Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » (megint) Ugat és nyüszít a...

(megint) Ugat és nyüszít a kutyám ha egyedül hagyom otthon. Hogyan reagáljak ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet a következő: van egy lassan 1 éves kutyám, aki velem és a párommal lakik. Kiskorától szépen hozzászoktattuk, hogy egyedül maradjon, soha nem ugatott, nem balhézott, akár 4-5-6 órára hagytuk ott (szép fokozatosan szoktattuk hozzá hetek alatt). Most azonban elmentünk nyaralni 10 napra és édesanyám vigyázott rá, az ő lakásában, különösebb gond nélkül, viszont otthagyni nem nagyon lehetett, mert azonnal ugatni kezdett. És most, hogy hazajöttünk, velem is ezt csinálja, ahogy kilépek az ajtón már üvölt (hozzátartozik, hogy még mindig édesanyámnál vagyunk pár napig, szóval a kutya nem "otthon" van)


Hogyan reagáljam le ezt? Várjam meg, míg hazamegyünk és kezdjem előröl a nevelését, újra csak pár másodpercekkel? Szidjam le ha hallom hogy ugat és visszalépek a lakásba? Tanácstalan vagyok...



2015. júl. 30. 11:37
 1/2 Mácsóka0123 ***** válasza:
67%
Szia! Az én kutyám is hasonló gondokkal küzdött. Én is próbáltam fokozatosan hozzászoktatni ahoz, hogy egyedül van amég haza nem érek, de nála ez nem használt. Én ezek után azt csináltam, hogy megpróbáltam azt megértetni Vele, hogy ha el is megyek mindig visszajövök. Először megkötöttem, kimentem a kapun, aztán visszajöttem. Aztán kimentem és söpörtem és tettem vettem aztán mentem vissza és ha csöndben maradt akkor megdícsértem és játszottunk egy nagyon. Ha ez már ment akkor el is mentem egy kis időre és ezt ismételgettem. Így rájött, hogy nem kell aggódnia, mert mindig visszajövök. Szerintem a teljes nevelést nem kell előröl kezdeni, annyi lehet az egész, hogy a kutyád nem volt még nélkületek ilyen hosszú ideig és most egy kicsit meg van zavarodva. "Elfelejtette" amit tanítottál neki. Én csináltatnék vele néhány ismétlő gyakorlatot. Szerintem ez be fog válni. És talán tényleg az lenne a legjobb, ha otthon gyakorolnátok, de addig pedig kitartás és legyél türelemmel, és ha továbbra is csinálja, akkor kezdjél el gyakorolni vele minél előbb. Ha igazán jó a kapcsolatotok akkor mindegy, hogy hol gyakoroltok. Sok sikert! :)
2015. júl. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
28%

Ha hallod, hogy ordít, berontasz a lakásba, lekeversz neki egyet, és újra kilépsz, még mielőtt megörülne neked. Ha elszalad, akkor is utánamész és lekeversz egyet, ne hagyd, hogy megússza. Nem kell hosszan elmagyarázni neki, hogy miért volt rossz, meg nem kell szarrá verni (esetleg ha huszadjára csinálja már és a tököd tele van, akkor lehet nyomatékosabb az a büntetés), csak közöld vele, hogy na ezt rohadtul nem lehet csinálni, és semmi pozitívat nem fog vele elérni, sőt. De tényleg fontos, hogy egy icipicit se érezze jól magát; az a lényeg, hogy ne érje meg neki ordítani. Mert ha picit rosszul érzi magát, de annyira örül, hogy visszamentél, hogy bevállalja érte az enyhe büntetést, akkor tökre hiába csináltad.

Meg amúgy utánaolvashatnátok a falkavezérségnek is, mert ez tipikusan olyan probléma, aminek amúgy kapcsolati gyökerei vannak, ami nem szoktatás meg tanítás kérdése, hanem az általános viszonyotokat kell rendezni hozzá.

2015. júl. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!