Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyus legyen?

Milyen kutyus legyen?

Figyelt kérdés
Szaisztok!:) Szeretnék egy kutyust de nem tudom még hogy milyen fajta legyen tudnék vele sportolni sokat és ugye a napi szinten foglalkozni de az alap. lenne rá sok időm de nem nagyon kistestűt akarok már van pár fajta amit kinéztem a puli, border collie, skót juhász, angol springer spániel, ír szetter, dalmata. Úgy lenne hogy kinti-benti lenne. Ti melyik fajtát ajánljátok?
2015. júl. 29. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

törzskönyv nélküli kutyát ne vegyél!


menhelyen van kismilliónyi cuki, gazdára váró, oltott, chippelt, esetleg ivartalanított kutyus

2015. júl. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kennelből szeretnék venni kutyust.
2015. júl. 29. 22:36
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Keverék!! Mindenképpenn a keverék mellett érvelek. Egybknt gyep.telepről is hozhatsz kutyust hisz ott rengeteg kutya van halálra ítélve... 5 napja van hátra egy kutyának aztán vége!
2015. júl. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 macdln ***** válasza:
73%

Kinti benti kutyusnak a border collie-t ajánlom, nekem is az lesz :)

Mind amellett, hogy nagyon szépek, még intelligensek is.

Nagy a mozgás igényük, így jó, hogy kint is lesz a kutya és sportolni is fogtok. Családbarátok, szeretik a gyerekeket, a társaságot. Szerintem ez a fajta a legmegfelelőbb neked. :)

Azt kérdezte, "milyen fajta legyen..." tehát fajtatiszta kutyát szeretne. Én is szeretem a keveréket, van is nekem egy (ő is nagyon cuki meg szeretem is), de mióta felfedeztem a border collie-t, beleszerettem a fajtába és nagyon szeretnék már egyet ! :)

Kenneleket itt találsz :

[link]

2015. júl. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a tapasztalataimat tudom leírni, a fajta 1-2 példányaival (nagyrészt törzskönyvesek).

Puli: Nagyon cuki, de kissé kötekedő, mindig rosszalkodik, de könnyen nevelhető, a szőrével viszont folyamatosan törődni kell, hogy szép zsinóros legyen. Kozmetikushoz kell vinni, aztán ha már esetleg sokat láttad, te is otthon csinálhatod neki a szőrtépést, de azért óvatosan kell..kint és bent is elvan, nem zavarja nagyon az időjárás, inkább télen a hó zavarja a talpát, mert az fázik neki, de amúgy esőben alszik,stb..

Border collie: Nagyon pörgős kutya, nem csak a napi séta és játék, hanem a napi agyi lefárasztás, tanulás, gyakorlás is kötelező, mert ha nem, akkor talál magának más elfoglaltságot, emiatt tönkretehet ezt-azt. Nagyon okos, értelmes, könnyen tanítható, jámbor.

Skót juhász: Kissé makacs lehet, de egyébként nagyon aranyos, kedves, imádja a gyerekeket, és simán lehet egy 10 év feletti gyerek a gazdája (természetesen a szülők is gazdák, de könnyen alkalmazkodik a gyerekekhez és szót fogad nekik). Az ő szőrét is naponta kell ápolni, hogy szép legyen. Házat is szeret őrizni, vagy is inkább jelezni:)

Angol springer spániel: Akit én ismertem, az egy szeretetgombóc volt, állandóan szeretgetni kellett, és nagyon pörgött. Nála is fontos a nevelés. Ebből a fajtából csak egy kutyust ismertem, ő mondjuk pont szökős volt, és a csirkéket szerette ellopni a szomszédból:D

Ír szetter: Nagyon jámbor fajta, idősek és gyerekek mellé is tökéletes társ, szeret nagyokat sétálni, és könnyen elsajátítja a feladatokat. Nem kell naponta kemény edzés neki, elég ha 2-3x hosszabb távon van megsétáltatva, persze játékkal kombinálva.

Dalmata: Bármennyire is befolyásolja az embereket a 101 kiskutya, sajnos azt kell mondanom, hogy a felsorolt fajták közül ő a "legkeményebb" kutya (jó nyilván nem úgy kell érteni, mint egy rottweilernél:D), aki makacs, akaratos, és őt kell a legjobban nevelni, hogy ne kanászodjon el. Ennek ellenére egyébként nagyon okos, és imádja a gyerekeket, de őt első kutyának semmi esetre sem ajánlanék.


Én amit ajánlanék, az a border collie és a skót juhász, a borderek nagyon szeretnek tanulni, és sportolni is, ha tényleg sok időd lenne rá, akkor ezt a fajtát ajánlom, de remélem tudod, hogy saccperkábé 15 éven keresztül minden nap sok időt kell rászánni. Ha ezzel tisztában vagy, akkor hajrá.

Esetleg a puli az, amelyik elvan, ha épp nem vagy otthon, és kevesebb időd jut rá, nyilván nem minden napra gondolok, hanem csak 1-2-re.

2015. júl. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon a válaszokat!:) most van egy 7 éves Bichon kutyusom akivel napi szinten foglalkozva van sétáltatva. Valószínűleg border vagy skót juhász lesz:)
2015. júl. 30. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!