Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rámtámadt a kutyám, mi legyen?

Rámtámadt a kutyám, mi legyen?

Figyelt kérdés

Sétáltunk vele, erre kihozott a bozótból egy erősen bűzlő dög-darabot és rohant vele, nem engedte, hogy elvegyük.

Amikor végre sikerült elvennem (tele volt kukacokkal) jól rávertem a fenekére a kutyának, hogy többet ilyet ne csináljon.

Erre ilyen morgó-acsargó-vicsorgó hangot adott ki, ilyen folyamatos hörgés-vicsorgás és közben vicsorogva próbált a kezem felé kapni. Látszott, hogy komolyan gondolja, elég komoly sérülést tudott volna okozni, ha nem fogom a nyakán az övet.


Nem ütöttem erőset, csak jelezni próbáltam, hogy nem jó amit csinált.


Most féljek tőle? Bármikor rám támadhat? Vagy vissza fogom kapni a seggreverést és hogy elvettem a zsákmányát és bármikor letépheti az arcom?


Egyébként nem egy harcos kutyáról, vizsla keverékről van szó.


2015. júl. 30. 20:59
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
80%
Verés helyett meg kellene tanítani a kutyádnak,hogy bármilyen szituban oda menjen hozzád. Még egy zsákmánnyal is. Aztán az is a tanulandó dolgok közé tartozik, hogy átadja neked, bármi van a szájába. Ezt hívják engedelmességnek.
2015. júl. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Tudom, de most nem ez volt a kérdés.
2015. júl. 30. 21:07
 3/37 anonim ***** válasza:
66%
Megneveled és nem lesz ilyen gondod. Ez a válasz.
2015. júl. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
88%

"vagy vissza fogom kapni a seggreverést és hogy elvettem a zsákmányát és bármikor letépheti az arcom?"


Első kutyad?

2015. júl. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Egyébként meg nehogy azt hidd, hogy nem tanítjuk.

Az anyja ugyan német vizsla, de az apja egy sokadik generációs kóbor kutya lehet, ki tudja milyen vér van benne.


Rengeteget tanítjuk.

2015. júl. 30. 21:11
 6/37 A kérdező kommentje:
második kutyám, az első magyar-német vizsla keverék volt és soha semmilyen gond nem volt vele.
2015. júl. 30. 21:11
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Tanítod rengeteget ..de csak nem jol ha Ennyire nemtisztel. De az a jo hogy ne mindig változhat minden csak megkell tanulnod hogy neveld jol .akar egy kiképző segitsegevel
2015. júl. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 piriiiii ***** válasza:
65%

Szerintem hanggal sokkal inkább meg tudsz büntetni egy kutyát, mint egy seggre veréssel.

De, ha már fizikailag akarod büntetni, akkor a grabancát fogd meg.

2015. júl. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem tisztel falkavezérként. Hiába tanítod, akkor sem. Azt hiszi ő a főnök, és mint olyan, természetes, hogy nem engedi egy falkában alatta lévőnek, hogy hozzányúljon a zsákmányához, és még rá is támadjon (mert te támadtál elsőnek a seggreveréssel). Ha rendben lenne a falkasorrend, eszébe sem jutna neked menni.

Nem véletlenül írtam, hogy neveld meg.

2015. júl. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
5%
Hát én elaltatnám, mert ha egyszer előfordult, én már nem tudnék úgy a közelébe menni, hogy ne attól rettegnék, hogy megtámad.
2015. júl. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!