Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Max. Kéthónapos kutyusnak mit...

Max. Kéthónapos kutyusnak mit kellene adni kaját, nevelni hogy kéne, h ne egy szelíd kutyus legyen (tehát idegeneket ne engedje be, legalább ugassa meg rendesen őket), mikor lehet tanítani már neki dolgokat?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat.

2014. dec. 22. 16:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez kb. olyan, mintha autóvásárlás után kérdeznéd meg, hogy amúgy mi ez a jogosítvány-dolog és mi kell hozzá.

8 hetes kor alatt nálad se lehetne a kutya, a területőrző ösztön nem nevelés kérdése (elcseszni el lehet, de belenevelni a kutyába nemigen), tanítani meg első perctől kell.

2014. dec. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Enni meg a korának megfelelő jó minőségű száraztápot kell neki adni (nem chappit és társait, amiket a szupermarketekben találsz, hanem rendes állatkereskedésből rendes állateledelt).
2014. dec. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Még kiegészíteném akumit azzal, hogy ha magadtól nem megy a tanítás, vidd el kutyaoviba, majd kutyaiskolába a kutyát, ott megtanítanak mindkettőtöket, mit hogy kell csinálni!

Egyébként milyen fajta?

2014. dec. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem nem muszáj az a kutyasuli vagy kutyaovi és szerintem fajtától is függ de valamilyen szinten minden kutya védi a saját területét és ha igazán muszáj őrző-védőnek lennie olyan fajtájút kellet volna venni és junior táp kell neki kutyaboltból egyszer én hipermarketből vettem tápot az volt az első és utolsó alkalom mert le volt járva a szavatossága.
2014. dec. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
30%
Előző válaszoló vagyok és szerintem sokáig tart ezeket megtanitani neki ezert szerintem felnottet kellett volna venni mert 2 hónaposan még nem fog megvédeni
2014. dec. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Kaját: jó minőségű kölyöktáp állateledel boltból vagy Internetről (pl. Josera).

Nevelni: folyamatosan, mostantól.

Az, hogy mennyire védi a területét, a veleszületett ösztöneitől is függ, ha egyébként alkalmas területvédelemre, akkor kiképző segítségével lehet még ezen javítani - természetesen még nem most.

2014. dec. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem nem muszáj az a kutyasuli vagy kutyaovi "

A kerdezo eseteben de, muszaj. Ugyanis goze nincs a kutyakrol.

2014. dec. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

én csak 1 vagyok a sok gazda közül, érdeklődés szintjén van a kérdésem, a többiek úgy érzem, h tudják, h mit hogy kell, ők kapják a füleseket attól, akitől kaptuk a kutyát.


Közép-ázsiai juhászkutya asszem, s azért jó sztem, h kölyök kora szokja azokat az embereket, akiket nem kéne bántani, nem? De tény, h én nem értek a kutyákhoz.

2014. dec. 22. 20:05
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem értesz a kutyákhoz, akkor irány a kutyaovi, amint megvannak a szükséges oltásai.
2014. dec. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Figyelj, utolsóhoz annyit mondanék csak, h sokan nem értenek a gyerekhez se, mégis nevelik, nem lehet azt annyira elrontani sztem.


Ha lehetne még további kérdésem a sok kutyaszakértőhöz, akkor még kérdeznék egyet:

ilyenkor lehet, h éjszaka néha azért nyüszít, mert mondjuk egy kisgyerekhez hasonlóan jön a foga? most olvastam ilyet, h kb. ebben a korban jön a maradó foga.

2014. dec. 23. 00:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!