Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Staffordshire terrier tartók!...

Staffordshire terrier tartók! Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy staffordshire terriert, sokat olvastam róla, de kikérném a ti véleményeteket is. Tudnék vele sokat játszani, kert is lesz majd.

Viszont az a problémám, hogy a többi családtagom nagyon szépnek tartják őket, de félnek tőlük... Illetve van egy morgós keverék kiskutyám, félek hogy ebből baj lesz. Valami tanács, illetve tapasztalat velük szemben? (kant szeretnék) Mit kell tudnom? Bármit amit úgy gondoltok, hogy fontos, kérlek osszátok meg velem! :)



2015. júl. 30. 16:04
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy staffordshirre terrier nem egy 13 éves kislánynak való, hanem egy felnőtt, komoly, következetes embernek. Joggal félnek tőle, mert megfelelő nevelés híján komoly problémák léphetnek fel. A jelenlegi kutyádat neveld, vele foglalkozz szerintem.
2015. júl. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem egyedül nevelném, gondoltam rájöttök... Szerintem egy kis keverék lesz a menhelyről...:) Köszönöm mindenkinek!
2015. júl. 30. 21:01
 13/22 anonim ***** válasza:
Jó döntés.
2015. júl. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 mogyoroka ***** válasza:
21%
ISTENEM!!!! ADJ AZ EMBEREKNEK ÉSZT KÉRLEK!! A STAFFORDSHIRE NEM NEM NEM NEM ÉS NEM VESZÉLYES! UGYAN OLYAN KUTYA MINT A TOBBI !!ATTOL HOGY VAN OTT EGY 13 ÉVES KIS LÁNY AZ NE AKADÁLYOZZON!!A GAZDÁJÁT ÉS CSALÁDTAGJAIT NEM FOGJA BÁNTANI! ÉS CSAK UGY EL ÁRULOM HOGY EGY KEVERÉK KUTYA A MENHELYRŐL UGYAN OLYAN VESZÉJES MINT A STAFFORDSHIRE TERRIER MERT KÖZTUDOTT HOGY A KEVERÉK KUTYÁK HAMARABB BE VADULNAK MINT A NEM KEVERÉKEK!! NE HÁTRÁLJ MEG HIDD EL NEKEM SOK BOLDOGSÁGOT FOG NEKTEK HOZNI EGY STAFI A CSALÁDBA NEKEM IS VAN 1 AZOTA A GYEREKEIM IS KI VANNAK VIRULVA JOBB KEDVÜK VAN FELELOSSEG TELJESEBBEK A KUTYA BÉBI SITTERNEK IS TÖKÉLETES!ELSŐ OSZTÁLYÚ ÖRZŐ VÉDŐ HIDD EL NEKEM ABBA A HÁZBA SENKI NEM FOG BE MENNI DE A KEVERÉK MENHELYI KUTYA AZ SEMMI MAX MACSKÁNAK JO ! BÍZZ BENNEM NAGYON JO KUTYA FAJTA IMÁDOM AZ ENYÉMET MOST GONDOLKODUNK EGY MÁSODIK STAFFIN DE NEM IS HONDOLKODTUNK SOKAIG KELL !! TALÁN EGY HARMADIK IS BE CSÚSZIK MAJD...HIDD EL TÖKÉLETES...
2015. júl. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm, adj észt az embereknek! :D Hidd el, én is szeretném, de nem tudod bemagyarázni az embereknek, hogy a Staffik kedvesek és aranyosak, amíg nem tapasztalták. Maradok a keveréknél, mégiscsak a családom a fontosabb, és a menhelyi kutyák segítése... Nagymamámat régebben megtámadta egy nagykutya, és kiharapott az arcából egy darabot. Valahol Őt is meglehet érteni, és fél tőlük. Ha majd nagyobb leszek, akkor úgysem fogják tudni mondani, hogy ne azt vegyek, mert félnek tőlük.:)
2015. júl. 31. 14:48
 16/22 mogyoroka ***** válasza:
21%
HÁT JOL VAN DE MEG FOGOD BÁNNI...HA JOL VAN NEVELVE NEM BÁNT SENKIT ÉN EGY SZOVAL NEM MONDTAM HOGY "kedvesek"AZT MONDTAM A CSALÁDTAGJAIT NEM FOGJA BÁNTANI...minden nevelés kérdése..
2015. júl. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért tisztázzunk már néhány dolgot.. Kedves, aranyos, szociális az amstaff is HA jól van nevelve. Ne mondja meg senki hogy egyáltalán nem lehet veszélyesebb mint más közepes testű kutyák.


Világi baromság hogy a menhelyi kutyák előbb bevadulnak.. Egy kutya akkor vadul be ha valamit jól elcsesznek a nevelésében.


Az amstaffos gazdi voltam.

2015. júl. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm! Lesz Staffim, még pár évtized.:D Én meghajlok ez előtt a fajta előtt, és minden tiszteletem a tietek! Remélem egyszer majd én is staffis gazdaként ülök a számítógép előtt, és osztom az észt a kezdő staffiseknek.:D Egyelőre marad a pici, ha minden jól megy, jön a menhelyi. Később pedig egy amstaff... ;)

Köszönöm mindenkinek, ment a zöld kéz! :)

2015. júl. 31. 15:01
 19/22 mogyoroka ***** válasza:
0%
KEDVES AMSTAFFOS GAZDI..en nem azt mondtam hogy a menhelyi kutyák hamarabb be vadulnak.. Ha figyeltel volna en azt mondtam hogy a keverek kutyak vadulnak be..
2015. júl. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Kérdező, te sok gazdinál értelmesebb vagy 13 éves létedre, örülök, hogy hallgatsz a jó szóra. A Caps lockos választ képtelen voltam elolvasni, a szemem kiégett, de csak megjegyzem, hogy egy mentett pit bullom van, egy igazi utcai vegyes keverék mellett, és enyhén szólva van különbség. Azt hiszem, állíthatom, hogy jól nevelt pitem van, bármilyen kutyával összeengedhetem, akárhol elengedhetem, bármiről tiltható, BH vizsgára készülünk. Csak sajnos nem ez az általános, és épp elég hülye pit bullos és staffis gazdit látok ahhoz, hogy ne ajánlgassam fűnek-fának a fajtát. Mellesleg csodálatos kutyák, de erős kezet, következetességet, határozottságot igényelnek. Ami egy menhelyi keverékkel nem megy, az valószínűsíthetően egy pittel/ staffival sem fog menni. Hidd el kérdező, nem sértésből írtam, amit írtam, bizonyára egy nap fel fogsz nőni a feladathoz, de egy gyereknek akkor sem tudom jó szívvel ajánlani a fajtát. Sok boldogságot az új kutyádhoz.
2015. júl. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!