. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekünk hasonló problémára teafaolajos kutyasampont ajánlottak, és tökéletesen bevált!! Sőt, lehet, hogy kinevetsz, de a saját hajamon is kipróbáltam, és fényesebb lett, mint bármilyen más sampontól.

És nagyon fontos, hogy embernek való samponnan, tusfürdővel ne fürdesd, mert az ő bőrük egész más, mint a miénk.

2008. szept. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan nem bolognese a kutyusom, de volt bőrszárazsági problémánk nekünk is a kuttyal és nekünk az állatorvos ajánlotta a DERMILEN nevű sampont. Rákerestem neked, ezt találtam róla (nekünk bevált).

[link]

2008. szept. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
13%

Gondolom az orvos ránézett és már írta is a gyógyszert...Javaslom csináltass egy vérvizsgálatott akkkor mikor látod hogy nagyon sűrűn vakarózik és vidd el egy normális orvoshoz.Elég gyakori a kutyáknál is a börben élő élősködő ami szabad szemmel nem látható és miközben a börszövetet rágja, táplálkozik, viszkető érzést okozz.Ráadásul rövid az életciklusuk így amikor lerakja a petéket és elpusztul egy ideig ki sem mutatható...

Azt hogy pontosan mi a vakarózás oka csak teljes laboreredmény után lehet megmondani.Nem olcsó....

2008. szept. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia!

Nekünk yorkink van,de a problémánk ugyanez. Nagyon sokat vakarózott,hónapokig hordtuk orvoshoz már kiskorában. Kipróbáltunk már mindent. Gyógysampont,nercolajos sprayt,a DermafitDog-ot ami bőrgyulladásra való olaj külsőleg-belsőleg... Mire rájöttek,hogy be van gyulladva a bűzmirigye. Mikor kinyomták neki,utána kis ideig jó volt,de most már ez sem segít. Állandóan vakarózik. A héten voltunk vérvételen allergiavizsgálat miatt. Remélem ettől már okosabbak leszünk. Nagyon sajnálom szegényt. Szerintem nézesd meg a bűzmirigyét,hátha csak annyi a probléma.A mi kutyusunknak ki kell műttetni,mert allandóan begyullad. Ez hajlam. Remélem tudtam valamit segíteni,mert én nagyon sajnálom őket. Nálunk ő olyan,mint egy gyerek.

2008. szept. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2008. szept. 15. 07:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!